۱۳۹۷ فروردین ۱۹, یکشنبه

سرقتِ بزرگِ استراتژیک (بخشِ نخست)

پیشگفتار

سالها پیش از این؛ در بارهٔ  «خاورمیانهٔ بزرگ» و «دهکدهٔ جهانی» سُخن گفتم. در رابطه با مفهوم واقعیِ «شهر نشینی» و «شهر» و همچنین از «شهرهای دروغین» (مانند تهران و تبریز) که «روستاهای بَزَک کرده» هستند نیز سخن گفتم. آیا مشتری داشت؟ ....؟ ... نَه .... نداشت.....
مشتریانِ «کیرِ خَر» هزاران برابر از مشتریانِ سخنانِ من بودند و همچنان هستند. زیرا ماشاءالله همهٔ ساکنینِ ایران «شهر نشین» و «متمدّن» شده اند و گوشیِ همراه و «لپ تاپاله» دارند و «نیچه» و «هایدگِر» و «بوفِ کورِ مادرزاد» و «آلبر کاموي فرانسوی» و فوتوکُپی فارس زبان از جنسِ ماده اَش را نیز دارند تا برایشان «پپسی کولا را به تساوی تقسیم کُنَد». قبایل آفریقایی  با پاهای برهنه و پاشنه های تَرَک خورده در زمانِ شکارِ «گور خر»  نیز این محصولاِت مُدِرنِ «ساختِ دیگران» را به همراه دارند و BBC نیز «عُمقِ نفوذِ تمدن در بیغوله ها» را با مستندهایش اندازه گیری می کُنَد.
زمانی پیش از این؛ از  کُرهٔ زمین به مانندِ موزه ای که به طورِ زنده؛ «جوامِعِ پارینه سنگی» تا «جوامِعِ نانوتکنولوژی» را به نمایش میگذارد؛ سخن گفته ام. براستی؛ جایگاهِ «ساکنینِ پُر مدّعای ایران» در این «موزه» کجاست؟ این راز را من به شما میگویم: «قاجاریّهٔ لَپ تاپاله به دستان»....اگر تعدادی به ظاهر روشنفکر داریم نیز؛ ارزِشِ تاثیراتِ اجتماعی سیاسی شان حدّ اکثر از نوع تاثیرِ «ایرج میرزا» است. اکنون تعداد جمعیت ساکنینِ ایران حدود ۱۴ برابرِ دورانِ ایرج میرزا است؛ تعدادِ روشنفکرانَش نیز  با آن دوران تناسب دارد و آنچه که «اندیشه های مُدِرن» نامیده میشوند؛ برای روشنفکرانِ قلّابیِ ساکن ایران؛ به جایِ «تخته پَرِش»؛ تبدیل به «تختِ خواب» شده است و «دُوشان فِکرِ ایرانی» دوست دارد بر روی این «تختِ خواب»  بخوابد و اگر «مَریَمی» پیدا شد؛ به لای پاهایش شیرجه رَوَد ... . اگر مسلمانان سخنانِ خود را با نقلِ قولی از بنیانگذارانِ دین و مذاهِبِشان آغاز میکنند؛ روشنفکرانِ قلّابی نیز همیشه سخنانشان را با جملاتی از روشنفکرانِ «سَبُک وزن» و یا «سنگین وزن» از آمریکا و اروپا آغاز میکنند؛ ... بدون آنکه این جملات برایِشان «ارزِشِ تجربی» داشته باشد .... آنچه که روشنفکرِ ایرانی خوانده می شود؛ موجودی «نشخوار گَر و  ژاژ خوا» است.

لذا:

 یا چشم از آیندهٔ درخشان بپوشید..... وَ یا .... «روشنفکرِ واقعی» بشوید و به «تختهٔ پَرِش» روی آورید.
آیا میدانید که فَرقِ میانِ «ریاضیّاتِ محض» با «ریاضیّاتِ کاربُردی» چیست؟
با ریاضیاتِ محض میتوان «بازیهای فکریِ محض» نمود . آنرا به «تختِ خواب» تبدیل نموده و خود را «روشنفکر» دانست.
با «ریاضیّاتِ کاربُردی»؛ نه تنها میتوان «تغییر» بوجود آورد؛ بلکه میتوان مسئلهٔ جدیدی را در «ریاضیّاتِ محض» مطرح نمود تا «متخصصینِ ریاضیاتِ محض» بر روی آن کار کنند و «تخته پَرِشی نوین» برای جهشهای بعدی تولید کنند.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

گفتار

من (کژدم) به صورتی ساده انگارانه؛  فکر میکردم که  اگر «گلوبالیسم» را «موجِ سونامی» بنامیم؛ انتخابِ «دونالد تراپ» و حکومتِ ناسیونالیستیِ دونالد ترامپ؛ «موجِ بازگَشتِ سونامی» و به همان اندازه ویرانگر خواهد بود. امّا به گستردگی ابعاد و انکشافاتِ بعدیِ آن فکر نکرده بودم. به همین خاطر برخی از مسائل در ذهنِ من نمیتوانستند؛ «همخوانی» پیدا کنند . امّا با تمامیِ این ساده نگری؛ تقریباً همهٔ خوانشها و پیش بینهای من درست بوده و به واقعیّت پیوسته اند:
۱- روسها پشیمان خواهند شد.
۲- جلوِ گنده گوزیهای رژیم شیعی ایران بسته خواهد شد.
۳- چین و روسیه زیر گیوتین حملاتِ اقتصادی خواهند رفت.
۴- دونالد ترامپ مثلِ «پیاز» است و لایه به لایه باز میشود.

و .... مطالِبِ دیگری از این قبیل.

آنچه که پس از کار کردن بر روی «ناهمخوانیهای رفتاریِ دولتِ ترامپ»  که حتّی در تئوری باز شُدَنِ «پیازِ لایه به لایه» نیز نمیگنجید؛ مرا به گشوده شُدنِ دروازه ای دیگر رهنمون شد که نامش را « سرقتِ بزرگِ استراتژیک» گذاشتم.

(ادامه دارد)

کژدم


۷۴ نظر:

 1. درود کژدم. سال نو مبارک.
  نظرت درباره خبری که میگوید در دو ماه گذشته ۳۰میلیارد دلار از ایران خارج شده چیست؟ این پول دربانکها بوده و خارج شده یا در بانکهای خارج بوده ولی مالکیت دولت ایران بر پول از دست رفته و آقازاده ها حساب به حساب کردن و ....

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی
   درود بر شما و سال نو شما مبارک.
   من از این داستان خبر ندارم. امّا خارج شدنِ چنین مبلغِ کلانی بدونِ دست داشتن «انگل فرزانه» نمیتواند اتّفاق بیفتد. اگر کسی به دنبالِ این پولها است؛ در عراق و لبنان به دنبال آن بگردد.

   حذف
  2. مطلبِ دیگری که در رابطه با خروجِ این مبلغِ بزرگ باید بگویم اینکه: این پول دزدیده نشده است؛ بلکه رژیم در حالِ آماده شدن برای دورانِ پس از خروج آمریکا از برجام و فروپاشیِ برجام است. این پولها دیگر نمیتوانند در سیستم بانکی بمانند و گردِش کنند؛ زیرا قابل انتقال برای خرید لوازم و هزینه های برون مرزی (هزینهٔ مزدوران) نخواهند بود. لذا رژیم در حالِ انتقال مبالغِ کلانِ «نَقد» به خارج از کشور است.
   البتّه بخشی از این پولها توسّط حزبلبلی ها دزدیده خواهد شد.

   حذف
 2. انگار عدد 30 میلیادر پقک نمکی در مقابل این متن است/اما اسکورپین همیشه درست میگه///[Forwarded from «صدای مردم» (آمدنیوز)]
  �� #اختصاصی_آمدنیوز: راهزنی بزرگ «علی خامنه‌ای و فرزندان» به درآمدهای نفتی مردم ایران + اسناد (قسمت اول)
  ��@Sedaiemardom
  بر اساس مستنداتی که هم‌اکنون در اختیار «آمدنیوز» قرار دارد، «علی خامنه‌ای» رهبر جمهوری اسلامی قصد دارد مبلغ ۲۸۰ میلیارد دلار از درآمدهای دپو شده نفت ایران در کشور «آفریقای جنوبی» را به حساب‌های بانکی خود در کشورهای «سوئیس، اتریش و لیختن اشتاین» منتقل کند. این تلاش‌ها تا زمان تنظیم این خبر در حال انجام است.

  به گزارش «آمدنیوز»، در اواخر اسفندماه سال ۱۳۹۶ بود که «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران طی ابلاغ ویژه‌ای، خواستار انتقال مبلغ ۲۸۰ میلیارد دلار از درآمدهای بلوکه شده نفت ایران در کشور آفریقای جنوبی شد.

  بخشی از درآمدهای نفت ایران که از سال ۱۳۸۴ در چندین بانک شهرِ «کیپ تاون» آفریقای جنوبی نگهداری می‌شود، پس از تحریم بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی به حالت فریز در آمد، در حالی‌که درآمدهای فروش نفت به کشورهای مختلف جهان، هم‌چنان به این حساب‌ها واریز می‌شد.

  پس از نوسانات اخیر قیمت ارز، «حسن روحانی» در راستای «تعدیل و کنترل بازار ارز»، «تزریق مالی به بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی برای به رونق رساندن اقتصاد کشور»، و «بیم توقیف مجدد حساب‌های بانکی ایران پس از خروج آمریکا از برجام» (اردیبهشت ۹۷)، به تیم ویژه‌ای مأموریت داد تا هرچه سریع‌تر برای انتقال درآمدهای بلوکه شده نفت ایران در آفریقای جنوبی اقدام کنند. اما به دلیل «اشکالات ساختاری موجود در انتقال بین بانکی»، «تعطیلات عید نوروز سال ۹۷» و تلاش برای عدم اطلاع «فدرال رزرو» از انتقال این وجوه به کشور، مقرر شد این مبالغ به صورت نقدی و در پالت‌های ۱۰۰ و ۲۰۰ میلیون دلاری بسته‌بندی و با هواپیمای مخصوص به فرودگاه مهرآباد تهران انتقال یابد.

