۱۳۹۷ فروردین ۲۸, سه‌شنبه

آیا درگیری نظامی مستقیم بینِ رژیم شیعیِ ایران با اسرائیل قریب الوقوع است؟

این پُرسش؛ اکنون «نُقلِ مجلِسِ خبرگزاریها» شده است. شما چه نظری دارید؟ آیا تبلیغِ «قریب الوقوع بودن» جنگ؛ یک  جنگِ روانی است؟؟ ... یا اینکه به سویِ جنگهای مستقیم می رویم؟ آیا جامِ جهانی ۲۰۱۸ زمینهٔ خوبی برای آغازِ جنگ با رژیمِ شیعی ایران می باشد؟ آیا آمریکا و اقمارِ خاورمیانه ای آمریکا؛ به این نتیجه رسیده اند که به جای جنگیدن در سوریه و یمن؛ تکلیف را در تهران مشخّص کنند؟

شما چه فکر میکنید؟

میکروفون در اختیار شماست ....
هرچه میخواهد دِلِ تنگَت بگو

کژدم

۲۶ نظر:

 1. بنظر من حمله نمیکنند و از ساخت موانع اقتصادی استفاده میکنند.

  پاسخحذف
 2. درود كژدم گرامي
  يادمه روزهاي اولي كه با وبلاگ شما اشنا شدم همزمان بود با شروع نااراميها و در نهايت جنگ در سوريه. من آن موقع به شما با اطمينان گفتم كه اسد تحت هيچ عنوان سقوط نخواهد كرد.
  شما هم با لحن شوخي جواب داديد كه آيا من غيبگو هستم؟
  من هر دو سري حمله امريكا به سوريه را قبل از موشك پراني، نمايشي ميدانستم و در مورد نبرد ايران و اسراييل با پشتوانه همان تحليلي كه بر اساس إن اسد را ماندني دانستم ميگويم هيچ جنگ واقعي بين ايران و اسراييل اتفاق نخواهد افتاد

  اكبر

  پاسخحذف
 3. با درود، کژدم این چه جور جکی هست، خنده بر لبان ما اوردی.. خنده در دلت جاودان باد، با این وضعیت اقتصادی مثل خری در گل مانده و هر لحضه از کوی پیامی تهدید امیز درباره بیشتر آبرو بردن کوی دیگر میرسد..تو همین سوریه هم موندن(جدیدا عربستان آمادگی خود را برای فرستادن نیرو در غالب یک اعتلاف بزرگ اعلام کرده) .. و اما اسراییل، انهم در دوران آقای ترامپ، امیدوارم دست به چنین حماقتی بزنه.

  پاسخحذف
 4. بستگی داره آمادگی دو طرف در چه حدی باشه! . به نظرم اتفاق غیر منتظره ای رخ نده چیزی بین بین 3 تا 6 ماه

