۱۳۹۷ اردیبهشت ۲, یکشنبه

یک نگاهِ پهپادی دیگر

همه جا پُر از «شعارهای آتشین» است ... به همان شکلی که در دورهٔ شمپانزهٔ معروف؛ همه جا پُر از شعارهای آتشین و «محو اسرائیل» و «غنی سازی» بود. اگر در آن دوره؛ «شمپانزه» را مأمور این کار کرده بودند. امّا اکنون همان دستگاهٔ دیپلماسی که برای برجام کار میکرد؛ به همان «شعارهای شمپانزه» روی آورده است. امام حسنِ بنفش؛ جمع کردنِ «چند دلار» برای روزِ مبادا را «سیلی محکم» مینامد. باز هم آشفته بازار شده است و نمیدانند که بالاخره «یورو بازی» و یا «طلا بازی» و یا «دلار بازی» بکنند؟؟!! امّا قدرِ مسلّم آن است که باز هم صدها میلیون دلار دیگر را در این بازیها از دست خواهند داد که هزینهٔ «دزدیهای درونی» و «رشوه دادنها» و «دور زَدنِ خیالی تحریمها» خواهد شد. البتّه تمامی این شعارهای آتشین فقط یک دستاوردِ مقطعی برای رژیم شیعی دارد که «گران شدنِ قیمتِ نفت» است. البتّه باید از خودشان بپرسند که که این مازادِ قیمت؛ چند روز میتواند به مقاومت در «شعبِ ابی طالب» اضافه کُند؟
ماجرای «خوکِ چاقالو» پس از به روی کار آمدنِ ترامپ؛ تقریباِ «یک سال» طول کشید. ۲۳ میلیون جمعیّت دارد؛ از پشتیبانی کاملِ چین برخوردار بود؛ حتّی نانِ شبشان نیز مدیونِ چین بود. همان نقش را برای چین ایفا میکرد که شیعیان لبنان  و فاطمیون و زینبیون و حشدالشّعبی برای رژیم شیعی ایران بازی میکنند و نانِ شبشان نیز از حلقومِ ساکنین ایران بیرون کشیده میشود.
آیا اگر به جای ترامپ بودید؛ اینهمه «نانِ مفت خور» را از رژیم ایران میگرفتید؟ یا اینکه نقاطِ حسّاسش را قیچی میکردید تا «هزینه های رژیم ایران» نه تنها بر سرِ جای خود بماند و چه بسا این هزینه ها بیشتر شوند؟
امّا ایران بیش از ۹۰ میلیون جمعیّت دارد که در حال حاضر نیز بخش بزرگی از این جمعیّت در «شعبِ ابیطالب» زندگی میکنند و نه تنها نانِ شبشان را نیز کسی نخواهد داد؛ بلکه ریخته شدنِ نانِ شبشان به حلقومِ اوباشانِ شیعهٔ عراقی و پاکستانی  و .... تشدید خواهد شد.
زمانی که «منابعِ مالی» قطع شوند؛ اگر هزینه ها تقلیل یابند؛ طولِ عُمر رژیم شیعی بیشتر خواهد شد؛ امّا با تحمیل هزینه های بیشتر؛ کفگیرِ رژیم به سرعت به تَهِ دیگ خواهد رسید و مانندِ «خوکِ چاقالو» به گدایی خواهند افتاد. لذا زمانی که دیدید دولتِ ترامپ با جریانهایی مانندِ حزب الله لبنان و امثالِ آنها «کَج دار وَ مریز» رفتار میکند؛ حیرت نکنید و نگویید «معلوم نیست که چه خبر است؟». اتّفاقاً «خبرِ اصلی؛ همینجاست».
تمامی وجودِ  «پشمَک نیوزهای شیعی» را «شعار و بیم و امیدهای کاذب» پُر کرده است.
یادتان هست که در «جنبِشِ یوتیوبیِ ۸۸ » شعار میدادند که: «می کُشم ... میکُشم ... آنکه برادرم کُشت»؟ ... آیا حتّی یک بسیجی را کُشتند؟ .... شعارهای کنونی « گروهبان سردارها» نیز از همان جنس هستند.
روسها پیش از حملهٔ اخیر به سوریه؛ شعارهای آتشینِ  زیادی در سطوحِ بالای حکومتی دادند. اکنون میگویند که با آمریکا دَرگیر نخواهند شد و در سوریه نیز در حالِ مذاکره با آمریکا بودند که البتّه مطلبِ جدیدی برای خوانندگانِ این وبلاگ نیست و در بخشِ نظراتِ نوشتارهای اخیر به خوانندگان گفته شده اند. امّا علنی کردنِ این مسئله که روسها با آمریکا درگیر نخواهند شد؛  را باید یک هشدارِ روسی» به «انگلِ فرزانه» دانست. پیامهای خوش آمد گویی به تغییرِ مسیرِ «خوکِ چاقالو» از طرف چین و روسیه نیز؛ همان پیام را در خود دارند. «انگَلِ فرزانه» باید بداند که برای «چین»؛ عزیزتر از «خوک چاقالو» نیست و برای «خوکِ چاقالو» نیز عزیزتر از «موشکها» و «مراکز تحقیقاتی» نیست. مُشکلِ دیگرِ «انگلِ فرزانه» این است که «خوکِ چاقالو» اطلاعاتی را که در رابطه با پروژه های موشکی رژیم شیعی دارد را به قیمتِ خوبی خواهد فروخت و چه بسا پیشاپیش فروخته باشد.
پس از نیمهٔ ماه مِی خواهید دید که همهٔ آن گروهِ موسوم به ۱+۵ مشهور؛  نخست «نقّ و نال» خواهند کرد و سیس در پشت آمریکا صف خواهند کشید. سیاستهای حمایتی برای معاملهٔ شرکتهای اروپایی با رژیمِ ایران که از طرفِ «اتحادیهٔ اروپا» وعده داده میشد؛ هرگز عملی نخواهند شد. تعلیقِ تعرفه های گُمرکی بر محصولاتِ اروپایی؛ مانندِ شمشیر بر بالای سرِ اتحادیهٔ اروپا آویخته شده است و اگر اتّحادیهٔ اروپا بخواهد در سطوح حکومتی واردِ ماجرا شده و در رابطه با برجام بر علیه خواستهای آمریکا رفتار کنند؛ باید خود را آمادهٔ یک جنگ اقتصادی بکنند.
«ِمِرکِل» و «مکرون» با دستهای خالی به «درگاهِ خداوند» رفته اند؛ لذا «دُعاهایشان مستجاب نخواهد شد».