  پس از صدور این دستور محرمانه، یکی از اعضای دفتر «حسن روحانی» در ریاست جمهوری، موضوع را در یک جاسوسی خبری به اطلاع فرماندهان ارشد سپاه پاسداران رساند و متعاقب آن بیت رهبری در جریان این انتقال گرفت. بلافاصله پس از این اطلاع، «علی خامنه‌ای» طی دستوری، «اسماعیل صفاریان نسب» یکی از افراد دو تابعیتی نزدیک به «سیدمجتبی خامنه‌ای» (دارای تابعیت اتریش)، را مأمور کرد که از انتقال این پول‌ها به کشور جلوگیری و این محموله‌ی بزرگ را به چند بانک در کشور سوئیس، اتریش و لیختن اشتاین منتقل کند. علی خامنه‌ای بدین منظور دست‌خطی با مضمون «تعلق این پول به امام زمان» را ممهور به «مهر انگشتری خود» کرد و به «اسماعیل صفاریان‌نسب» داد تا آن را به دست «رابط ایران در آفریقایی جنوبی» برساند. «صفاریان نسب» هم‌چنین وکالتی را از مجموعه‌ی اقتصادی تحت نظر «علی و مجتبی خامنه‌ای» در دست دارد که این وکالت با عنوان «نماینده تام‌الاختیار حاکمیت ایران و رهبری»، به تأیید سفارت ایران در ژوهانسبورگ رسیده است.

  «اسماعیل صفاریان‌نسب» پیش‌تر نیز در سال ۱۳۸۷ با دستور «علی خامنه‌ای»، از انتقال ۱۸/۵ میلیارد دلار از درآمدهای فروش نفت ایران به داخل کشور در دولت احمدی‌نژاد جلوگیری کرده بود که آن محموله توسط دولت ترکیه توقیف و باعث شکوفایی اقتصادی ترکیه در اوج بحران مالی این کشور شد. وی قرار بود محوله بارگیری شده از اروپا که حاوی میلیاردها دلار، یورو و شمش طلا بود را با دستور کتبی رهبر ایران، به حساب‌های بانکی «علی و مجتبی خامنه‌ای» در سوئیس بازگرداند. این محموله از اروپا به مرز خسروی آمد و با هدایت «صفاریان نسب» در حال بازگشت به سوئیس و کارسازی در حساب‌های شخصی علی خامنه‌ای و فرزندانش بود که به طور اتفاقی و با اطلاع پلیس ترکیه، توقیف و «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه، از آن به عنوان «هدیه الهی» نام برد. کشور ترکیه برای بازگرداندن این پول، باج سنگینی از علی خامنه‌ای گرفت اما علی‌رغم دریافت این باج، از بازگرداندن پول به کشور خودداری کرد.

  «آمدنیوز» در این مقطع موفق شده از طریق منابع نزدیک به «اسماعیل صفاریان‌نسب» در کشورهای سوییس و اتریش و منابعی در «معاونت اقتصادی نیروی قدس سپاه پاسداران» به برخی از مستندات این راهزنی دست یابد که آخرین نسخه از پاسپورت «صفاریان نسب»، یکی از این مدارک است. با مقایسه‌ی تصویر «اسماعیل صفاریان نسب» در آخرین پاسپورت صادره توسط سفارت ایران در وین با پاسپورت توقیف شده از وی در ترکیه، مشخص می‌شود که او به طور کلی تغییر چهره داده تا کسی به راحتی نتواند وی را شناسایی کند.

  �� لینک مرتبط: https://t.me/sedaiemardom/10081

  �� قسمت دوم: https://t.me/sedaiemardom/10083

  �� لینک کوتاه در وب‌سایت: https://goo.gl/Gtjdj9

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی
   اگر چنین پولهایی وجود دارند؛ باید «نقد» و یا به صورتِ «طلا» در آیند و گرنه در صورتِ بازگشتِ تحریمها باز هم فریز خواهند شد.
   لذا ۳ منطقهٔ امن برای این حجم از پول نقد وجود دارد:
   ۱- داخل ایران.
   ۲- لبنان.
   ۳- عراق.

   حذف
  2. مطلبِ دیگری که باید اضافه کنم این است که در صورتِ درگیری نظامی؛ محلّ های اختفای این پولها توسط ارتش آمریکا بمباران خواهند شد؛ همانگونه که مراکز اختفای دلارهای داعش را بمباران کردند.

   حذف
  3. جواد
   آمدنیوزیک سایت عوامل حکومتی وبه اصطلاح«زرد»است که یک بچه آخوند بسیارشارلتان و پررو اداره اش میکند وازدرون کشور خط می گیرد، واصلاً قابلا اعتماد نیست.خبرهاش، پروپاگاندا است واطلاع رسانی ها رالوث و غیرقابل اعتماد میکند.۲۸۰ملیارد دلارپول بسیارکلانی است وبراحتی قابل جابجایی نیست وکاملاً قابل رهگیری توسط سوویفت است وچنین پولی بیش ازبودجه آفریقای جنوبی است تا درآن کشورنگهداری شود.جمهوری اسلامی پول نفتش را مجبوراست درهند وچین تبدیل به پول آنکشورها کند تابتواند خریدازهمان کشورها نماید وامکان جابجای ازبانک کشوری به بانک دیگرکشورها را ندارد تاچه رسد به این پول کلان.اوباما یک ملیاردواندی راکه میخواست به ایران بفرستدبصورت نقد،مجبورشد درچند ین پالت بسته بندی کند وبفرستد،«بینوا زانوانش زخم شد»این پول کلان امکان جابجایی ندارد واصلاً بانکهای کشورهاچنین پول نقدی را ندارند تا بفرستند«پول کشورخودشان که نیست».مُضحک تراینکه این پول به مرض خسروی رسیده.کمی عقل هم چیزخوبی است.اینها دویست هشتاد میلیارد را نمی فهند چند هواپیما می شود؟باید با هواپیماهای پهن پیکر آمریکایی جابجا شود.«البته این به آن معنی نیست که افراد جمهوری اسلامی انسانهای موجه ای هستند،بلکه به این معنی است که، به گنجشکی گفتند منار به کونت،گفت،چیزی بگو تا بگنجد».زمانی ده هزاردلاررامیخواستم به حساب واریزکنم باسؤلهای کارمند بانک مواجه شدم که این پول ازکجا آمده،درصورتیکه حساب ،حساب بییزنس بود.آن کارمند بانک می فهمید،ده هزار دلار چه مقدار پول است.اگر قانع نمی شد،به مافوقش گزارش می کرد؛با اینکه مرا می شناخت ،مطمعاً هستم در کامپیوترش کنار نامم علامت گذاشته بود. پول نقد جابجا کردنش مشکل دارد.

   حذف
 3. این رویداد بی ارزش شدن پول ملی در کمتر از یک هفته(بیست درصد!!)مسبوق به سابقه است در دوران گذار پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شورویی و مانور دادن الیگارشی....ایران در حال غارت سیستماتیک می باشد...کاش رگه هایی از انتقالهای کلان به عنوان مدرک دادگاهای بعد از سقوط جمهوری اسلامی باقی بماند

  پاسخحذف
 4. دارند عزل روحانی رو به واسطه ناکارامدی و لغو برجام مزه مزه می کنند دارند با اوردن یک نظامی مثل سلیمانی مثلا کمربندهاشون رو سفت می کنند

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی
   به روی کار آمدَنِ «گروهبان سرداره» که عدّه ای دلشان را به آن خوش کرده اند؛ دردها و زخمهای رژیم را التیام نخواهد داد؛ بلکه «نوعِ گفتمان» را تغییر خواهد داد و رژیمِ ایران حتّی با تمامی «گروهبان سردارهایش»؛ «پشّه وزن» هم نیستند؛ تا چه رسد به «مگس وزن».
   همین امروز هم دیدیم که «اَجِنّه» حملهٔ هوایی کردند و همین گروهبان سردارها نمیدانند چه بگویند؟ در دورهٔ «اوباما» همگی شیر شده بودند؛ امّا زمانی که دولتِ ترامپ دستورِ آتَش داد؛ مثلِ موش توی سوراخها خزیدند.
   بگذارید هرچه «قِر» دارند بریزند.

   حذف
 5. علت شل بودن برجام فشارهای نمایندگان روسیه به امریکا و متحدانش بود چون ظاهرا نظام برای روسیه مثل کیم جونگ اون برای چین است.

  پاسخحذف
 6. در روزهای بسیار نزدیکِ آینده؛ ماجرای سوریه تقریباً به مرزِ «تعیینِ تکلیف» خواهد رسید.
  آنچه از گفتار اخیر آقای لاوروف بر می آید؛
  حدّ اکثر کاری که از دست روسها برخواهد آمد؛ «حفظِ جانِ بشار اسد و خانواده اش» خواهد بود.
  روسها نیک میدانند که حملهٔ نظامی آیندهٔ نزدیک؛ یک حملهٔ گستردهٔ بین المللی است که از دریا و زمین و هوا به اجرا در خواهد آمد.
  اگر فرض کنیم که رژیم بشار اسد درست میگوید (که البتّه دروغ میگوید)؛ توانسته است از ۸ موشکِ شلیک شده را خنثی کند؛ در صورَتِ باریدَنِ بارانِ موشک؛ سیستمهای ضد هوایی روسها و بشار اسد؛ نا کار آمد خواهند شد و شاید از ۸۰۰ موشک بتوانند ۸۰ موشک را خنثی کنند. اگر روسها دخالت بکنند؛ امکانِ تار و مار شدَنِ سیستمهای S-300 و S-400 مستقرّ در سوریه نیز حتمی خواهد بود.
  اوباشانِ شیعهٔ لبنانی؛ افغانی: پاکستانی و عراقی نیز سهم بزرگی از این حمله بدست خواهند آورد.