  پاسخحذف
 5. کژدم گرامی
  جواب پرسش شما اگر تنها محدود به تصمیمات سردمداران اسرائیل و ایران بود بسیار آسان بود ولیکن با توجه به وجود بازیگران دیگر در این صحنه احتیاج به مو شکافی بیشتری دارد.
  شرایط اقتصادی در ایران به نحوی پیش میرود که حکومت دیگر قادر به جوابگویی جامعه نیست و خطر باقوه ای که از جانب دل به دریا زدگان ایجاد شد آرام آرام در حال تبدیل بالفعل شدن است. در این شرایط هیچ بعید نیست که سردمداران ایران در فکر ماجراجویی باشند تا بتوانند اعتراضات داخلی را کنترل نمایند هرچند که این تصمیم میتواند چون شمشیری دو لبه عمل کند.
  حتی اگر ایران بخواهد شروع کننده حمله ای به اسرائیل باشد در برابر دو مانع بزرگ قرار دارد اولی آنها روسیه است که بخوبی میداند کوچکترین اقدامی از سوی ایران بر علیه اسرائیل میتواند به معنای پایان رژیم اسد و حزب الله و نابودی تمامیت ارضی سوریه و لبنان باشد و از جانب دیگر حکومت اسد بخوبی میداند که اولین قربانی این عمل رژیم علوی حاکم بر سوریه و نابودی دمشق خواهد بود. لذا اجازه انجام چنین عملی به ایران از جانب روسیه و سوریه بسیار دور از ذهن و حتی در چارچوب تفکرات پوتین و ژنرالهایش نخواهد بود.
  اسرائیل در حال حاضر هرچه بخواهد در سوریه بر علیه نیروهای ایران انجام میدهد و روسیه و سوریه نیز در حال چشم پوشی از این عملیات.
  نمونه واضح آن در اعلام حمله به پایگاه هوایی شعیرات که ابتدا از جانب سوریه اعلام گردید و پایگاه هوایی ضمیر که توسط حزب الله اعلام گردید مشخص است. پس از ساعتی اعلام گردید که خبر اشتباه بوده و شلیک موشکهای ضد هوایی سوریه در نتیجه هشدار اشتباه و یا اختلال الکترونیک در سیستم ها بوده است.
  اعلام چنین دلیلی به معنای اینست که تمامی سیستمهای رهگیری و ضد هوایی موجود در سوریه و حتی سیستمهای پیشرفته موجود میتوانند تحت تاثیر عاملی بیرونی از کار بیفتند و بی جهت به آتشباری بپردازند و معنای صحیح آن اینست که به هیچیک از این سیستمها نمیتوان تکیه کرد.
  کدام نظامی عاقلی اجازه درز چنین خبری را میدهد و عواقب پخش این خبر از پخش خبر قبلی که حمله به آن دو پایگاه بود بسیار بدتر است.
  اگر خبر حمله موشکی به هردو پایگاه شعیرات و ضمیر درست باشد که به عقیده من چنین است باید چنین نتیجه گرفت که نه حکومت اسد و نه حکومت روسیه مایل به اعلام رسمی این خبر و آماج قرارداده شدن نیروهای ایران و حزب الله نیستند و مایل نیستند که مجبور به انجام عملی متقابل حتی در صحنه سیاسی شوند.
  در حال حاضر هم روسیه و هم سوریه بیشتر تمایل به ترک سوریه از جانب نیروهای ایرانی و حزب الله هستند تا درگیری نظامی به داخا سوریه از جانب اسرائیل کشده نشود.
  لذا باید گفت حتی اگر ایران و حزب الله نیز دست از پا خطا نکنند اسرائیل دست از سرشان برنخواهد داشت و اخبار چند روز اخیر اسرائیل که خبر از امکان حمله ایران به اسرائیل از طریق سوریه میدهند پاشیدن تخمی است که باید ببینیم چه زمانی به بار می نشیند.

  پاسخحذف
 6. کژم گرامی
  صف بندی نیروها در اطراف سوریه خبر خوشایندی برای ایران نیست بر اساس اخبار منتشره دوازده نا جنگی آمریکا در آبهای نزدیک به سوریه جایگیر شده اند. یک ناو هواپیمابر و شش ناو جنگی آمریکا در دریای سرخ مستقر شده و کشتی های جنگی فرانسه نیز به آنها پیوسته اند و پایگاه هوایی قبرس متعلق به انگلیس در حال آماده باش.
  به نظر میرسد که عملیات جنگی انجام شده توسط آمریکا و انگلیس و فرانسه که جدیدا انجام شد در مقیاس دیگری تدارک دیده شده بود و تصور میکنم که سکوت روسیه در این مورد بواسطه توافقی است که انجام گرفته و روسیه متعهد شده که در قبال عدم انجام حکلات گسترده در سوریه از جانب غرب ترتیبی دهد که نیروهای ایران و همچنین حزب الله سوریه را ترک کنند. در چند روز اخیر اسرائیل مدام از انجام حملات غافلگیر کننده ایران توسط بهپادهای مسلح دم میزند و روزنامه های اسرائیل نقشه ها و عکسهای پایگاههایی را منتشر مینمایند که به گفته آنان نیروهای ایرانی در آنجا مشغول آماده سازی جهت حمله به اسرائیل هستند.
  فرض کنیم بهپاد مسلحی که نام ایران را بر خود یدک میکشد در آسمان اسرائیل ظاهر و سرنگون شود و نتیجه چنین عملی بر همگان روشن است که معنای نابودی تمامی پایگاههای هوایی و پادگانهای نظامی سوریه خواهد بود و اگر روسیه نیز بخواهد مانع از چنین عملی شود با نیروهای نظامی غرب در اطراف سوریه چه کند.
  به هرحال ایران و حزب الله باید از سوریه خارج شوند چه با زبان خوش و چه با زبان زور و این به این معناست که باید در روزهای آتی شاهد حملات بسیار سنگین اسرائیل به اهدافی در سوریه باشیم و این نکته نیز روشن است که اسرائیل کاملا آماده جنگ شده و امکان کشیده شدن جنگ به خاک ایران بسیار محتملتر از پیش است.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. م. اکبر گرامی
   روسها به سربازان پیاده نیاز دارند. رژیم شیعی ایران نیز این سربازان را در اختیار آنها گذاشته است. اگر روسها بخواهند که نیروهای رژیم ایران را اخراج کنند؛ باید سربازان روسی را جایگزین کنند. هرچند که سربازانِ روسی با نامها و دسته بندیهای گوناگون در سوریه میجنگند؛ امّا به عنوانِ نیروهای غیر رسمی نامیده میشوند. امّا تعداد آنها کافی نیست. روسها نیز نمیتوانند ناگهان ۲۰ هزار نیرو به سوریه تزریق کرده و بگویند که این نیروها «گروههای مزدور» هستند.
   امّا یک مسئلهٔ مهمّ نیز این روزها آشکار شده است و آنهم «بلبشو» در کاخ سفید است.
   اخباری که از درونِ کاخ سفید میرسند؛ بسیار ضدّ و نقیض هستند. گویی که جنگی داخلی در کاخ سفید در جریان است.
   اسرائیل تهدید کرده است که در صورت پاسخگویی رژیم ایران به حملات اسرائیل؛ صورتِ مسئله را پاک خواهد کرد و بشار اسد را خواهد کُشت. وجود بشار اسد برای حضور رژیم ایران و روسها در سوریه؛ جنبهٔ حیاتی دارد و اگر کشته شود؛ وجههٔ قانونی حضور هر دو نیرو در سوریه از میان خواهد رفت. آنگاه همه میتوانند در سوریه حضور داشته باشند و نیازی به «دعوِت یک مُرده» وجود نخواهد داشت.
   اعلامِ آمادگی عربستان برای حضور در سوریه نیز یک شوخی است.
   این مطالب را عنوان کردم تا خوانندگان گرامی در تحلیلهای خود لحاظ کنند و تا جایی که میتوانند؛ به یک تحلیلِ درست و تا حدودی نزدیک به واقعیّت به دست آوریم.

