۱۳۹۷ اردیبهشت ۱۹, چهارشنبه

گزینه های پس از دَفنِ «برجام»

در حالی که اروپاییها و در مجموع گروه ۱+۴ میگویند که «برجام» نیمه جان است و میتوان با تنفّس مصنوعی و شوک الکتریکی آنرا در حالت نیمه جان بر روی تخت بیمارستان نگهداشت؛ نظر من بنا بر گزینه های موجود این است که : «برجام دفن شد».

گزینه های اروپا

کشورهای اروپایی بیش از آنکه «گزینه های مثبت» داشته باشند؛ «گزینه های منفی» دارند که با سیاستهای آمریکا هماهنگ خواهند بود.

تنها گزینهٔ مثبتی که اروپاییها بر روی آن تمرکز خواهند نمود؛ پیشنهاد «حمایتها و تضمینهای دولتی» به کمپانیهای اروپایی برای ادامهٔ داد و ستد با رژیم اسلامی حاکم بر ایران است. امّا اروپاییها مسئلهٔ «محدودیت موشکی» و برچیده شدنِ حضورِ نظامیِ رژیم ایران را دنبال خواهند نمود  که این ۲ امر با بسته های پیشنهادی آنها (حمایتهای دولتی) در تعارض خواهد بود.
از سوی دیگر دخالتهای دولتی از طرف اروپا میتواند جنگ اقتصادی آمریکا علیه تمامی تولیدات اروپایی را نیز شامل شود.
  بر خلاف نظریات گوناگون تحلیلگرانِ اقتصادی که میگویند آمریکا نیز در این «جنگ اقتصادی» ضربه خواهد دید و لذا به جنگ اقتصادی آمریکا بر علیه اروپا در حدّ یک تهدید توخالی و یا گاهی غیر عقلانی دانسته اند؛ به نظر من (کژدم)؛ استراتژی ناسیونالیسم آمریکایی بر {خروج از ساختارهای گلوبالیستی و بازگشت دوباره به عرصهٔ اقتصاد جهانی پس از «بازتعریفِ آن»} بنا شده است. تضعیفِ سازمانِ تجارتِ جهانی و خروج از پیمانِ آسیا پاسیفیک؛ نمونه های اولیّهٔ این خروجِ تدریجی هستند و دولتِ ترامپ از همان آغاز بر روی «باز تعریفها» تکیه داشته است. در مجموع میتوان به این صورت خلاصه نمود که ناسیونالیسم آمریکایی  نمیخواهد بخشی از یک موجودیت باشد؛ بلکه میخواهد «عضوی مستقلّ» باشد و به همین خاطر نیز دونالد ترامپ در سخنرانی سازمان ملل خودش را رئیس جمهور آمریکا به عنوان یک کشورِ مستقلّ و با سیاستِ ملّی گرایانهٔ «نخست آمریکا» معرفّی نمود و بر روی «کشورهای مستقل» و «قراردادهای جداگانه با موجودیتهای مستقلّ» تاکید نمود تا بگوید که از کجا می آید و به چه سمتی خواهد رفت. لذا برای دونالد ترامپ؛ «جنگ اقتصادی» بخشی بسیار مهمّ از «آرمانهای ناسیونالیستی» است و هرچند که در این جنگ زخمی خواهد شد؛ امّا خواهد توانست بر دیگران نیز زخمهایی عمیقتر وارد کرده و آنها را ناگزیر به پذیرشِ «بازتعریفها» نماید.
اروپاییها در این رابطه نمیتوانند با روسها به طورِ موازی حرکت کنند؛ زیرا روسها از حضور نظامی رژیمِ ایران (سربازانِ بی جیره و مواجب)   در کشورهای منطقه سود میبرند و تا زمانی که این «سود» ارزش بالایی برای آنها داشته باشد؛ از آن دست نخواهند کشید.

گزینه های روسیه

گزینه های روسیه همگی «مثبت» هستند؛ زیرا استراتژی آنها بر «گرفتن ماهی از آب گل آلود» استوار است. 
۱- روسها به رژیم شیعی ایران؛ «تضمینهای امنیتی» بیشتری پیشنهاد کرده و در ازای آن؛ بر خواسته های دیرینهٔ خود (حضور امنیتی - نظامی در ایران)؛ پای خواهند فشرد.
۲- پیشنهاد خریدِ نفتِ ارزان از رژیم ایران و تسهیل «خدماتِ  ارزی» در ازایِ «کارمُزدِ صرّافی».
۳- روسها فروش ادواتِ نظامی به رژیم شیعی ایران را نیز پس از این  به حضور مستقیم نظامی روسیه در ایران مشروط خواهند نمود.
روسها به خاطِرِ داشتنِ گزینه های مثبت؛ در این رابطه ضرر نخواهند کرد و به همین دلیل نیز یکی از مقامات روسیه از بهتر شدن روابط روسیه با رژیمِ ایران در صورتِ خروج آمریکا از برجام؛ سخن گفت.

گزینه های چین:

چین مانند همیشه به «راهِ میانه» خواهد رفت و خودش را با شرایط کنونی بر اساسِ سودهای کلانی که از اقتصادِ آمریکا می بَرَد  وفق خواهد داد. این راه؛ آمیخته ای از «بازی کردن با کارتِ ایران» در بازی «پوکِر دیپلماتیک» و فریبِ رژیمِ ایران با دادنِ وعده های خوب و رؤیایی خواهد بود. (مانند دفعهٔ پیشین که ۲۶ میلیارد دلار رژیم را در یکی از بانکهای چینی طوری محبوس کرد که حتّی پس از برجام نیز قابل وصول نبود). 