  پاسخحذف
 7. کی باید منتظر بخش های بعدی این نوشته باشیم؟ از نظر من که حمله در شرایط فعلی زود/اشتباه هستش!

  پاسخحذف
 8. با درود. امیدوارم اینبار روزگار مادرجنده های مدافع حرم را بگونه ای سیاه کنند که دیگه سر بلند نکنند. اما من از این بلبشو دیگه مطلقا سر در نمیارم چند روز پیش که ترامپ اعلام کرد سوریه را میخاد ترک کنه. امشب تلویزیون آلمان میگفت آمریکا داره در اطراف منبیج نیروهاشو برای کمک به کردها در نبردشون بر علیه مزدوران ترکیه یعنی جیش الاسلام و حتا حمله احتمالی ترکیه تقویت میکنه و« آنوقت دو کشور عضو ناتو روبروی هم قرار میگیرند».

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی
   «جیش الاسلام» یک جریانِ «سَلَفیِ میانه رو» است و یکی از نیروهای تحت پشتیبانیِ عربستان.
   ترکهای عثمانی از جریانهای «جهادی بین المللی» مانند «اخوان المسلمین» (یعنی خودشان»؛ «داعش»؛ «القاعده» حمایت میکردند و میکنند. «ترکهای عثمانی» و «قَطَر»؛ نوکرانِ «گلوبالیستها» هستند و از جریانهای معتقد به «جهادِ بین المللی» حمایت می کنند.
   مواظب باشید ... تویِ تله نیفتید.

   حذف
  2. مهمّ نیست که تلویزیونِ آلمان چه «گُهی» میخورد.

   حذف
 9. http://farsi.alarabiya.net/fa/middle-east/2018/04/09/%D9%88%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D9%88-%D8%A8%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%AA%DB%8C%D9%81%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%85%D8%B5-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87.html
  کژدم عزیز
  «محسن»

  پاسخحذف
 10. Now it is the Show time

  قرار است که ظاهراً یک «نبردِ محدود» و «چند روزه» انجام گیرد. لذا باید در این «چند روز»؛ یکی از طرفین؛ «رویِ طرفِ دیگر» را به حدّی «کَم» کند ... تا دُمش را لای پایش گذاشته و پرچمِ سفید بلند کُند. و گرنه جنگ طولانی خواهد شد.
  دلارِ ۴۲۰۰ تومانی وعده داده شده؛ به بازار نیامد و به چند روزِ بعد موکول شد. منظورشان از این چند روز؛ انتظار برای دیدنِ «نتیجهٔ نبرد» است.
  دیگر نباید منتظرِ یک ماه دیگر و تصمیم گیری دولت ترامپ در بارهٔ برجام بمانید. زیرا برجام؛ در یکی دو روز آینده به شیوهٔ نظامی پاره خواهد شد.
  به نامِ ۱۴ معصوم؛ قیمتِ دلار را در ۱۴ هزار تومان ببینید و در مرحلهٔ بعدی به یاد ۷۲ تَن؛ خودتان را برای رو دَر رویی با دلارِ ۷۲ هزارتومانی آماده کنید. منتظرینِ ظهور نیز بر روی عددِ ۳۱۳ تمرکز کنند؛ صوابش خیلی زیاده.
  نمایندهٔ آقای پوتین به ایران رفت. شاید پایگاه نوژه را میخواهد. اگر به روسها داده شود؛ جنگ به خاکِ ایران کشیده خواهد شد.

  پاسخحذف
 11. ح.ک گرامی

  نظر شما را به خاطر توصیه ای که کرده بودید حذف کردم. شما میتوانید دلیل و یا دلایل مهمّ بودِن توصیهٔ تان را به عنوان نظر بفرستید تا بخوانم و سپس حذف کُنم.
  اماّ شما پرسشی نیز داشتید که مربوط به درجهٔ احتمالِ کشیده شدن جنگ به درونِ ایران بود.

  ۱- یکی از اهدافِ این جنگ؛ کُشتنِ خانوادهٔ اَسَد است.
  ۲- هدفِ دیگرِ این حمله؛ از بین بردنِ تمامی زیرساختهای مؤثر نظامی سوریه میباشد.
  ۳- هدفِ سوّم تار و مار کردنِ نیروهای شیعیِ تحتِ فرمانِ سپاه قدش است.
  ۴- هدفِ چهارم؛ آموختن دَرس به روسها است.

  این بستگی به رژیم شیعی حاکم بر ایران دارد که بنشینِد و نظاره گرِ پنبه شدنِ تمامی بافته های چند صد میلیارد دلاری خود باشد و یا اینکه مانند بشار اسد تبدیل به نوکَرِ خانگی روسها شود.
  بارها گفته ام که روسها علاقهٔ زیادی دارند تا ایران را به جنگ بکشانند و سپس داستان سوریّه را در ایران تکرار کنند. از قبیلِ قراردادهای سنگینِ ارباب رعیّتیِ چند ۱۰ ساله؛ به پا کردَنِ پایگاههای نظامی روسی در نقاطِ مختلِفِ ایران.
  امّا روسها به یک ابزار دیگر نیز نیاز دارند و آن «ویرانی ایران» است تا به عنوانِ «مسیحِ نجات بخش» وارد ایران شوند.
  در نبردهای چند روزِ آینده؛ اسرائیل نقشِ بسیار مهمّی بازی خواهد کرد.

  پاسخحذف
 12. ح.ک گرامی
  توصیهٔ شما را نمیپذیرم. زیرا به دردِ من نمیخورد. آنچه که برای توضیحِ اهمیّت توصیهٔ تان فرستادید؛ برای من اهمیّت ندارد. زیرا به زبانِ ساده: «من نه سرِ پیاز هستم و نه تَه پیاز»...
  من با اینکه مواضِعِ سیاسی خودم را دارم؛ امّا سالها است که فقط «تحلیلگر» هستم.

  پاسخحذف
 13. کژدم گرامی با روی کار آمدن ترامپ سقوط روسیه دیگر منتفی است؟ روزرشمار سمت چپ وبلاگ منظورم هست.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی

   ترامپ به فکرِ سقوط روسیه نیست؛ بلکه به فکرِ تضعیفِ سیستماتیک روسیه و کشانیدنِ آنها به دایرهٔ «کُرنِشِ قهرمانانه» و تبدیل نمودنِ روسیه به یک «شریکِ قابل اعتماد» است.

   حذف
  2. فکر کنم منظور ایشون سقوط سوریه بود نه روسیه !

   حذف
  3. حالا که کار به «تفسیرِ قرآن» کشیده است و هر ننه قمری میگوید که «فکر میکنم منظور خدا این بوده است....»
   من نیز فکر میکنم که منظور ایشان «روسیه» و یا «سوریه» نبوده است. بلکه منظورشان همان «سارایِوو» بودنده باشیده بوده باشد.(اینطوری فارسی گفتنده شُدَم تا «الاغهای هزاره» نیز فهمیده کردنده بودیده باشنده باشند.)

   حذف
 14. اکنون خبرهایی در رابطه با «تاکنیکِ پراکنده کردنِ نیروها» از طَرفَ نیروهای اوباشانِ شیعه برای کَم کردَنِ خسارات و تلفات به گوش میرسند. البتّه این حرکاتِ تاکتیکی؛ چند روزی است که آغاز شده اند. امّا ارزش زیادی ندارند.
  روسها وعده هایِ «سَرِ خَرمنِ» زیادی به رژیم شیعی ایران داده اند. امّا واقعیّت این است که روسها بر خلافِ شعار دادنها و بلوفها؛ بسیار نگران هستند. امّا آمریکاییها نگران نیستند.
  ۲ توئیتِ آخر دونالد ترامپ به روسها؛ وعدهٔ «چماق» و «هویج» بود.

  پاسخحذف
 15. گویا تعدادِ «مفسّرینِ قرآن» زیاد شده و مغلوم نیست که «الله» در این وسط «چه گُهی» خورده بوده باشیده است؟
  اکنون یک مفسّر قرآن دیگر به نامِ «منوچن» پیدا شده است که میگوید: اگر همهٔ تان را بگاییم؛ باز هم به معنی «خروج از برجام» نیست.!!!!؟؟؟؟

  https://goo.gl/eRKTzr

  دیر زَمانی پیش از این؛ یک قاضی به من گفت: « چیزی داریم به نامِ قانون.... امّا هزاران چیز داریم به نامِ تفسیرِ قانون» .... «تفسیرِ قانون» چیزی است که «قانون را می گاید»... امّا اگر تعدادِ مفسّرین زیاد باشد؛ آنچه که وجود نخواهد داشت؛ «قانون» است.

  یِک «مسیح» داریم و صدها فرقهٔ مسیحی.
  یک قرآن داریم . صدها فرقهٔ اسلامی.

  مفسّرین؛ بزرگترین «گایندگان» هستند.