   حذف
  2. خبرهای ضدّ و نقیض دیگر به قرار زیر هستند:
   ۱- ترامپ میگوید که از سوریه خارج خواهد شد؛ امّا گزارشهای مِیدانی میگویند که نیروهای آمریکا در حال گسترش در سوریه هستند و نیروهای فرانسوی هم به آنها اضافه شده اند.
   ۲- نیکی هیلی میگوید که روسه را تحریم خواهند کرد؛ امّا ناگهان تراپ از تحریمها جلوگیری میکُند. لذا این پرسش بوجود می آید که آیا روسها وعده هایی محرمانه داده اند تا جلو تحریمهای بیشتر را بگیرند؟
   ۳- اسرائیل بر خلاف عادات دیرینه اش؛ تهدیدهایی علنی انجام میدهد. انتشار تصایر پایگاههایی که نیروهای سپاه قدس در مجاورتِ نیروهای روسی (به عنوانِ پناهگاه) استفاده میکُند؛ هم جنبهٔ تهدید و هم جنبهٔ افشاگرانه دارد و به روسها نیز میگید که: «پیشِ قاضی؛ معلّق بازی؟؟».... و از سوی دیگر برای حملات آتی خود «مشروعیّت» ایجاد میکُند.

   به هر حال سوریّه تا حدود زیادی از «جنگهای نیابتی» فاصله گرفته و اکنون روسها و ترکهای عثمانی و رژیم ایران و آمریکاییها و اخیراً فرانسویها در سوریه حضور مستقیم دارند.
   جنگ سوریه تمام نشده است؛ امّا پوست اندازی کرده و به «نبردهای مستقیم» نزدیکتر شده است. قتل عام بیش از ۳۰۰ نفر از سربازانِ روسیه از طرف نیروهای آمریکا؛ شاهِدِ این مدّعا است که نبردهای سوریه در حالِ ورود به سطحِ «نبردهای مستقیم» است.