گزینه های امپراتوریِ بزرگِ صفوی

رژیم انگلهای صفوی؛ از درون «تُهی» است؛ لذا در بیرون ناچار است که چشم و دهانش به دستهای دیگران باشد و نقشی به جز «گدایی» نخواهد داشت.

رژیم اسلامی ایران؛ هیچ گزینهٔ مثبتی ندارد و تمامی گزینه ها برایش «گزینه های منفی» هستند و پس از این به سراشیبی ۸۰ درجه ایِ «از دست دادنها» خواهد افتاد.
شاید در آینده؛ «نفت در برابر غذا و دارو» بزرگترین دست آوردِ رژیم باشد.

کژدم

۳۴ نظر:

 1. کژدم عزیز
  لازمست برای کسانی که کمتر به سخنرانی های ترامپ توجه دارند بگویم در سخنرانی دیشب به چهره اش وقتی دوبار گفت but they refuse to negotiate دقت کنند هر آنچه لازمست بفهمند خواهند فهمید.
  ترامپ قطعا برای گاییدن تمام کسانی که خلاف منافع آمریکا کار کرده اند وارد عمل شده و... کار لازم را انجام خواهد داد.

  پاسخحذف
 2. در حملهٔ دیشب اسرائیل به پایگاه نظامی «الکسوه» در نزدیکی دمشق ۱۵ نفر کشته شده اند که ۸ نفر از آنها اعضای سپاه قدس بوده اند.

  پاسخحذف
 3. کژدم گرامی
  سخنان سراسر ترس و وحشت فرزانه به تمامی نشان داد که بد جور کفگیر به ته دیگ خورده است. تنها دامنی را که پیدا کرده اند اتحادیه اروپاست که آنهم دامنی بسیار کوتاهیست. امیدی نیز به چین و روسیه ندارند.
  جالب اینست که کشورهای اروپایی اعلام داشته اند تا مادام که ایران به تعهداتش در برجام ادامه دهد آنها تحریم های هسته ای اروپا را بازنمیگردانند و به عبارتی کشک.
  برجام در آخرین توئیت خود اعلام داشته که ایران هرچه زودتر باید به مذاکره بنشیند و چهار شرط اعلامی ترامپ را در توافق نامه ای جدید قبول نماید وگرنه اتفاق دیگری خواهد افتاد.
  اسرائیل عملا سپاه را در سوریه به چالش کشیده و خداد خدا میکند که حماقتی از جانب اینان رخ دهد.
  معنی کلمه ذلیل را امروز در تمامی حرکات و سکنات رژیم ایران میتوان دید و اعلام بریتانیا مبنی بر اینکه در حال بررسی تبادلات تجاری با ایران بدون تبادل ارزی هستیم به معنایی کامل ناشی از خالی بودن دست اروپائیان دارد.
  درست میگوئید فلاکت رژیم به سمت حد اعلای خود در حرکت است و فرزانه نیاز نه به دهها نرمش قهرمانانه دارد.

  پاسخحذف
 4. درود
  برجام تمام شده و بر مبنای قوانین امریکا تمام شده و دیگر به عنوان یک شامورتی بازی تاریخی یاد خواهد شد.
  نوبت آن ماده الاغ ایتالیایی هم می رسد.
  بنجل های خودروسازی فرانسه هم روی دستشان باد خواهد کرد.
  برجام تمام است
  کون سوروسی ها و نایاکی ها سوخته و درد می کشند.
  این رژیم است که از گلوی ملت ایران زده و با تحریم فرقی به حال توده ها ندارد.
  اگر رژیم آش را طوری شور کرده که مردم نتوانند بخورند طوری شور ش می کنیم که آن ها هم نتوانند بخورند.
  شوربختانه اهمیت سازماندهی و انقلابی گری فراموش شده و نمی دانیم چه موقع از جنجال های رسانه ای خلاص می شویم.

  پاسخحذف
 5. خوانندگان گرامی
  در نوشتارهای چند ماه اخیر؛ مسیری که دولت دونالد ترامپ خواهد پیمود را به صورتِ کلّی ترسیم نموده ام. متأسفانه بسیاری از کسانی که به «خواندنِ اخبار و تحلیلها» اعتیاد دارند؛ با تمامی اینهمه مطالعات و گشت و گذارها در وبسایتها و مراکزِ خبری؛ همچنان به «روزمرّگی» دچار هستند؛ زیرا نمیتوانند «سَر و تَهِ قضایا» را هم بیاورند و به همین خاطر به بیماریِ «ببینیم این چی میگه؟».... «ببینیم اون چی میگه؟» دچار هستند. اینهمه میخوانند و اینهمه می بینند؛ امّا در واقع هیچ چیز نمی بینند و نتیجه هیچ و پوچ است.
  برای راحتی «ذهنهای تَنبل»؛ چکیدهٔ آنچه را از نوشتارِ «ظهورِ عقابِ بزرگ» و سپس پیشبینی پیروزی ترامپ با نوشتارِ (مسافر قطار سَکّوی 3/4 9 ) و تشبیه دونالد ترامپ به «هری پاتر» تا کنون را در پایین به طورِ خلاصه می آورم تا «آویزهٔ گوش» باشند:

  ۱- دونالد ترامپ در مبارزات انتخاباتی خود گفت:(We will go old ways)
  هیچکس این گفتمان را جدّی نگرفت و همهٔ ذهنها به خاطر جنجالهای تبلیغاتی معطوف به این شد که دونالد ترامپ دستش را کجای زنها میگذارد؟
  اکنون نوبتِ اروپا است که آن گفتمان را جدّی بگیرد. زیرا آن گفتمان؛ باید دورانِ پس از جنگِ جهانی دوّم را به ذهنشان بیاورد؛ که همهٔ شان پشتِ سرِ آمریکا صف کشیده بودند و هر روزه منتظرِ کاسهٔ «آشِ نذری عمو سام» می نشستند. اگر امروز بخواهند «شاخ» و «دُم» در بیاورند؛ بیچاره خواهند شد. یعنی اینکه باز هم باید پشتِ سرِ آمریکا صف بکشند.
  البتّه خیلی ها خواهند گفت که آن دوران دیگر سپری شده و معادلات تغییر کرده اند و دنیا چندقطبی شده است و «چین» ظهور کرده است و .... الی آخر.
  من (کژدم) به همهٔ آنها میگویم: آن گفتمان (We will go old ways) راهِ خود را در همین موجودیّت کنونی که آنرا «دنیایی جدید» مینامید؛ خواهد گشود. که در بخشی از همین نوشتار کنونی نیز به آن اشاره کرده و گفته ام که آمریکای ترامپ به دنبال «باز تعریفِ جایگاهها و روابط» در عرصهٔ جهانی است.

  ۲- دولت ترامپ؛ «دولتِ انتقام» است. هیچ یک از خونهای آمریکاییها و سربازانِ آمریکایی که در لبنان؛ کِنیا؛ ظهران عربستان؛ ۱۱ سپتامبر و عراق کشته و زخمی شده اند بر زمین نخواهد ماند و انتقامشان گرفته خواهد شد. آنهایی که این خونها را ریخته اند؛ این پیشبینی را «آویزهٔ گوش» خود بکنند.

  ۳- سرقتِ استراتژیکِ پروژهٔ خاورمیانهٔ بزرگ که گویا قرار بود به رهبری «اروپا» تشکیل شده و زیر مجموعه ای از «حکومتِ جهانی» باشد؛ اکنون این پروژه را به یکی از اهدافِ بسیار مهمِ آمریکا تبدیل نموده است و پروژه ای دهها تریلیون دلاری است؛ لذا میتوان برای رسیدن به آن صدها هزار نفر را نیز «کُشت» (یعنی اینکه ارزشش را دارد). این پروژه؛ اینبار به سرانجام خواهد رسید و نخستین پایه ها و ستونهای محکم آن مهیّا هستند و دولتِ ترامپ مانند گلوبالیستها در پی «تولید جنگهای ۳۰ ساله» که اگر از آغاز حمله به عراق حساب کنیم؛ «جنگهای ۴۰ ساله» نیست؛ هرچند که پروژهٔ «گلوبالیستها» و «پروژهٔ اروپاییِ خاورمیانهٔ بزرگ» تا کنون بیش از ۲ میلیون کُشته و دهها میلیون «آواره» و میلیونها زخمی به جای گذاشته است. لذا میبینید که «ارزشش را دارد». اکنون تنها ۲ کانونِ «نا اَمنی و صدورِ نا اَمنی» در منطقه وجود دارند که مادرِ ایدئولوژیکِ «داعش» هستند.
  الف: «کشور تهران»
  ب: ترکهای عثمانی.
  کانونِ «شیعی» در ردهٔ نخست و کانون «اخوانی - عثمانی» در ردهٔ دوّم قرار دارند. که باید حذف شوند. یا با زبانِ خوش و یا با Any necessary measures

  تهدید اخیرِ ترامپ مبنی بر اینکه اگر رژیم شیعی باز هم بخواهد به طرفِ «تولید بمب اتمی» باز گردد... به نکبت و فلاکت خواهد افتاد؛ ریشه در همین مسئله دارد.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. (ادامهٔ بالا)