  پاسخحذف
 16. طبقِ اخباری که منتشر شده اند؛ «شیعیانِ کُس کِشِ صفوی» که میخواهند اسرائیل را نابود کنند؛ «چاهار پا دارند» و «چاهار پایِ دیگر» قرض کرده و در حالِ فرار از سوریه هستند.
  کَسی نیست که بِپُرسد:
  آخه ای «کُس کِشِ جعفر صادقیِ تُهمَت زَن» که امامَت؛ بی شرافَت ترین ها است ... مگر قرار نبود که اسرائیل را نابود کُنی؟ .... چرا به سوراخِ مادَرَت فرار میکنی؟ ... و ... به دنبالِ «جان پناه» میگَردی؟

  پاسخحذف
 17. اگر آقای پوتین (ناسیونالیستِ قلّابی) از معرکهٔ سوریه فرار نکُنَد ... چنان بی آبرو خواهد شد که در تاریخِ روسیه؛ «مَثَل» شود.

  پاسخحذف
 18. اصلا درک نمیکنم دلیل این همه دست دست کردن رو. نه به اون شدت تهدید نه به عقب نشینی تلویحی الانش از حرافای دیروز و پریروزش ترامپ.
  چرا مثل جورج بوش جدی یبار حرف نمیزنه که اولتیماتوم 72 ساعت به صدام داد و زد.
  حالا گیرم که تاکتیکشه اما اگه بگذره و کاری نکنه به نظرم ادم بی اعتباری میشه که تهدید شدید میکنه یهو عقب میکشه. اینجوری برجام هم مطمئنا سرجاشه

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی
   آیا تا به حال دیده اید که «داعش» در دورهٔ حیاتِ خود اعلام کرده باشد که در چند روزِ آینده به فلان جا حمله خواهد کرد؟ «راز داری و سکوت» از منابِعِ قدرت هستند. زمانی که ضرب الاجل تعیین میشود؛ دیگر نمیتوان به «آماده شدن» فکر کرد زیرا زمانِ اجرا شدن فرا رسیده است. من فکر میکنم که ترامپ در این مورد؛ بر خلافِ ادّعاهایش در رابطه با «غیرِ قابل پیش بینی بودن»؛ دهان گشادی کرد و با اینکه از «زمانِ حمله» سخنی نگفت و به «تصمیماتِ مهمّ» اشاره کرد؛ این تصمیماتِ مهمّ از طرفِ رسانه ها به «ضرب الاجل نظامی» تعبیر و تفسیر شد که میتواند دلایل زیادی داشته باشد. مانند بالا بردَنِ تعداد خوانندگان و بینندگان و بالا بُردنِ قیمتِ تبلیغات گرفته ... تا «بی اعتبار نمودنِ ترامپ» دخیل باشند.
   مسائل دیگری نیز میتوانند دخیل باشند:
   ۱- روسها «تسلیم شُدَن در پُشتِ پرده» و پذیرفتنِ برخی شرایط را بر «بی آبروییِ مِیدانی» ترجیح داده باشند.
   ۲- تا همینجا میبینیم که حملهٔ نظامی به دولَتِ بشار اسد؛ برای فرانسه و انگلستان؛ یک امرِ حیاتی نیست. لذا دولَتِ ترامپ در مرحلهٔ «آماده شُدن» قرار دارد و نَه «آماده بودن».
   ۳- حضورِ اکبر ولایتی در دمشق؛ نشان از آن دارد که «معاملاتِ پشتِ پرده» در جریان است.
   ۴- وقتی که به «گاراژِ خانه» می رَوید و چراغ را روشن میکنید؛ میبینید که «سوسکها» فرار میکنند و مخفی میشوند (تاکتیک جنگِ چریکی). حال اگر قصدِ کُشتنِ سوسکها را داشته باشید؛ باید با «نیروهای واکُنِشِ سریع» وارد شوید وَگرنه بازی را به «سوسکها» خواهید باخت.
   اگر بخواهیم تمامیِ جزئیات را بشکافیم؛ باید اطلاعات نسبتاً دقیقی از آنچه که در کاخِ سفید میگُذرد داشته باشیم. و گرنه باید بر «حدس و گمان» تکیه کنیم.
   زمانی که Fox News با تکیه بر اطلاعاتِ موثّقِ یک منبعِ قابل اعتماد میگوید که عملیّت تا چند ساعتِ دیگد آغاز میشود؛ از دیگر خبرگزاریهای دستِ چندُم چه انتظاری میتوان داشت؟
   من فکر میکنم که «مکرون» و «ترزا مِی»؛ شرکت کردن در این عملیات را به بَر جا ماندَنِ «برجام» مشروط کرده اند و آن اتّحاد بین المللی هنوز ایجاد نشده است و روسها هم در پشتِ پرده با دولتِ ترامپ معامله کرده اند.

   حذف
  2. من (کژدم) اگر به جایِ ترامپ بودم؛ «ژنرال متیس» را به خاطِرِ «عدمِ توانایی» در داشتنِ دیدگاهی روشن در رابطه با «آینده»؛ اخراج میکردم.

   حذف
  3. من بر خلاف ناشناس گرامی اقدام ترامپ رو نوعی دیپلماسی و تهدید از موضع قدرت (اشاره به مولر/گلوبالیست ها و داعش) میدونم . البته رفتار آمریکا کمی آماتوری هستش تا بعدا چی بشه!

   حذف
 19. درود كژدم گرامي
  لطفا يك مطلب جدا مختص به حمله احتمالي امريكا به سوريه بنويسيد. بي صبرانه منتظريم

  اكبر

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. اکبر گرامی
   فکر نمیکُنم نیازی باشد. اکنون فکر میکنم که «ژنرال متیس» باید اخراج شود.

   حذف
 20. چرا؟ توضيح بيشتر در مورد ضرورت اخراج ژنرال متيس ميديد؟ ارايش نيروها در اطراف سوزيه رو چطور ميبينيد؟

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی

   یک شکارچی باید تمامی عادات و رفتارهای حیواناتی را که به دنبالِ شکارِ انها است را باید به طورِ دقیق مطالعه کرده و بداند.
   این اَمر یکی از مهمّ ترین آموزه های «آیینِ شمنی» است.
   یک فرماندِهِ نظامی؛ آن هَم در سطحِ «وزیرِ دفاع»؛ نه تنها باید اشرافِ کامل بر همهٔ دشمنان داشته باشد؛ بلکه باید عادات و شیوهٔ رفتارِ فرماندِهِ خود (امپراتور) را نیز به دقّت مطالعه نموده و نگذارد که «امپراتور» دچارِ «دَهان گشادی» شده و وعده های خارج از «آمادِگی» بدهد.
   حال شاید بگویید: (این چگونه امپراتوری است که باید همیشه «تَر و خُشک» شَود؟!!؟؟)
   پاسّخ من این است:
   اگر امپراتوری داشته باشیم که به «تَر و خُشک شُدن» نیازی نداشته باشد .... دیگر چه لزومی برای وجودِ «وزیران» و «مشاوران» میمانَد؟
   اگر دقّت کرده باشید؛ در نوشتارهای پیشین که بسیار پیش از این ماجرا نوشته ام؛ «ژنرال مَتیس» را یک افسرِ «مِیدانی» یاد کرده ام.
   «ژنرال متیس» به قولِ آمریکاییها یک شخصیّتِ «As You Go» میباشد. شاید برای سناریوهای نظامی از نوعِ As You Go ؛ بتواند مفید باشد؛ امّا چشمهایش برای دیدنِ «کرانه ها» بسیار ضعیف است.
   امّا در رابطه با «آرایشِ نیروها»...
   سُخن گفتن از «آرایشِ نیروها» برای من (کژدم) را باید «گُه خوریِ بیش از حجمِ دهان» نامید.

   حذف
  2. اگر به بَخشِ نظراتِ همین نوشتار توجّه کنید؛ یاد آور شده ام که چه بسا فرانسه و انگلستان؛ برای ایجادِ «ائتلاف» با دولَتِ ترامپ برای بمبارانِ سوریه؛ ماجرای «حفظِ برجام» را به میان کشیده باشند. من در این مذاکرات شرکت نداشتم؛ امّا گویا «حضوری غایبانه» داشته ام.

   https://goo.gl/SXFT8v

   اگر من به جای ترامپ بودم؛ حتماً «ژنرال متیس» را به خاطرِ داشتنِ اندیشه های «گلوبالیستی» و تلاش برای اجرایی کردَنِ آنها؛ اخراج میکردم.

   حذف
 21. قرار شده حمله صورت نگیرت به شرطی که نیروهای سپا و حزب الله از سوریه خارج بشوند(بنقل از واشینگتن پست). برجام هم بشرطی لغو نمیشه که ۴ شرط ترامپ «اجرا بشوند» + رفتن سرِ جمهوری اسلامی در لاک خودش. وضعیت داخلی ایران خیلی وخیم شده و ارز را جیره بندی کرده اند واسمش را تک نرخی کردن گذاشته اند با این کار میلیون ها مرز نشین و بازارهایشان بیکار میشوند و تعداد بیکاران واقعی ایران از ۴۰ میلیون کنونی به بالای ۵۰ میلیون میرسد فکر نمیکنم تایید برجام هم فایده ای به حال ایران داشته باشد.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. دانیال گرامی
   فکر نمیکنم؛ «قراری» گذاشته شده باشد. قرار گذاشتن؛ یعنی پایانِ ماجرا.
   من فکر میکنم که فرانسه و انگلستان؛ بر روی شرکت در بمبارانها به شرطِ حفظ برجام با دولتِ ترامپ در حالِ چانه زنی هستند.
   لَحنِ خبرهای منتشر شده به نقل از دیپلماتهای اروپایی و آمریکایی نیز چنین بویی میدهد. شاید (به احتمالِ زیاد) انگلستان و فرانسه و آمریکا بر روی «شدّتِ بمبارانها» نیز اختلاف نظر داشته باشند.
   در هر صورت؛ کار به مرحلهٔ «آمادگیِ کامل» نرسیده است و گمانه زنی خبرگزاریها؛ «مزرخف بافیهای عمدی» است.
   اکنون دولَتِ ترامپ؛ به خاطرِ «دهان گشادیِ شخصِ ترامپ» درونِ Deep Shit قرار گرفته است. اینکه ترامپ توئیت کرد که: «من نگفته ام که زود حمله میکنیم» را باید به حسابِ «بُرو گُم شو ای دهن گشاد» گذاشت. زیرا هرچه گفتی؛ به تاریخ پیوست و تاریخ را نمی توان «ترمیم» کرد. امیدوارم که این «دهان گشاد» فهمیده باشد که باید «سکوت» را یکی از منابِعِ اصلیِ «قدرت» به حساب آورد.