   حذف
 7. یکی از اتاقهای فکری ظاهراً کوچک؛ امّا قدرتمند که با نظریات ترامپ همخوانیِ دارد؛ از هفتهٔ آینده «ترکیهٔ عثمانیِ اخوان المسلمینی» را به عنوانِ «دولَتِ حامی تروریسمِ جهادیِ اسلامی» که منافعِ آمریکا را تهدید میکند؛ به صورتِ عمومی مطرح خواهد کرد. این اتاقِ فکریِ ظاهراً کوچک که رهبری آنرا یکی از «تحلیلگرانِ سابِقِ سازمانِ سیا» به عهده دارد و با جامعهٔ اطلاعاتی آمریکا و سایر کشورهای غربی روابطِ نزدیکی داشته و در جَهَت دادنِ سیاستهای گروهها و سازمانهای بزرگِ «ناسیونالیستِ آمریکایی» نقشی به سزا دارد؛ ترکهای عثمانی را به عنوانِ خطری امنیتی و فوری برای آمریکا و اروپا میداند که در حالِ کاشتَنِ «سلولهای خُفتهٔ ترور اسلامی» در دنیای غرب است.

  بقیّه اش را خودتان میتوانید حدس بزنید.

  پاسخحذف
 8. اگر مروری بر وضعیت سیاسی مقطع سال 1967 به بعد داشته باشید مشابهت هایی را می توانی بین ان مقطع و مقطع کنونی مشاهده کرد هم از نظر مورد تهاجم قرار گرفتن موجودیت اسراییل و هم بالفعل شدن نیروی تهاجمی به ان کشور و هم دو نیروی تعیین کننده جهانی امریکا و روسیه..و مشابهتهایی در نوع تغییر الیتهای هر دو کشور جهانی کنونی با ان دوره وجود دارد.....به نظر من اسراییل حمله پیشگیرانه را شروع کرده و به زودی شاهد درگیریهای گسترده منطقه ایی باشیم

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی
   البتّه منظورم مخالفت با نظرِ شما نیست؛ زیرا شاید به واقعّت تبدیل شود.امّا شباهت های ظاهری را نمیتوان قرینه و یا سندی به عنوان؛ شباهتهای آیندهٔ بر آمده از وضعیّت ظاهراً مشابِهّ گذشته به شمار آورد.
   بسیاری از مارکسیتهای ایران (در دورانِ نخستین پس از فاجعه و خیانت ملّی ۵۷) ؛ همیشه وضعیّت را با دورانِ انقلابِ اُکبتر روسیه مشابه دانسته و یا مشابه سازی نموده و از «قرآنها» و «نهج البلاغه»های مارکسیتی - لنینیستی به عنوانِ راهنمای راه استفاده میکردند (البتّه در روده درازیهای میدانِ ۲۴ اسفندی) و دیدیم که «دهان و کون و کُسِ همهٔ شان گاییده شد» ... حالا بگویند که: گاییده نشد!!! ... ولی شُد.
   در دنیای علومِ تجربی؛ حتّی نمیتوان از یک Clone انتظار داشت که مانند منبَعِ اصلی رفتار کُنَد.
   فرض کنید که «محمّد» و یا «موسی» و یا «بهاءالله» را Clone کنند. آیا همهٔ این Clone ها ادّعای «گفتگو با الله» را خواهند داشت؟

   Simply .... I don't think so

   شاید این Clone ها خوانندهٔ موسیقی «رَپ» و یا «هیپ هاپ» و یا گردانندهٔ یک «روسپی خانه» شوند.

   حذف
 9. هشدار اسرائیل به ایران:ما آماده حمله به پایگاه‌هایتان در سوریه‌ایم.
  اسرائیل همزمان با انتشار تصاویر ماهواره‌ای از پایگاه‌های نظامی ایران در سوریه، خبر از آماده شدن برای حمله به این پایگاه‌ها را داد.

  پاسخحذف
 10. به صورتِ تصادفی به یکی از نوشته های قدیمی خود که توسّط خوانندگانِ جدید «نبشِ قبر» شده است برخوردم.
  منبعی که در این نوشتار به آن استناد کرده ام؛ از طرفِ «شیعیانِ کُس کِش» از اینترنت حذف شده است. امّا همهٔ این اسناد؛ به خاطِرِ «اسکرین شاتهایی که گرفته ام» ... همچنان مورِدِ استناد است.

  http://kajdoum1.blogspot.com/2014/11/blog-post.html

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. اون خواننده من بودم :)

   حذف
  2. برای اینکه یک صفحه در اینترنت را برای ابد ذخیره کنید بهتره که به سایت زیر رفت و در قسمت
   Save Page Now
   لینک را قرار دهید و روی کلید
   Save Page
   کلیک کنید. سایت www.archive.org آن صفحه از اینترنت را برای همیشه ذخیره و نگهداری میکند.