   ۴- روسها پس از مدّتها دریافتند که «ناسیونالیسم آمریکایی»؛ یک فیلم «هالیوودی» نیست و آن شعارهای انتخاباتی؛ «اصالت» داشته اند. روسها اینرا نیز میفهمند که «قدرت نمایی نظامی» حدّی دارد که آن «حدّ» را خطّ قزمزی به نامِ «جنگ» تعیین میکند.
   آخرین سخنانِ آقای «لاوروف» که گفت: «پوتین و ترامپ؛ نخواهند گذاشت که میان ۲ کشور جنگی صورت بگیرد» نشان از آن دارد که روسها دقیقاً به «حدود و محدودیّتِ قدرت نمایی نطامی» واقف هستند و عمیقاً میدانند که در نهایت باید مسائل خود را با «مذاکراتِ جدّی» حلّ کنند.
   در نوشتار بالا در رابطه با «گزینه ها» گفتم که همهٔ گزینه های روسها؛ «مثبت» هستند. روسها از یک سوی از «انگل فرزانه» و «داعشی های شیعه مسلک» و «ترکهای عثمانیِ اخوانی»؛ برای بدست آوردنِ «دستاوردهای هرچه بیشتر» برای گذاشتن بر روی میزِ «مذاکراتِ نهایی» سود می بَرَد و از سوی دیگر با اسرائیل (یکی از ستونهای خاورمیانهٔ بزرگ) و عربستانِ سعودی (ستونِ دیگرِ خاورمیانهٔ بزرگ) و همچنین «مصر» (ستونِ جانبی)؛ روابط حسنه دارد.
   لذا در صورتِ ادامهٔ پیروزیهای دونالد ترامپ؛ روسها رژیم شیعی را به «صنّار» خواهند فروخت.
   ۵- شاید برخی فکر کنند که همهٔ راهها به «ترامپ» ختم میشود و همهٔ این معجزات را به تنهایی انجام میدهد؟!! ...
   من (کژدم) به آنها میگویم؛ «دونالد ترامپ» شخصیتی است که همهٔ «رودخانه ها و جویبارهای ناسیونالیسم آمریکایی» را به همدیگر متصّل کرده است و این معجرات؛ نتیجهٔ همفکری این جریانها است که هم از «سرمایه هاي کلان» و هم از «اتاقهایِ فکری توانمند از نظرِ فکری» برخوردارند.
   ۶- دولتِ ترامپ در رابطه با ایران به «تنبیه دسته جمعی» معتقد است و اینکه برخیها فکر میکنند؛ میتوانند دولتِ او را با «وعده های توخالی» بفریبند و آنرا «بدوشند»؛ سخت در اشتباه هستند.
   من (کژدم) به این دسته از گروههای کذایی و افرادِ خوش خیال که «اپوزیسیونِ بشکن و بالا بنداز» را تشکیل میدهند؛ در همان زمانی که به «کنگره» دعوت شده و «وزن کشی» شدند؛ گفتم: (دولتِ ترامپ؛ «کنتراتچی» میخواهد و به «حرّاف» و «کتاب نویس» و «سیّد شازده همشهری» ها نیازی ندارد. اگر میتوانید «کنتراتچی» باشید .... بفرمایید. اگر نمیتوانید «کنتراتچی» باشید ... «بِرَوید کنار ... بگذارید باد بیاد».

   (دنباله در پایین)

   حذف
 6. (ادامهٔ بالا)

  ۷-استراتژی که دونالد ترامپ در رابطه با رژیمِ انگلهای صفوی حاکم بر ایران دنبال میکند؛ بسیار شبیهِ همان استراتژی است که در رابطه با «داعش» دنبال میکرد.
  این استراتژی بر ۲ پایه استوار است:
  ۱- شکست نظامی دُشمن.
  ۲- بی آبرو کردَنِ و نشان دادنِ «حقارتِ دشمن».

  دونالد ترامپ در پِی آن نیست که رژیمِ انگلهای صفوی را بارِ دیگر به پای میزِ مذاکره بکشاند. بلکه به دنبال آن است که «انگلهای صفوی» و «گروهبان سردارهایشان» را به طورِ کامل «تحقیر» کُنَد. تا دیگر موجوداتی مانند «امیر کبیر ظریف» و یا حتّی فوتوکپی موجودِ حقیری موسوم به «امام زین العابدینِ بیمار و دائم السّجده» را به عرصهٔ «مذاکراتِ دیپلماتیک» نفرستند. بلکه ارشد ترین دیپلماتشان؛ یک «کیر لیسِ به تمامی معنی» باشد و هیچ شائبه ای از «صلح حدیبیه» در کار نباشد.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. (ادامهٔ بالا)

   آیا حتّی یک «خوانندهٔ گرامی» که سَرَش به «تَنَش» بیرزد و «سَرَش» با «کونَش» بسکتبال بازی نَکُنَد؛ پرسشی در رابطه با تعریفِ وظایفِ «ناسیونالیستهای عاریایی» دارد؟

   اگر چنین موجوداتی پیدا نمی شوند .... همهٔ داستان؛ از «سَر» تا «تَه» را فراموش کنید و به «ازدواجِ سفید» بچسبید. زیرا «لذیذ تَر» است.

   حذف
 7. کژدم با سبک نوشتاری وظایف عاریی خودت ان را زیر سوال برده ای و آریایی بودن را مورد تمسخر....آریایی بودن یک هندوانه ای بود که آلمان هیتلر زیر بغل ایرانیان گذاشت....ما آریایی نداریم ما ساکنین ایران با قومی گرایی و قبیله گرایی داریم

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. آیا سوراخِ کونِ «عاریا ئیت» دَرد آمد؟
   با دَردِ کنونی بساز.... تا کسی که میداند دستش را کُجا بگذارد؛ به کُمکِ خواهر و مادَرَت بیاید.