   حذف
  2. دانیال گرامی
   در این میان؛ روسها به شِدّت ترسیده اند.
   از اینکه حملهٔ نظامی با شکل گیریِ ائتلافِ «آمریکا-انگلستان- فرانسه» شکل گیرَد؛ کمتَر از حرکتِ یکجانبهٔ ترامپ میترسند. زیرا میدانند که ترامپ هر لحظه میتواند به «مکرون» و «مِی» میتواند بگوید: Fuck Off و به صورَتِ یکجانبه عمل کُنَد.
   روسها بسیار ترسیده اند. مانند گربه ای که به گوشه رانده شده است.
   من (کژدم) اگر به جایِ ترامپ بودم؛ خیلی سریع به اروپا Fuck Off میگفتم و باز هم فکر میکنَم که ترسِ روسها به همین مسئله مربوط است.

   حذف
 22. المیادین ادعا کرد:
  🔹موافقت ایران با درخواست روسیه برای استقرار هواپیماهای استراتژیک اش در خاک این کشور /انتخاب

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. خوش به حالِ ساکنینِ ایران.
   چشمشان به زیارتِ این هواپیماهای غول پیکر باز میشود و ایران تبدیل به یک ستاد جنگی برای اهداف روسیه می گردد.

   حذف
 23. حتّی احمقها هم دیگر میدانند که تصویرِ منتسب به «محمّد» یک تصویرِ جعلی و مربوط به یک نوجوانِ «الجزایری» است. امّا هنوز عدّهٔ زیادی وجود دارند که باید «جایزهٔ نوبِلِ حماقت» و «دروغ پراکنی» بگیرند.

  https://goo.gl/j5uG6B

  آیا میتوانید تصوّر کنید که یک موجود چقدر باید بدبخت باشد که هنوز هم یک تصویرِ جعلی را لیس بزنَد ؟

  پاسخحذف
 24. خبر فوری///کمک جمهولی اسهالی به پوتین برای پاسخ به زدن سوریه.
  با توجه به اینکه پوتین گفته ما حتمن امروز جواب میدیم و میزنیم. جمهوری اسهالی یک هواپیمای ترابری سنگین پر از صابون گلنار رو سریعن به روسیه فرستاد تا پوتین و و دارو دستش سریعن مشغول زدن بشند !!!!.

  پاسخحذف
 25. بالاخره ترامپ به وعده اش برای حمله عمل کرد . تحلیلت چیه کژدم عزیز ؟

  پاسخحذف
 26. جناب کژدم درود
  با حملات موقت امروز متحدین گمان می کنید رهبر موقت چه خاکی بر سر ما مردم میکند ؟ چون وی ظاهرا از هر مسئولیتی به دور است ! و حتما تاوان باز سازی خرابی های جدید را از گلوی ما بیرون میکشد و تقدیم خاک پای اسد خواهد کرد
  در ضمن باز هم گمان میکنید که متیس باید استعفا دهد ؟
  ایرانی گم نام

  پاسخحذف


 27. در حالی که شبکه تلویزیونی لبنانی المیادین، همسو با ایران و سوریه، روز جمعه در گزارشی در ارتباط با تشدید بحران سوریه گفته بود که ایران به روسیه مجوز داده است بمب‌افکن‌های خود را در ایران مستقر کند، «یک مقام آگاه» در ستاد کل نیروهای مسلح ایران روز شنبه در تهران به خبرگزاری فارس گفت: «خبر استقرار هواپیماهای استراتژیک روسیه در خاک ایران تکذیب می‌شود.»

  این «مقام آگاه» که خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران به نام او اشاره نکرده در همین حال افزوده است: «همکاری‌های مشترک ایران و روسیه در جهت مقابله با تروریسم در حال گسترش و تعمیق است.» ‎

  پاسخحذف
 28. حمله ی نمایشی، پوک، بی محتوا و بی تاثیر ائتلاف سه جانبه به تپه ها و بیابان های سوریه هم انجام شد.
  که نه فقط صحنه ی معادلات پیچیده و پرنفاق خاورمیانه را "ساده"نکرد بلکه آن را پیچیده تر هم کرد.
  چراکه نشان داد "دانلد ترامپ" در مقابل "تهدید" تا چه اندازه محتاط و محاسبه گر است (ترامپ بهای ترس امروزش را، بعدتر، با قرارگرفتن در موقعیت های به مراتب دشوارتر خواهد پرداخت. وقتی "هیولاها"ی خاورمیانه ای، از دلِ آتش بازی کودکانه ی امروز، با سینه هایی ستبرتر و اعتمادبه نفس بیشتر، برخیزند).
  .
  .
  ترامپ، آشکارا ترسید. و ترس و بزدلی اش را هم، به خیال خودش، پشت این جمله مخفی کرد: "هیچ میزان خون و پول آمریکایی نخواهد توانست مردمان اسیر خاورمیانه را به آزادی رهنمون شود. آنها، خود باید به فکر خود باشند"!
  .
  .
  از خلال وقایع هفته ی اخیر و آتش بازی بی حاصل امروز در سوریه، این هم روشن شد که:

  ترامپ هم مانند نسخه ی ایرانی اش "پر هارت و پورت در حرف" اما "بی کیفیت در هنگام عمل" است.

  و فقط ما این را نفهمیدیم. دیکتاتورها و تروریست ها در روسیه و خاورمیانه هم این را دریافتند!یام ائتلاف سه جانبه به هیولای سوریه:
  آقای هیولا!... تو سالی چندبار مردم کشورت رو با سلاح شیمیایی بکش. ماهم سالی یه بار میزنیم تپه ها و بیابونات رو سوراخ سوراخ می کنیم!
  اما چون ممکنه داعش از خلاء قدرت در سوریه استفاده کنه؛ خاطرت از حکومت خودت جمع!

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی

   آیا ستادِ جنگِ دولَتِ ترامپ؛ باید با من و شما مشورت میکرد که کجاها را بِزند و کجاها را نَزند؟ من از «شعار» بَدم می آید. آیا تصوّری روشن از آنچه که:«صحنه ی معادلات پیچیده و پرنفاق خاورمیانه» نامیده ای ... داری؟ آیا میتوانی در ۱۰۰ جمله به صورتِ مختصر توضیح دهی؟ فقط ۱۰۰ جمله ...

   حذف
  2. ناشناسِ گاوِ گرامی

   مگر همین دیروز نبود که گفتم: «دونالد ترامپ» نباید «دهان گشادی» می کرد؟
   من به صورتی بسیار جدّی به دنبالِ پایانِ آن ۴۸ ساعت بودم. زمانی که آن ۴۸ ساعت به ۷۰ ساعت تبدیل شد؛ ... پیشِ خودم به «دونالد ترامپ» گفتم:
   آیا میتوانستی انگشت وسطَت را توی سوراخِ کونَت فرو کنی و «گِنده نگوزی؟»...
   در رابطه با آقای پوتین و روسها نیز گفتم که برخلافِ «جوجیتسو بازی» و «عربده های استالینی» ... روسها به شدّت ترسیده اند؛ امّا آمریکاییها نترسیده اند . البتّه تصمیم های بزرگ برای «مردانِ قدّ کوتاه» هرچند که پُشتِ میزهایِ بزرگ بنشینند؛ ترس هَم دارد ... و این ترس طبیعی است و به خاطرِ «کوتوله بودن» است (Old School).
   من از روسها انتظار زیادی ندارم ... از آنها میخواهم که فقط و باز هم فقط... یک «دیگِ زودپَزِ ساختِ روسیه» در فروشگاههای اروپا و یا آمریکا به مردم نشان دهند....
   روسها حتّی در همین سطح نیز «وجود ندارند» ...
   چی؟ گفتی نفت؟ ...
   نفت که «تولید» نیست ....
   درآمدِ چین از «سوزنِ گلدوزی» بیشتر از تمامی فروشِ سالانهٔ نفتِ ایران است.
   گرفتی چی گُفتم؟
   تولیدِ نفت در حدّ «گاییدن» و «توله پَس انداختن» است .... باز هم نفهمیدی؟
   پِس بُرو درِ خونهٔ خودتون «بِشاش».

   باز هم گفتم که «ژنرال متیس» باید اخراج شود. زیرا ارزِشِ جایگاهٔ خود را نمی فهمد.
   دونالد ترامپ گفت که به زودی از سوریه خارج میشویم. همه با او مخالفت کردند.
   امّا حرفِ دونالد ترامپ درست بود... میپُرسی چرا؟

   «ما برای چی در سوریه هستیم؟» ... برای داعش؟ ... داعش تمام شد ... حالا چرا آنجا هستیم و یا باید باشیم؟ آیا برای انجامِ کارِ خاصّی در سوریه می مانیم؟ و یا اینکه «ما بالاخره باید در جایی باشیم و بهتر است که در سوریه باشیم؟!!!» ... آیا این است آن استدلالِ مشعشع؟
   ژنرال «متیس» باید یا استغفا دهد و یا اخراج شود.