کژدم

۴ نظر:

 1. دوستان داستان خیاطها و پادشاه را شنیده اید؟
  میگن روزی 2 خیاط کلاه بردار وارد کشوری شدند و ادعا کردن میتوانن یک لباس بسیار فاخر برای پادشاه بدوزند ولی شرایط لباس جوری هست که فقط انسانهای حلال زاده میتونند لباس را ببینند. خیاطها روزهای زیادی به ظاهر مشغول کار بودند و در این فاصله پادشاه از کار اونها بازدید می کرد ولی هیچ لباسی نمی دید پادشاه بیچاره به خو دش شک کرد که مبادا حلال زاده باشه بنابراین تظاهر کرد که داره لباس را می بینه و شروع کرد به تعریف و تمجید از لباس خیالی. ولی در درون خودش هنوز به اینکه واقعا لباسی در کار باشه مشکوک بود بنابراین وزیر های حکومت را یکی بعد از دیگری به سراغ خیاطها می فرستاد ولی وزیرها هم مثل شاه از ترس اینکه مبادا خودشون حلال زاده نباشند بدون اینکه لباس را دیده باشند شروع به تعریف و تمجید از لباس خیالی کردند. کم کم این ماجرا کهدپادشاه لباسی دارد که فقط حلال زاده ها میتونن لباس را ببینن بین مردم پیچید.تا اینکه لباس خیالی آماده شد و خیاطها لباس خیالی را تن پادشاه کردن و شاه در میدان شهر با غرور و تکبر برای نمایش لباس خیالی شروع به رژه رفتن کرد.مردم بیچاره هم که هیچکدام لباس را نمیدیدند و آنچه که میدیدن یک انسان متکبر بود که در حالی که برهنه است در حال قدم زدن است.تا اینکه یک کودک داد زد ای مردم پادشاه لخته!
  اینجا بود که همه فهمیدن اصلا داستان حلال زاده بودن و لباس از اول دروغ بوده و واقعا لباسی در کار نیست و خیاطهای حقه باز بعد از گرفتن پولی کلان بدون دوختن هیچ لباسی فرار کرده اند.
  *******************
  این داستان طولانی را از اون جهت گفتم که بگم واقعا تبلیغات غربی ها اینجوریه و ساده ترین موضوعات را که بسیار قابل درک هستند را پیپیده می کنند.
  ببینید آمریکا داره از برجام کاسبی می کنه. هر روز میگه آقا من میرم بیرون ولی نمیره . خوب این کار چه نتیجه ای داره؟اینجوری ایران همچنان لولوی سرخرمن و عربستان گاو شیرده باقی می مانند.
  از طرفی ترامپ از عربستان امتیاز می گیره که اگه این امتیاز را بدید ما ایران را محدود می کنیم منافع برجام را واسه ایران کم می کنیم و اصلا خدا را چه دیدید شاید خدا زد پس کله ما و از برجام خارج شدیم.حالا شروع می کنند سلاح می فروشند قرار داد نفتی می گیرند و ...
  از طرفی هم ایران میترسه و هرروز یه امتیاز جدید میده.
  از اون طرف اروپایی هایی مثل فرانسه که مثلا قراره باایران شراکت اقتصادی داشته باشه شروع می کنه به ترامپ امتیاز میده و با ترامپ مذاکره می کنه.
  حالا اگه از برجام خارج بشه چی گیر ترامپ میاد؟دقیقا هیچی؟ایران که میگه دیدید هیچ سودی نرسوندید به مردم ایران ! پس از برجام میزنه بیرون و دیگه چیزی نمیمونه که واسه حفظش به ترامپ باج بده. اروپا هم که دیگه منافع برجامی واسش نمی مونه پس دیگه خبری از باج به ترامپ نیست.عربستان هم که به هدف رسیده و ایران را درب و داغون کرده دیگه مثل قدیمها به ترامپ شیر نمیده!
  خوب به نظر شما این ترامپ تاجر حاضره همچین کاری انجام بده؟
  به نظرم نه.این نظر منه که میتونه درست نباشه.
  اراد