   حذف
 8. 1-کژدم مسئله اصلی همونطور که خودت گفتی داستان حاشیه نشین هاست کسانیکه از نظر ژنتیک توانایی ایجاد ایده جدید را ندارند و حداکثر به درد کارگری و کارمندی می خورند یکی از وظایف مهم قانع کردن این قشر در رابطه با انجام آزمایشات گسترده ژنتیکی بر روی جنین های ایجاد شده است و اینکه آن ها را قانع کنیم که اگر فرزند شما فلان ژن را داشت و بهمان را نداشت بچه به دنیا نیاید به نظر من تمرکز اولیه باید در قشر ضعیف جامعه باشد که دچار توهم نیست و خود می داند دنیا جای کثیفیست بدون تعارف باید بگوییم شاید در قشر ثروتمند به لطف پول بشود ضعف های ژنتیکی را پوشش داد اما در قشر فقیر اگر فرزند یک استعداد خارق العاده برای بقا نداشته باشد در همین کثافتی که هست دست و پا خواهد زد و یک قشر مناسب برای سربازگیری تفکرات افراطی خواهد بود و اساسا انسان های کم هوش سرباز می شوند البته این به هیچ وجه نباید با زور و بگیر و ببند باشد بلکه باید تشویقی و بلند مدت بررسی شود
  2-نکته دیگر ترویج این گفتمان است که فرهنگ ایرانی و اسلامی یعنی همین لجنی که میبینیم و اینکه ما فرهنگ غربی نداریم بلکه یک فرهنگ داریم به نام انسان محوری اینکه سعادت انسان بر هر چیزی مقدم است و ناسیونالیسم ایرانی باید این باشد که شهروند ایران مرفه ترین و بی دغدغه ترین انسان های روی زمین باشد و دست از رقابت های خاله زنکی با باقی ممالک بردارد اینکه بپذیریم فارغ از قصه های تاریخی ما امروز هیچ هم نیستیم آغاز پیروزیست اینکه از نظر فرهنگی هزاران کیلومتر از طرف غربی عقب تریم آغاز برخاستن ما خواهد بود باید به مردم فهماند که فعلا عددی نیستیم اما می توانیم عددی شویم همانطور که کره جنوبی و سنگاپور و تایوان شد به شرط اینکه از فرهنگ منحط خود برگردیم
  3-نکته دیگر اینکه قرار است ایران یک کشور تهرانی فارسی باشد که نقطه اتصال مردمش شیعه گریست یا یک کشور چندفرهنگی که نقطه اتصالش آزادی و رفاه مردمانش است ما فرزندان کوروش و محمد هستیم یا انسان های قرن جدید که به دنبال رفاه است
  4- باید برنامه جدی برای شکستن کمر نهاد دین - آخوند ریخته شود به نظر من ابتدا باید تمام آخوندهایی که با رژیم همکاری میکرده اند محاکمه شوند بعد باید تمام کمک های دولتی به این نهاد ها قطع شود بعد باید تمام کمک های اشخاص حقوقی و حقیقی داخلی و خارجی به نهاد های دینی تحت عنوان مبارزه با پولشویی و کمک به تروریسم ممنوع شود به علاوه با لابی با دولت های مختلف تحت عنوان مبارزه با افراط گرایی هرگونه شبکه فارسی زبان تبلیغ کننده دین تعطیل شود بعد باید تمامی مراکز آموزش دین تحت عنوان مبارزه با شبه علم بسته شود همانطور که مراکز آموزش فالگیری و رمالی غیر قانونیست در مورد مساجد هم باید در هر شهر یک مسجد وجود داشته باشد که البته آن هم متولیش دولت خواهد بود و هیچ آخوندی در آن حضور نخواهد داشت صرفا افراد می توانند در آن حضور یابند باقی مساجد باید به کتابخانه یا بار یا سالن اجتماعات و ... تبدیل شود تمامی امامزاده ها جز چند امام زاده مشهور باید تعطیل شوند و متولی باقیمانده ها هم دولت خواهد بود به علاوه باید تمامی آنها به موزه برای نشان دادن جنایت های حکومت آخوندی تبدیل شود در مورد حرم رضا هم باید تبدیل به یک مکان توریستی شود که افراد با حجاب و بی حجاب اجازه ورود داشته باشند درکنار همه این ها باید مانند داستان هولوکاست یک رقمی به عنوان غرامت تعیین شود و هر که خواست تبلیغ دین کند (منظور آخوندهای لباس شخصی که از خود آخوند صد برابر بدترند) مجبور شود بخشی از درآمد خود را به دولت مرکزی بپردازد به علاوه از هرگونه مقام و پست سیاسی منع شود (نتنها آخوندی درآمد نداشته باشد بلکه چیزی هم دستی بدهد) البته اگر حاضر بود مشکلی نیست
  اگر چیزهای دیگر هست کژدم عزیز خودتان کامل کنید

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی
   به طور کلّی (بدونِ ورود به جزئیّات) با نظر شما موافقم. امّا در چند مورد که مربوط به جزئیات هستند؛ راهِ پیشنهادی شما را قبول ندارم. البتّه این امر دلیل بر این نیست که نظرات من درست تر هستند؛ بلکه فقط باید به آنها به عنوانِ ۲ نظرِ مختلف نگریست.
   ۱- به نظر من این سرزمین نیاز به گند زدایی دارد. از نظر من چیزی به نامِ «آخوندِ خوب» و یا «کشیشِ خوب» وجود ندارند. همهٔ آنها «انگل» هستند و هدف آنها دست یافتن به قدرت از طریق «مزخرف بافی» و «فریبِ مردم = انسان سانها» و رسیدن به «قدرتِ موازی» در مرحلهٔ نخست و تبدیل شدن به «قدرت مطلق» در مرحلهٔ نهایی است. این صنفِ انگلی در مرحلهٔ حرکت از هدف شماره ۱ تا رسیدن به هدف شماره ۲؛ نقشِ «موجوداتِ دلسوز» را بازی میکنند و پس از رسیدن به هدف شماره ۲ خنجرها شمشیرها را از نیام بیرون میکشند و گفتمان را به عرصهٔ «شمشیر میخواهید؟ یا اینکه میخواهید زنده بمانید؟» میکشانند.
   لذا من بر این باور هستم که همهٔ این اوباشان؛ تا جایی که در توان است؛ باید به صورت فیزیکی حذف شوند.
   ۲- من با تبدیلِ «مسجد و کلیسا» به «کتابخانه و طویله» مخالفم. این اماکن باید به صورت فیزیکی ویران شوند.
   ۳- آن «مقعدِ مطهّرِ رضوی» باید به طورُ کامل ویران شود. پیش از ویرانی؛ باید همهٔ آخوندهایی که دستگیر شده اند؛ باید به بیماری «لاعلاج» دچار شده و به «مقعدِ مطهّر رضوی» انتقال داده شده تا از او شفا بجویند. در این مدّت برای جلوگیری از انتشار بیماری؛ آن «مکانِ شفا دهنده» باید «قرنطینه» شود.
   ۴- من به داشتنِ «زندان» معتقد نیستم. زیرا زندان یعنی «حیف و میلِ ثروتِ ملّی؛ برای پُر کردنِ شکمِ ارازل و اوباش». من به ۲ راه حلّ دیگر معتقدم:
   الف: حذف فیزیکی اوباشان.
   ب: اردوگاههای کار که به صورت «شهرکهای مسکونی - صنعتی» باید ساخته شوند تا بزهکاران و خانواده هایشان در آن اسکان یابند و به کودکانشان نیز آموزش داده شود که چرا اینجا هستند؟ و دنیای بسیار بهتری خارج از این شهرکها وجود دارند که «والدین تو» به آن خیانت کردند.
   ۶- من به سیاست «تَک فرزندیِ اجباری»؛ حدّ اقل برای ۱۵ سال معتقدم. تا جمعیّت ایران به صورتِ ملموسی کاهش یابد و «آب» و «سرزندگی» به این سرزمین باز گردد.