   https://archive.org/web

   حذف
 11. کژدم جنگی درکار نیست اما من از دوستی شنیده بودم روسیه ایران رو تحت فشار گذاشته تا نیروهای ایرانی به خصوص ارتش حضورشون رو بیشتر کنن اون طور که شنیدم قراره هوانیروز ایران بخش زیادی از توان رزمیش رو به سوریه منتقل کنه و هدف حمله به ادلب هست روسیه تو تحلیلش از این جنگ ضعف جدی نیروهای زمینی رو تشخیص داده که می خواد با پوشش هوانیروز و نیروهای زمینی ایران پوششون بده حالا روسیه و سپاه به دنبال آن هستند در جریان عملیات آزادسازی ادلب که قراره در هفته‎های آینده آغاز بشه بتونند از یگان‌های ارتش ایران هم استفاده کنند. به جز مستشارانی از هوانیروز، از یگان پهپادهای نیروی زمینی و جنگال (جنگ الکترونیک)، تفنگداران دریایی ارتش هم به سوریه اعزام شده‌اند که این گروه در پادگان غورین در استان لاذقیه مستقر بوده‌اند. به نظرم افزایش حضور ایران برای حمله به ادلب هست نه حمله به اسرائیل

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. این هم داستانی است که میتواند مشتریانی داشته باشد.

   حذف
 12. ایران میخواد جنگی بین سوریه و اسراییل را ه بندازه که اگر اسراییل به ایران حمله کرد بره و ننه من غریبم بازی در بیاره در سازمان ملل که آهای اسراییل بی دلیل به خاک ایران حمله کرد.
  در ضمن اسراییل هر قدر هم به سوریه حمله کنه دیگه فرقی نداره. چون سوریه چیزی برای از دست دادن ندارده دیگه.
  احتمال حمله شیمیایی و اتمی (بمب های یواشکی خریداری شده یا دزدیده شده) به اسراییل از خاک سوریه هم محتمل است.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. داستانِ حملهٔ اتمی به اسرائیل را «انگل بهرمانی» به خورد ساده لوحها و احمقها داد و آنها نیز باور کردند. همین امروز هم این داستان به خورد احمقهای حزبلبلی داده میشود.
   هرگونه استفاده از بمب اتمی در اسرائیل شاید بتواند ۶۰ درصد جمغیت اسرائیل را قتل عام کند؛ امّا ۱۰۰٪ مسلمانان را در لبنان و غزّه و اردن و کرانهٔ باختری و عدّهٔ زیادی را در مصر قتل عام خواهد کرد. کمترین تبعات ثانوی آن مسافرت مواد رادیو اکتیو با «بادهای مدیترانه ای» که آذریها آنرا «آق یِل» مینامند؛ به سمت ترکیه و ایران و اروپا خواهد بود. امّا تبعات نظامی آن شخم زدنِ ایران با بمبهای اتمی متعدد خواهد بود که دیگر نیازی به اجازهٔ هیچکس ندارد.
   این قصّه ها را از مغزهای ساده لوحتان بیرون بیاورید.

   حذف
  2. در رابطه با «ننه من غریبم بازی»های اسرائیل نیز باید بگویم که این بازی همیشه وجود داشته است و با همین ننه من غریبم بازیها؛ سرمایه ها و تکنولوژی نظامی فراوانی را جذب اسرائیل کرده اند.
   اکنون هم این ننه من غریبم بازیها ادامه دارند. از یک سو میگویند که میتوانند لبنان را به عصر حجر برگردانند و یا رژیمِ سوریه را نابود کنند؛ از سوی دیگر میگویند که بدون کمک آمریکا نمیتوانند کاری انجام دهند. اینگونه رفتارها Orchestrate شده هستند ادامه خواهند داشت.
   به همین جنگهای ۷ سالهٔ سوریه و جنگهای طولانی عراق نگاهی بیندازید؛ اقتصاد ایران را تا پای نابودی کشانده است؛ روسها نیز هزینه میکنند؛ سوریه و عراق به ویرانه تبدیل شده است. امّا اسرائیل؛ «سُر و مُر و گنده» آنجا نشسته و به ریشهای پُر از شپش مسلمانان میخندد.

   حذف

 13. (وعده ای که یکی از کانالهای عاریایی حزبلبلی دادند.)
  💠 با توجه به ماجراجویی های اخیر رژیم صهیونیستی و هدف قرار دادن پایگاه T4 و جاویدنام کردن همازورانمان، توان خاموش ماندن نداریم و خون این جانباختگان دامانشان را خواهد گرفت.