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. اراد گرامی
   فقط حدودِ ۲۰ روز صبر کُن. در ضمن فکر هم نکن که خروج از برجام هیچ سودی برای آمریکا ندارد. باز هم فکر نکن که رکس تیلرسون همینطوری اخراج شد و هیچ ربطی به برجام نداشت.
   فقط تا ۱۵ ماهِ مِی صبر کُن.

   حذف
 2. با توجه به بازتعریف جدید صحنه سیاسی جهان و تاثیر ان بر روندهای اقتصادی ...به نظر شما سرمایه های جهانی به چه سمت و سویی کشیده می شوند؟مشخصا تاثیر ان یر کامودیتیها(مس-نفت-گاز)و انس طلا چه خواهد بود؟

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی
   پرسش شما؛ نه تنها نیاز به مطالعهٔ کارشناسانه و تخصصی دارد تا ببینیم که کدام بخش از سرمایه های جهانی؛ کدامین بلوک و یا بلوکهای اقتصادی ـ سیاسی را برای ادامهٔ فعالیت خود انتخاب خواهند کرد؟ این روند همچنین نیاز به «زمان» نیز دارد.
   بلوکهای آمریکا و «کشورهای مشترک المنافع» هنوز در آغازِ راه هستند و هنوز به طور کامل شکل نگرفته اند. «گلوبالیسم» هنوز مقاومت میکند؛ چین و آلمان جیغ میکشند. روسها اقتصادشان در دورانِ «برِژنف» یخ زده است (نفت؛ گاز؛ فولاد و تسلیحات) که بخش اصلی آن همان نفت و گاز است(پمپِ بنزینِ مُسلّحِ جهانی).
   آنچه که «کشورهایِ در حالِ رُشد» نامیده میشدند و «سازمان اقتصاد جهانی» بستر بسیار خوبی برای رشد آنها بود؛ یا باید به یکی از بلوکها بپیوندند و یا اینکه منتظرِ فروپاشی اقتصادی باشند.
   برای جزئیّات این روند باید متخصصین وارد کار شوند. البتّه منظورم از کارشناسان؛ نویسندگانِ مقاله ها در رسانه ها نیستند. در عمل هم میبینید که همیشه «سوتی» میدهند. بلکه منظورم «طرّاحان استراتژیهای اقتصادی» هستند.
   من (کژدم) چنین قدّ و قواره ای ندارم.

   حذف