   حذف
  2. (ادامهٔ بالا)
   من (کژدم) معتقد هستم که باید از همهٔ ایرانیان؛ نمونه های «زیستی» برای گسترش داراییِ «بانک ژنتیک»؛ گرفته شود تا ما را هرچه بیشتر به «تولیدِ انسان» نزدیکتر کُند.
   من (کژدم) راه نجاتِ پایداری به جز «حذفِ تدریجی و صلح آمیزِ انسان سانها»؛ برای ادامهٔ زندگیِ «گونهٔ انسانی» نمی شناسم و عمیقاً معتقدم که اگر این مسئله حلّ نشود؛ «گونهٔ انسانی»؛ در آینده نیز به صورتهای گوناگون؛ زندگی را برای یکدیگر تلخ خواهند کرد.
   امروز به نامهای «ناسیونالیسمِ روسی»؛ «ناسیونالیسمِ آمریکایی»؛ «ضدّ صهیونیست»؛ «صهیونیست»؛ «گلوبالیست»؛ «داعش» و .... و در آینده با نامهایی دیگر؛ با اهدافی دیگر؛ امّا با همان نِگرِش؛ به کشتار یکدیگر ادامه خواهند داد و هرچه که به تعدادِ جمعیّت افزوده میشود و تکنولوژی رشد میکند؛ به صورتی نجومی بر تعدادِ «به حاشیه رانده شدگان» افزوده میشود.
   این روند باید در جایی خاتمه پیدا کُند.
   لذا من امید وارم که آن جایی و سرزمینی که نمونهٔ «نگرشی نوین» به «تعریفِ انسان» و «زندگی» در آن جوانه بِزَنَد؛ «ایران» باشد.

   حذف
 9. فرهنگ منحط شیعه باید از سبک زندگی ایرانی برچیده شد اما ایرانیها یا به قول شما ساکنین ایران چنین شهامتی حتی در این مقطع بحرانی را ندارند....من که هیچ امیدی ندارم

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی
   زیاد هم نا امید نباشید. همانگونه که عدّه ای از جوانان به آتش زدَنِ مساجد و حسینیه ها روی آوردند؛ در آینده از «مراسم سینه زنی و زنجیر زنی» نیز با پرتاب نارنجک به میانِ «عزادارانِ حسینِ سلطنت طلب»؛ پذیرایی خواهند کرد.

   اندکی صبر ... تا غوره «انگور» شود.

   حذف
 10. ارتش اسرائیل در ۲۴ ساعت گذشته؛ ۵۰ هدفِ ثابت و متحرک سپاه قدس و ارتش بشار اسد را مورد هدف قرار داد. بسیاری از این اهداف متعلّق به سپاه قدس بوده اند.
  داشتنِ «موشک و موشک انداز» در ایران یک چیز است؛ امّا انتقالِ آن به سوریه چیزِ دیگری است (هزینه های انتقال و انبار سازی).
  اکنون رژیم «بی شرفهایِ ترسوی صفوی» به سیاستِ «انکار» روی آورده است و میگوید که اصلاً در سوریه «حضور» ندارد.
  امّا مشکلِ آنها این است که «شکارچی»؛ پس از ۴۰ سال به تمامی رفتارهای این «حیوان»؛ پِی برده است.
  میداند که چگونه حمله می کند؛ میداند که چگونه خود را به «موش مُردگی» میزند و... میداند که «چگونه فرار می کُند».

  پس از نابودی تقریبی آن ۵۰ هدف؛ روسها پیشنهاد داده اند که رژیمِ کثیفِ صفوی باید با اسرائیل بر سر میزِ مذاکره بنشینند.
  اهدافی که روسها دنبال میکنند از این قرار است:
  ۱- اعلامِ غیرِ رسمیِ بیطرفی روسیه در این مناقشات.
  ۲- ترس از «از دست دادَنِ سربازانِ بی جیره و مواجبِ شیعی».