   حذف
  3. ناشناس گاوِ گرامی
   مگر نگفتم که روسها «شکست در پُشتِ پرده» را بر «شکست در میدانِ نبرد» ترجیح میدهند؟ ... زیرا اوّلی را میتوان با «پروپاگاندا» اصلاح نمود و به «مَردُم فریبی» پرداخت. امّا دوّمی قابِلِ توجیح نیست. به همین دلیل نیز هیچ یک از S-300 ها و S-400 ها شلّیک نکردند. روسها سپس گفتند: «چون به مناطقی که سربازانِ ما مستقرّ هستند حمله ای نشده؛ ... ما نیز دخالت نکردیم».
   پس از این استدلال؛ ناگهان ستادِ پروپاگاندای ارتِشِ روسیه میگوید: بیش از ۱۰۰ موشک شلّیک کردند و اکثرَ آنها را زدیم.(منظورِ این ژنرالِ روسی؛ احتمالاً هَدَفِ مادرش است).

   حذف
 29. کژدم قبلا گفتی قیمت دلار در میدان نبرد سوریه تعیین می شود به نظرت این موشک پرانیها تغییری در صحنه ایجاد کرد و جمهوری اسلامی بعد از این چه خواهد کرد؟

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی
   من نمیتوانم بفهمم که این «قبلاً گفتی» را از کدامین جیبَت در آوردی؟؟!! من نگفتم که این موشک پرانیها قیمتِ دلار را تعیین می کند. بلکه گفتم که اگر وعدهٔ دلار ۴۲۰۰ تومانی را عقب انداختند؛ میخواستند ببینند که طول و عرص و عُمق این موشک پرانیها چقدر خواهد بود؟
   من نمیدانم که چرا تعبیر و تفسیرِ خودتان را به من نسبت میدهید؟
   این رژیم آه ندارد تا با ناله سودا کُند. ... کدام تثبیتِ نِرخِ دلار؟ کدام سیاسَتِ منسجِمِ اقتصادی؟
   حال میخواهم برای شما و امثالِ شما یک تصویر روشن از وضعیّت آیندهٔ ارزهای خاجی بدَهَم:
   مسئلهٔ ارزهای خارجی در سرزمینِ «پُر گُه عَرِ ایران»؛ در آیندهٔ نزدیک واردِ حوزهٔ «مسائلِ امنیّتی» خواهد شد.
   میدانید چرا؟ ....
   برای اینکه «امپراتوریِ مشعشعِ صفوی» واردِ «کویر» شده است و «شِعبِ ابیطالب» برایشان بهشت است.

   حذف
  2. ناشناسِ مُفسّرِ گرامی

   بگذارید آیندهٔ مشعشَعِ دیگری برایتان به تصویر بکِشَم:

   https://goo.gl/km29zP

   نخست مطلَبِ این لینک را بخوانید ....
   دَرکِتان از نوشتارِ این لینک چیست؟ باز هم «قیمتِ دلار» است؟ آیا راهکاری جدید پیدا شده است تا «جنازهٔ متعفّنِ دریاچهٔ آذربایجان» را مانند «مسیح» از دنیای «مُردِگان» به «دنیایِ زندگان» بیاوَرَد؟

   نخیر ... ای گاوِ مجسّم ....
   انتشارَ این طرحِ ظاهراً «حیات بخش» ..... به این معنی است:

   آهای ... تُرکهای آذری .... آیا میخواهید که این «مُرده» دوباره «زنده» شود؟

   لذا خودتان را برای «کون دادن به تُرکهای عثمانی» آماده کنید. .... مگر نه این است که «مُضطرِب» هستید؟ مگر نه این است که «آیندهٔ تان» را باخته اید؟ ... حال که همهٔ دار و ندارتان را باخته اید ... و خودتان نیز «تُرک» هستید .... «کون دادن به برادَرِ تُرکِ عثمانی» که اینهمه دَرد ندارد!!!!! ... دارَد؟ ... وازلین بِزَن تا رفع شَوَد.
   DW با انتشارِ این «راهکارِ حپروتی»؛ نمیخواهد دریاچهٔ مُردهٔ آذربایجان را نجات دهد ... بلکه میخواهد ذِهنِ عدّه ای را برای «کون دادن به اردوغان» آماده کُنَد.

   حالا برو به «قیمتِ دلار» فکر کُن.
   آیا جایگاهَت را برایَت مشخّص کردم؟
   هنوز متوجّه نشدی؟

   تو فقط «یک کِرم» در یک مستراحِ متعفّنِ فرهنگی هستی.
   نقطه .... آخَرِ سطر.

   حذف
 30. حالا هرچی بوده گذشته ... کاری هم نمیتوان کرد. زیرا قرار نیست که کاری بکنیم.
  در این آخرِ هفته شما را به شنیدنِ یکی از آهنگهای مورد علاقه ام و ترکیبِ تصویریِ زیبایی که از فیلمهای سینمایی در مَتنِ این آهنگ گنجانیده شده اند دعوت میکُنَم.
  البتّه جای شاهکارهایی مانند «پدر خوانده» و The last Don ... خالی است. یعنی .. جایِ «ماریو پوزو» و «فرانسیس فورد کاپولا» خالیست.

  https://www.youtube.com/watch?v=70HyDj6xlJs

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ۲ ترانهٔ دیگر نیز تقدیم میکنم. من دوستشان دارم.
   امیدوارم که شما نیز لذّت ببرید:

   https://www.youtube.com/watch?v=TJAfLE39ZZ8

   https://www.youtube.com/watch?v=RYPWxymohWs&list=RDRYPWxymohWs

   خوش باشید

   حذف
 31. اوایل هر وقت نوشته های کژدم رو میخوندم فکر میکردم وجودش پر از نفرت و حس انتقام جوییه و وقتی راجبه مقدسات با اون لحنش حزف میزد ی جورایی میخواستم از وبلاگش فرار کنم.
  ولی خیلی وقته پی بردم که چه انسان دوس داشتنی و نازنینی هست. و تا مغز استخوان عاشق انسانیت و عدالت و آزادیه. و البته عاشق ایران و ایرانیان و اگر از اسلام نفرت داره بخاطر فجایعی هست که اسلام باعثش بوده و هست. تو این چندسال بسیار فهمیدم و یاد گرفتم و از این آموخته ها در خصوصی ترین مسائل زندگیم هم استفاده کردم. آموخته هایی که واقعا کاربرد داشتن و مثل شر و ورهای روانشناسا و مشاورا نبودن. تشکر بابت همه زحماتی که میکشی تا هموطنای نادانی مثل من رو آگاه کنی.
  و البته معذرت میخوام بابت این پاچه خواری ها که میدونم خوشت نمیاد. نتونستم جلو خودمو بگیرم.😂

  یک خواننده قدیمی.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی

   حدود ۴ ماه پیش فرزندِ یکی از دوستان در ورزشگاه به خاطرِ یک حرکتِ احمقانهٔ خودنمایی برای هم سنّهای خودش؛ دچارِ «فتقِ خایه» شد.
   به یکی از آشنایان زنگ زدم و گفتم که فرزندِ فلانی را جرّاحی کرده اند و در بیمارستان است. پرسید کجایش را عمل کرده اند؟ گفتم: خایه اش را. گفت که تو هیچوقت عوض نمیشی؛ میتونستی یک جورِ دیگه بگی ... بی تربیت.
   فردای آنروز که برای عیادت رفته بودیم همه به راحتی از «Testicle » و«Testicle Pain»
   به راحتی و بدون اینکه احساس کنند که «بی تربیت» هستند حرف میزدند و شاید بیش از ۲۰۰ بار این کلمه نامِ انگلیسی همان اندام را می بردند. من عمداً ۳ بار وسط حرفشان پریدم و از همان واژهٔ مبارکهٔ «خایه» استفاده کردم. همگی بُراق شدند. این واژه در زبانِ فارسی مصطَلح با نوعی «شَرم» آمیخته است و به زبان آوردنش «بی شرمی» به حساب می آید. امّا واژهٔ «Testicle » با «شَرم» و «بی شرمی» جوش نخورده است. لذا به راحتی گفته میشود. من (کژدم) از آنچه که فحّاشی نامیده میشود؛ به صورتِ «استعاری» و مانندِ «تَبَر» استفاده میکنم.
   در بیمارستان به فکرِ یکی از نوشته های قدیمی خودم (حدود ۷ سالِ پیش) افتادم:

   http://kajdoum1.blogspot.com/2011/09/blog-post_12.html

   حذف
 32. خوانندگان گرامی

  منتظرِ دورِ بعدی درگیریها میان روسیه و آمریکا در صحنهٔ سوریه باشید.
  ژنرال «جیم متیس» باید یا استعفا دهد و یا اخراج شود. ژنرال متیس؛ یک افسرِ مِیدانیِ توانمند است امّا تواناییِ حملِ دیدگاههای «دور نگرانه» را ندارد و یا اینکه با «اتّحادیهٔ اروپا» (نمونهٔ آزمایشیِ گلوبالیسم) به خاطرِ باورهای سیاسی؛ سر و سِرّی دارد.
  آقای «متیس» با آقای «پوتین» در عملیّات اخیر هوایی در سوریه؛ مذاکراتی داشته است و روسها عدمِ درگیریِ هوایی را به «عَدمِ بمباران سایتهای روسی» مشروط نموده بودند.
  امّا روسها ژنرال متیس را فریب داده اند.
  هواپیماهای جنگیِ استراتژیکِ روسیه پیش از انتشارِ خبرِ آن از طرفِ بنگاهِ خبریِ «المیادین» و پس از ملاقاتِ محرمانهٔ نمایندهٔ پوتین با «گروهبان شمخانی» به پایگاهِ نوژه منتقل شده اند.
  خبرِ «انفجارها» در بخشی از «حَلب» که امروز منتشر شده اند؛ توسّط اسرائیل انجام نگرفته اند؛ بلکه این حمله از طرفِ نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا با استفاده از موشکهای زمین به زمین و بمب افکنها و هلیکوپترها انجام شده اند.

  https://goo.gl/JX6gQq

  ژنرال متیس میخواهد «گُه کاری» خودش را با عملیاتهای تاکتیکی بشوید.