  💠 در حال حاضر #آرمان_بزرگ میتواند موارد زیر را گزارش دهد:

  🔸منابع آگاه به آرمان بزرگ: مقدار زیادی نیرو و تجهیزات نظامی دیشب ۲۹ فروردین از سوی ایران و روسیه به سوریه فرستاده شده است. زمان انتقام جویی از رژیم صهیونیستی وابسته به تصمیم های مقامات بالاتر است. اما میان بازه ی زمانی ۲۵ تا ۳۱ اردیبهشت این حمله اتفاق خواهد افتاد که ۲۵ ام محتمل تر هست. با توجه به بی ثباتی منطقه گاه باید مکث و گاه باید تعجیل کرد. در حال حاضر هواپیماهای باربری نظامی Il-76 در پوشش پروازهای تجاری سیمرغ ایر و پویا ایر در حال انتقال تجهیزات نظامی به سوریه هستند.

  🔸اسپهبد سلیمانی رهبری این نبرد رو در رو (و نه به شکل نیابتی) با اسرائیل را به عهده دارد. #اسپهبد_سلیمانی فرمانده کل جبهه‌های خاورمیانه‌ای ایران است.

  🔸واحدهای نیروی هوایی ایران در سوریه در حال آماده‌سازی برای حمله هستند.

  🔸ناوگان هوایی سپاه پاسداران در چهار پایگاه هوایی (حلب، صیقل، دمشق و T-4) گسترده شده است.

  💠 از جمله مواردی که میتوانند در تعیین زمان این نبرد تن به تن تاثیرگذار باشند:

  🔸تشدید دخالت ها از سوی کشور های عربی - غربی

  🔸انتخابات پیش روی لبنان که در ۳۱ اردیبهشت برگزار میشود و همانطور که یاران آریایی از فلسفه ی سیاسی آگاهی دارند پاشنه آشیل امنیت و ثبات جمهوریت همان انتخابات دموکراتیک هست که ستون های یک کشور را میلرزاند.

  🔸تحرکات صهیونیست ها در منطقه میتواند زمان این مبارزه را از حد برنامه ریزی شده نیز جلوتر بکشاند.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی

   از این «گنده گوزیها» بوی گَندِ «امید نادان» می آید ....

   حذف
 14. نیروهای کردستان سوریه از دستگیری شخصی سوری تبار خبر داده اند که در ماجرای ۱۱ سپتامبر دخالت داشته است. به احتمال زیاد این شخص از اعضای نیروهای مزدور سوری که تحت حمایت ترکهای عثمانی هستند؛ از آب در خواهد آمد.

  https://goo.gl/7DtiXT

  پاسخحذف
 15. اعلامِ محدودیّتِ داشتنِ حدّ اکثر ۱۰ هزار دلار و پس از آن یورش برای سرقتِ داراییهای ارزی مردم؛ نشان از وخامَتِ شدیدِ مالیِ حاکمیّتِ ننگین شیعیان را دارد. شیعیان خاکِ این سرزمین را به توبره کشیدند؛ امّا همچنان «گدا» و «راهزن» هستند.
  ماهِ آینده با خروجِ آمریکا از برجام؛ آخرین میخ بر تابوتِ «حاکمیّتِ دینِ ننگینِ محمّدی» کوبیده خواهد شد. همانگونه که بر تابوتِ «داعِش» که نمونهٔ دیگری از تبلورِ این دینِ کثیف است کوبیده شد.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. و ساکنین ایران همچنان در خواب زمستانی هستند، فقط زمانی که استخون از دهنشون گرفته بشه یه واق واق ضعیفی می کنن و دوباره به خواب خوششون فرو میرن.
   این وسط تکلیف ایرانی های راستین چیه کژدم؟
   درسته که خیلی هامون ای کیوی ۱۲۰ داریم و به قول شما انسان نیستیم ولی هنوز دلمون برای این اب و خاک می تپه.

   حذف
  2. آژیداهاکِ گرامی
   درجهٔ IQ ۱۲۰ و یا ۱۲۵ به سیاستمدارانِ بسیار برجسته تعلّق دارد. درجهٔ عادی آن میانِ ۷۰ تا ۱۰۰ است. درجاتِ زیر ۷۰ را در دسته بندیهای «عقب ماندگی» کلاسه بندی میکنند.

   حذف