  پاسخحذف
 11. تیترِ بزرگ در رابطه با «حشرات»:

  https://goo.gl/q1AQBx

  کدامین قدرتهای بزرگِ اروپایی؟ آیا منظورشان «مُفتخورهای اروپایی» است؟ که از جنگِ خاورمیانه ای وحشت کرده اند؟ تا خدای ناکرده با «سِیلِ پناهندگانِ لبنانی» روبرو شده و از سوی دیگر نتوانند؛ «BMW» و «پژو» و «آدیداس» بفروشند؟
  آیا این است تمامی «قدرتِ بُزُرگِ آنها»؟

  Give me a brake

  پاسخحذف
 12. آفریقای جنوبی کشوری «Multi National » است و یهودیان یکی از ملّیتهای «پیشرفته» در آفریقای جنوبی هستند.
  بقیّه اش را خودتان حدس بزنید.

  http://www.bbc.com/persian/world-44075386

  پاسخحذف
 13. شاید از نظرِ احمدی نژاد؛ اینها همهٔ شان «کاغذ پاره» باشند.

  https://goo.gl/WuSuyx

  امّا آنهایی که در لیست قرار میگیرند؛ به «هدف» تبدیل میشوند. .... مهم نیست که به کجا فرار کنند؟!
  مهم این است که دچارِ «پیگردِ بین المللی» قرار خواهند گرفت که «شکارچیانِ ایرانی» بخشی از آنها خواهند بود.
  دنیا بسیار کوچک شده است؛ امّا این اوباشان همچنان فکر میکنند که میتوان فرار کرد.

  پاسخحذف
 14. فکر نمیکنم پس از این اتّفاق عجیب و غریبی اتّفاق بیفتد؛ سپاه قدس به رهبری «گروهبان حاجی بادمجان میرزا قاسمی آریو برزنِ عارف»؛ تمامی آنچه که در توان داشت را به نمایش گذاشت و از تاکتیکِ فرسودهٔ «استفاده از سلاحهای روسی» (یکی از تاکتیکهای قدیمی CIA در دورانِ جنگ سرد)استفاده کرد که در حدّ «ترقّه بازیِ چهارشنبه سوری» بود؛ امّا در برابرِ آن؛ هدف قرار گرفتنِ پایگاههای ثابت و آلاتِ جنگیِ «متحرّک» را دریافت کردند. بشار اسد نیز بخشی از سیستم دفاعی خود را از دست داد.
  روسیه نیز موضع «بی طَرفی» خود را اعلام نمود.
  یعنی اینکه:
  ( آنچه که «محور مقاومت» نامیده میشد؛ دود شد و به هوا رفت. زیرا پیام را دریافت کردند و دوست ندارند تا «پیامهای قوی تَر» دریافت کنند).
  سپاهِ قُدس که اینهمه مانند «بادکنک»؛ بادش میکردند؛ نشان داد که فقط یک «بادکُنک» است و مهم نیست که چقدر باد شود؟ زیرا بدونِ «حمایتِ مِیدانیِ روسیه»؛ «گوز» هم نیست ... چه رسد به اینکه: «سپاه» نامیده شود.
  لذا از خوانندگانِ گرامی میخواهم که این «فصل» از کتابِ «محوِ اسرائیل» را به عنوانِ «آیاتِ منسوخهٔ قرآن»؛ پاره کرده و به سطل آشغال بریزند.
  پس از این؛ مسیر ماجراها تغییر پیدا خواهند نمود و «لاک پُشتِ تشیّع صفوی» به درونِ «لاکِ» خود فرو خواهد رفت.
  تا ۳ ماه آینده خبرهای جسته و گریخته ای در رابطه با «تحریمهای افراد و شرکتهای صوری» خواهید شنید. از ۳ ماه تا ۶ ماه آینده؛ فصلِ «خُرد شدن استخوانها» آغاز خواهد شد.
  «بنی صدر» نیز مانند یک «شیمی دان و فیزیک دان» به تشریحِ «مولکولهای خدا» و چگونگی ترکیبِ «مولکولهای خدا با مولکولهای انسان» خواهد پرداخت (عجب بازارِ مکّاره ای داریم).

  پاسخحذف
 15. کژدم عزیز
  تعدادی از وزرای کابینه اسراییل دیپلماتیک صحبت کرده و گفتند هنوز کار نابودی ایران باقی مانده ولی لیبرمن صریح تر بود گفت هر چی در سوریه داشتند نابود کردیم...

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. خوکچه گرامی

   نابودی در عرصهٔ نظامی به معنی نابودی ۱۰۰٪ نیست که هیچ سلاح و جنبنده ای باقی نمانده باشد. بلکه به معنی «نا کار آمد شدنِ هدف» است. اگر هدف یک «یگان زرهی» باشد و ۴۰٪ از ادوات و بخشی از نفرات آنرا بزنید؛ آن یگان نیاز به بازسازی پیدا میکند و نمیتواند نقشی را که برعهده داشت را بازی کند؛ لذا میگویند: هدف نابود شد.

   حذف
 16. خوب. ظاهرا ما که نمی تونیم کمکی کنیم. یا اینکه شما همه چیز را می گویید و به زیبایی و درستی هم می گویید. خسته نباشید عزیز همه ما.امید که مردم ما روز بروز بهتر فکر کنند و بیدار شوند. تنها این بیداری است که ما را نجات می دهد. مجددا خسته نباشید. روزهای بسیار خوبی برای ان متفکر و دانشمند گرانقدر و خانواده بسیار محترم برای روزهای پس از دفن برجام یا همان مرحوم برجام ارزومندم.