  اگر آنچه که «استقرار هواپیماهای روسی» در پایگاهِ نوژه خوانده میشود؛ درست باشد؟! ایران در کنارِ سوریه تبدیل به مرکزِ دوّم «تصفیه حسابهای روسیه - آمریکا» تبدیل خواهد شد و روسها به آرزوی «انتقالِ جنگ به درونِ مرزهای ایران» خواهند رسید؛ تا پس از ویرانیها؛ به عنوانِ «مسیحِ نجات بخش» ظاهر شوند.

  پاسخحذف
 33. درباره حملات موشکی نیوهای ائتلاف به سوریه، 14 ام آوریل 2018:/بررسی هر حمله نظامی سه رکن داره: 1. روند تصمیم گیری. 2. ساختار فنی و میزان موفقیت. 3. تاثیر گذاری بلند مدت./
  مهمترین تفاوت این حمله ائتلاف با حملات قبلی روند آشفته و پرتنش تصمیم گیری بود. منابع خبری امریکا اذعان دارند که ر حسن تصمیم گیری یک تنش اساسی بین متیس، وزیر دفاع، دانفورد رئیس ستاد مشترک از یک طرف و جان بولتون و ترامپ از یک طرف دیگه وجود داشته/
  در نهایت متیس موفق میشه ترامپ رو قانع کنه که یک حمله گسترده و طولانی مدت به نفع امریکا نیست و بهتره حمله تخصصی و رد مقیاس کوچک انجام بشه/
  این روند تصمیم گیری متحدین امریکا رو محدود به فرانسه و بریتانیا کرد، اصل غافلگیری رو از مهاجمان گرفت و در نهایت با ایجاد انتظار حملات گسترده (که محقق نشد) اثر حملات روی ساختار تصمیم گیری دشمن و افکار عمومی رو کاهش داد/
  انتخاب هدف برای همچین حملاتی خیلی سخته: شما می خوای روی تصمیم گیری هدفت تاثیر بذاری، در نتیجه یا باید ساختار تصمیم گیریش رو نابود کنی یا بترسونی. در این مورد تصمیم حمله با ساختار سیاسی دولت سوریه بود اما اجراش با یک گروه میلیشیا مانند وابسته به ارتش سوریه(مشهور به نیروهای تایگر)/
  اهداف حملات دو سایت ذخیره سازی سلاح های شیمیایی و یک سایت مدیریت و تصمیمگیری برای این سلاح ها بود. توزیع هدف بین متحدین اینگونه بود که هر کشور به یک هدف حمله می کنه: امریکا به مرکز تصمیم گیری در دمشق، فرانسه به یک انبار در حمص و بریتانیا به یک هدف دیگه اونهم در حمص/
  فرانسوی ها با 9 موشک کروز هوا پرتاب SCALP و سه موشک از نمونه دریا پایه همین سلاح به یک سایت ذخیره سازی در شنشار حمله کردند که موفقیت آمیز بود/
  بریتانیایی ها با 8 موشک استورم شدو (همون اسکالپ هست عملا) به یک سایت ذخیره سازی دیگه نزدیک سایت اول حمله کردند که به نظر میرسه یکی از موشک ها به خطا رفته و یکی از هداف مورد اصابت قرار نگرفته/
  فرانسوی ها در این حمله از جنگنده های رافائل خودشون استفاده کردند که با میراژ 2000 اسکورت می شدند بین راه، و انگلیسی ها از جنگنده های تورنادو استفاده می کردند/
  هدف امریکایی ها بخش مدیریت مرکز تحقیقات علمی وابسته به وزارت دفاع سوریه بود که انبارهاش قبلا چند با توسط اسرائیل هدف قرار گرفته بود./
  More امریکایی ها برای زدن مرکز برزه از تاکتیک حمله گازانبری استفاده کردند. در حمله امریکایی ها ناوها و زیردریایی ها از سمت غرب این مرکز رو با موشک های کروز تاماهاوک هدف قرار دادند و یک دسته پروازی از بمب افکن های راهبردی B-1 که با F-22 رپتور اسکورت می شدند از شرق هدف رو زدند/
  More حمله امریکایی ها سه رکن داشته، یک موج اولیه تاماهاک، و بعد حمله همزمان موشک های JASSM شلیک شده از B-1 ها و بقیه موشک های تاماهاوک که به صورت گاز انبری هدف رو مورد اصابت قرار دادند/
  هرچند پنتاگون ادعا می کنه تمام شلیک های پدافند سوریه بعد از حمله بوده اما هم رصد حملات و زمان انفجارها و هم عکس های منشر شده که نشون میده موشک های سیستم پنتسیر در حال مانوردهی به سمت اهداف ارتفاع پائین هستند نشون میده این موشکها یک چیزی رو گرفتند و دارند میرن/
  این حملات در سطح تاکتیکی بسیار موفق بود و در درجه اول اشراف اطلاعاتی امریکا رو نشون داد. تمام سایت های ذخیره سازی اخیران ایجاد شده بودند و ساختارشون طوری بود که ایجاد حساسیت نکنند. علی رغم این امریکایی ها کشفشون کردند و هدف قرار دادند/
  اما در سطح استراتژیک با توجه به تاخیر و کندی تصمیم گیری و تعداد محدود اهداف و حمله در شب که باعث شد هدف ها خالی باشند، این حملات نتونستند پیام خاصی رو به سران سیاسی یا افکار عمومی منتقل کنند/
  این دو خطر بزرگ در پی داره: 1. این حمله شیمیایی کار یک گروه میلیشیا مانند بوده، عدم تنبیه سران این گروه باعث میشه این گروه جرات انتقال این سلاح ها به میلیشیا های دیگه و استفاده گسترده.تروریستی از این سلاح رو پیدا کنه/
  عدم کسب یک هدف سیاسی (بر خلاف اوباما که بدون حمله به این هدف رسید) باعث میشه ائتلاف در یک دور باطل از جرائم دولت سوریه-حملات محدود ائتلاف بیوفته. این دور باطل بین 1991 و 2003 چندین بار با عراق ادامه داشت و منجر به فاجعه 2003 شد.
  ایالات متحده با پخش کردن شلیک موشک بین ناوهاش (برای مثال هر ناو کمتر از 25 درصد توانش رو شلیک کرد، در مقایسه با الشعیرات که یک ناو کل توانش رو شلیک کرد مجبور شد سریع عقب نشینی کنه برای بارگیری موشک)/
  و اظهار اینکه این یک موج از حمله بوده سعی کرد مانع تکرار این چرخه بشه، این در سخنرانی امرزو نیکی هیلی در سازمان ملل هم بود. باید دید آیا نتیجه می ده یا نه.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی
   چند روزِ پیش دونالد ترامپ اعلام کرد که نیروهای آمریکا به زودی به خانه بازخواهند گشت. امّا سپس تصمیم خود را تغییر داد. آنچه که برای ترامپ مهم بود و هست؛ این است که چرا ما باید در سوریه بمانیم؟ کارِ ما آنجا تمام شده است (سرنگونیِ داعش). دیگران که چه بسا همان ۲ ژنرالی هستند که شما به نامهایشان اشاره کرده اید؛ ماندن در سوریه را ضروری میدانند. امّا پاسخ این پُرسش را که ترامپ مطرح کرده است نداده اند.
   پرسِشِ ترامپ یک پُرسش تأکیدی است و میپرسد که شما ژنرالها که میگویید وجودِ ما در آنجا ضروری است؛ این ضرورتها را تعریف کرده و بگویید که چکاری در آن جهت انجام داده اید؟ استراتژی طولانی مدّت آمریکا برای سوریه چیست و چه کارهایی در حالِ انجام است؟ این ژنرالها مانند احمقها رفتار میکنند. از ترکهای عثمانی میترسند که خدای ناکرده از ناتو خارج شود؛ لذا پُشتِ کردها را در عفرین خالی کردند؛ از درگیری با روسها احتیاط میکنند؛ زیرا از گسترهٔ آن وحشت دارند. همه چیز را به هم وصله و بخیه میکنند تا «بیکار نشستنِ خود» را توجیحِ منطقی کنند و یک وضعیّتِ «آچمَز» را طراحی میکنند.
   امّا همان اتاقهای فکری که «جان بولتون» را به کاخِ سفید کشانیدند؛ اکنون چشمِ امیدشان به «مایکل پومپئو» است تا یا شاخِ «ژنرال متیس» را بشکند و یا وادار به همکاریِ موثّر کند.
   وضعیّت در کاخِ سفید اکنون همچنان آشفته است و حلقهٔ همفکرانِ ترامپ هنوز کامل نشده است.
   مشکلی که شما به آن اشاره کردید (تصمیم گیری برای حمله و شدّتِ آن)؛ کار را به جایی خواهد رساند که این ۲ ژنرال بیکار شوند.

   حذف
 34. دلارهای ۴۲۰۰ تومانی که برگِ خروجشان از بانک مرکزی؛ بایستی مُهرِ «عَدَمِ بحرانِ سوریه» را میخورد. متاسّفانه نه تنها مُهر خروج نخورد؛ بلکه صرّافی ها نیز پس از این مُهرِ «بزهکار» خوردند و تُخمِ «دلار» را نیز «مَلَخ» خورد.
  حال باید «بزهکارانِ گرامی» به فکر پیدا کردنِ «رشوه خواران سیستمِ قضایی و پلیس» باشند و رشوه های داده شده را به قیمتِ خروجی دلار اضافه کنند. به این ترتیب همه چیز ارزان خواهد شد.
  به این میگویند «امپراتوریِ مشعشعِ صفوی» و «عِزّتِ اسلام».

  پاسخحذف
 35. http://www.rosbalt.ru/russia/2018/04/16/1696253.html
  سیستم جی پی اس ملی روس ها (موسوم به گلوناس) به دلیل قطع برق در یکی از هسته های اصلیش (طبق ادعای روس ها) آفلاین شده. تا اطلاع ثانوی روسیه توان موشکی بالستیک، توان پدافندی، توان ناوبری مدرن دریایی، هدایت جنگنده های رزمی و توان شلیک موشک کروز ندارد

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی
   همانگونه که در نظراتِ پیشین گفتم؛ «روسها ترسیده اند».
   در ماههایِ پیش از به روی کار آمدن ترامپ؛ «جو بایدن» در مصاحبه ای که مربوط به «هکرهای روسی» بود؛ گفت: «آمریکا تواناییهای سایبری بالایی دارد که در زمانِ مقتضی میتواند از آنها استفاده کُند. .... به روسها نشان خواهیم داد ...».
   البتّه نمیتوان «همزمانیِ ۲ واقعه» را در عرصهٔ نظری ردّ کرد. امّا همزمانیِ تقریبی حمله به سوریه و عربده های انتقام جویانهٔ پاچه خوارانِ پوتین (مقاماتِ روسی) که حمله به سوریه را «توهین به مقامِ ولایتِ فقیه روسیه» نام نهادند و وعدهٔ «انتقام» و «انتفاضه» دادند را با خاموش شدنِ سیستم GPS روسیه را بی رابطه دانست.
   همیشه باید در نظر داشت که آنچه که در کشورهایی مانند روسیه و کرهٔ شمالی و چین و ایران؛ سازمانهای خبرگزاری نامیده میشوند؛ چیزی بیش از «پشمک نیوز» نیستند و کارشان «خبرنگاری و خبر گزاری» نیست؛ بلکه «پروپاگاندا» (انتشارِ مطالِبِ دروغ پایه)است.
   اگر این «همزمانیِ ۲ واقعه» عمدی بوده باشد؛ «حاکمیّتِ مافیایی روس» پیام را دریافت کرده است و میداند که وضعیّت میتواند بسیار وخیم تر شَود.

   حذف
  2. به نظرِ من (کژدم)؛ ایدهٔ خروجِ نیروهای آمریکا از سوریه؛ نظریه ای بسیار «کار آمد» است.
   بگزارید کونِ ولایتِ فقهای حاکم بر ایران و روسیه پاره شود و هرچه میتوانند؛ از گلوی مردمِ خود بِبُرند و هزینهٔ تفنگ و فشنگ و قمقمه و فانوسقه کنند. بگذارید هرچه میتوانند حقوقِ ماهانهٔ «مزدوران» را بدهند و به کشتارِ یکدیگر مشغول باشند.
   ما (آمریکا) نیز نفسِ آنها را با «تحریمها» قطع میکنیم و هر زمان که لازم باشد؛ به آنها حملهٔ نظامی میکنیم و رِشته هایشان را پنبه میکنیم. آنها نیز مثل مورچه ها بازهم به کارهای عَبَثِ خود ادامه میدهند. مگر ما (آمریکاییها) خَر هستیم که در سوریه باشیم و به خاطرِ «وجود فیزیکی» مجبور به «دادَنِ هزینه» شویم؟ بگذارید با «جیبهای خالی» که میتوانیم «خالی تَر» کنیم؛ ... هزینه های هنگفتِ «بی بازگشت» بکنند. بگذارید پیروزمندانِ «ویرانه ها» باشند. بگذارید «هلالِ شیعی» درست کنند. ... امّا آنها در آخرِ همهٔ این قصّه ها به رودخانهٔ «دلار» نیاز دارند. با قطعِ این «رودخانه»؛ «بهشتِ بَرینِشان» تبدیل به «جهنّم» میشود.

   حذف
  3. ناشناس گرامی
   به نظر میرسد که خبری که فرستادید؛ کاملاً درست بوده است و «هکرهای روسی» خواسته اند؛ حملهٔ متقابل بکنند.

   https://goo.gl/Zxc34M

   سپاسِ فراوان

   حذف
 36. در رادیو فردا نظری مربوط به مقالهٔ شان فرستادم که اگر منتشر نکردند؛ همینجا منتشر میکُنَم:
  لینکِ مقالهٔ رادیو فردا:

  https://goo.gl/hU3Y14

  و پاسخِ من:


  «البتّه ادّعای «سانا» خبرگزاری رسمی بشار اسد؛ میگوید که ۳ فروند از ۹ فروند موشکهای شلّیک شده را سرنگون کرده است. آیا آن ۶ فروند از موشکها؛ به کرهٔ مرّیخ اصابت کرده اند؟ یا به «الشّعیرات»؟ ... مرّیخیها تا کنون گزارشی از حملهٔ «موشکهای ناشناس» که توسّطِ «اسپوتنیک» و «ایتارتاس» و سایِرِ «پَشمَک نیوزهای روسی» تأیید شده باشد؛ نداده اند؟
  یکی از معجزه های روسها و بشار اسد این است که وقتی حمله ای نمیشَوَد؛ میگویند که حمله ای شده و دفع شده است... امّا زمانی که حمله میشَوَد... میگویند: « کُدام حمله؟».... حزب الله لبنان نیز میگوید: «اتّصال سیمهای برق» بوده است.
  در دنیای عجیبی زندگی میکنیم!!!
  اگر باور ندارید؛... تا اواسِطِ اردیبهشت صبر کنید تا «دلار» ؛ تمامیِ زندگیتان را «ماچ» کُنَد .....
  اَلماچُ ... وَالماچ .... فَما ادراکَ ... وَالماچ؟»

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. یکی گفت: عربیَت خوب نیست ...
   پاسُخ:

   بِشاش توش ... بِرِه

   حذف
  2. DW نظرِ کژدمِ بی تربیت را تأیید کرد.

   https://goo.gl/WohzM5

   هیچ حمله ای صورت نگرفته است. امّا آقای پوتین و بشار اسد؛ نیاز به یک پیروزیِ قلّابی دارند؛ تا «خفّت و خواری» این دو شخصیّت مهم را اندکی ترمیم کرده و زخمهای واقعی شان را با «قصّه بافی» ترمیم کُنَد.
   دارندگانِ S-300 و S-400 و «موشکها و اژدرهای هایپِر سونیک» را بنگرید که ادّعاهایشان در حدّ «تانکِ فلّاق» است.
   «بازندگان» و «بی آبرو شدگان»ی که با «قصّه پردازی» میخواهند «پیروز» دیده شوند.

   حذف
  3. یکی گفت:
   هِی کژدم ... تو که آنجا نیستی که اینهمه ادّعا میکَنی ...

   کژدم گفت:
   با اینکه «نیستم» ... ولی ...«هستم».

   حذف
 37. خبری که یکی از خوانندگان در رابطه با حملهٔ سایبری به سیستم GPS روسیه فرستاده بودند؛ با خبرِ حملهٔ سایبری به سیستمِ پدافندی سوریه که منجر به شلّیک دهها موشک به اهدافِ «نا موجود» گردید؛ همخوانی در حدّ «دوقلوهای همسان» دارد.

  https://goo.gl/K2RmrB

  این ۲ خبر همدیگر را نه تنها تأیید میکنند؛ بلکه روسها دیگر نمیتوانند نا کار آمد شدنِ سیستم GPS ملّی خود را تصادفی بدانند.
  این حملاتِ «دوقلو» میتواند موضِعِ روسها را در اعتماد به سیستمهای آفندی و پدافندی روسیه و اقمارش را به شدّت تقلیل دهَد و آنهایی که به سیستمهای روسی مانند S-300 و S-400 روی آورده اند را به شدّت نگران کُنَد. ترکهای عثمانی که در حالِ خریدِ عجولانهٔ سیستم پدافندی S-400 هستند؛ اکنون میتوانند ببینند که خریدِ این سیستمها؛ مانند ریختنِ پول در سطلِ آشغال است.
  طبقِ معمول رادیو فردا نظرِ مرا منتشر نکرد؛ زیرا عدّه ای «گاو» این خبرگزاری را هدایت میکنند. رادیو فردا اکنون خبری کاملاً متضاد باخبر قبلی خود را منتشر نموده و «خیطی» بالا آورده است. عدّه ای «شنگول و منگول» هم در بخشِ نظراتِ خَبَرِ قبلی به رقصِ معروفِ «یزله» پرداخته اند.

  پاسخحذف
 38. جناب كژدم جريان شهرستان كازرون در استان فارس چيست؟ VOA خبر جالبي در اين مورد داد مبني بر اينكه مردم اين شهر محل نماز جمعه را تسخير و بر خلاف ٤٠ سال گذشته كه محل نماز جمعه محل شعار مرگ بر امريكا بوده ، أين بار اتفاق جالبي برأي اولين بار مي افتد و شعار دشمن ما همين جاست دروغ ميگن أمريكاست سر داده و إز نماز و حمل كردن عكس چهره هاي خميني و خامته اَي و ديگران خبري نبوده و بجاي ان عكس شهيد هاي جنگ را حمل كرده اند. به بيان ديگر خط قرمز نماز جمعه را شكسته و إز اف ليميت بودن بعد إز ٤٠ سال در اورده شده .

  پاسخحذف