  پاسخحذف
 17. کژدم اینکه ترامپ گفته این ها میفتن به گه خوری هرچند فعلا ظاهرو حفظ کردن نشونه بخشش هست یا نشونه قدرت طالع بینی ترامپ

  پاسخحذف
 18. این مطلب ربطی به سایت کژدم نداره، ولی دیگه نمیتونم تحمل کنم و نگم.
  ایرانی های عزیز مقیم در کانادا، خواهش میکنم در مصرف آب در کانادا صرفه جویی نکنید. بیشتر حمام برید. نگذارید وقتی شپش و بوی تعفن غلیظ از بدنتان بیرون زد به حمام برید.
  امروز در دانشگاه مک گیل در مونترال به دو ایرانی برخوردم. یکی در جلسه سمینار بود که میخواستم فرار کنم ولی وسط سخنرانی علمی بود و نمیشد رفت.
  دومی در ساختمان دانشگاه که در این مورد تونستم فرار کنم.
  تابستان و زمستان هم نداره. ایرانی ها بوی گند میدند اینجا اکثرا.

  بابک

  پاسخحذف
 19. پیش از نوشتهٔ من (کژدم)؛ بهتر است که یادداشت «حسین علیزاده» «(دیپلماتِ سبزالله ی) را بخوانید:

  https://goo.gl/CSdHGZ


  «حسین علیزاده»؛ که یکی از «دیپلماتهای سبز مذهبی» است نیز به «تِتِه پِتِه» افتاده است.
  یا فرقِ ماجرای «اوباما» (فرزندِ معنوی جورج سوروس) با ظهور ناسیونالیسم آمریکایی را نمیفهمد؟؟ و یا اینکه عامداً با مقایسه هایی که در نوشته اش مانند «آخوندها» به بحثهای کلامی و مقایسه های کلامی روی آورده است؛ تا خودش و «سبزهای مذهبی» (فرزندان معنوی جورج سوروس) را دلداری بدهد.
  حسین علیزاده؛ گویا نمیخواهد بفهمد؛ و یا واقعاً نمیفهمد که ماجرای تحریمهای اوبامایی مربوط به بیرون کشیدَنِ پارامتری به نامِ «بمب اتمی» از «معادلهٔ طرّاحی شدهٔ جنگهای ۳۰ ساله» بود و هرگز نمیخواست که بالانس قدرت در میانِ طرفهای درگیر (شیعه ها و سنی ها) به هم بخورد. بلکه میخواست که همهٔ طرفهای نبردهای ۳۰ ساله تمامی توانِ خود را برای ویرانی منطقه بکار ببندند (همان سخنانِ اخیرِ امیرکبیرِ ظریف).
  اگر به جای «اوباما» (مهرهٔ گلوبالیستها)؛ در همان هنگام؛ ناسیونالیستهای آمریکایی بر سرِ کار بودند؛ میتوانستند هم وضعیّت عراق را سر و سامان دهند و هم مشکلاتِ بزرگی مانند «الحاق کریمه به روسیه» اتفاق نمی افتاد و مهم تر از همه «جزایر نظامی مصنوعی دریای جنوب چین؛ نمی روییدند.». همهٔ این شاهکارها بخشی از همان چیزهایی هستند که «اوباما»؛ پس از پیروزی ترامپ؛ به دوستانِ اروپایی اش دلداری میداد و میگفت: «نترسید ترامپ نخواهد توانست حتّی ۲۰٪ از کارهایی را که انجام داده ایم؛ از بین ببرد». در یک کلام؛ «دولت اوباما به رژیم صفوی حاکم بر ایران؛ برای ادامهٔ ویرانی منطقه نیاز داشت».
  حسین علیزاده باید بفهمد که ماجرای «اوباما» و «ترامپ»؛ با یکدیگر «زاویهٔ ۱۸۰ درجه» دارند.

  من به حسین علیزاده و آنهایی که مثل او در «حماقَتِ افیونی» به سر میبرند؛ میگویم:

  این «تو بمیری» از آن «تو بمیری» ها نیست و بهتر است که حسین علیزاده بر روی «شباهتِ کلامیِ تو بمیری»؛ بحثهای کلامی راه نیندازد. دنیای سیاست؛ دنیای «اثبات وجودِ خدا و اثباتِ پیامبر و امام» نیست که بتوان میلیونها سال «کُس شعرهای کلامی» درباره اش نوشت!!!

  دولتِ ترامپ؛ تمامی راههای تنفّسی اقتصادی رژیمِ شیعی را خواهد بست و از سوی دیگر دنیایی بسیار «پُر هزینه» برای این رژیم تولید خواهد نمود؛ تا در مدّتی بسیار کوتاهتر از دورانِ «اوباما» به زانو در آید.
  اینرا نیز بدانید که ترامپ پس از به زانو در آمدَنِ «رژیمِ شیعی» با آنها مذاکره نخواهد کرد.
  از نظر ترامپ؛ دشمنی که به زانو در آمد؛ نیازی به مذاکره با آن نیست.
  حال شاید بگویید: پس چرا با «کرهٔ شمالی» چنین کاری نمیکُند؟... آنرا هم بعدها خواهید دید.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. حسین علیزاده این مطلب را نیز تحویل بگیرد؛ زیرا بسیار مهمّ است:

   https://goo.gl/4Jei3r

   حذف
  2. کژدم به نظرت این استعفا می تونه با یک پرونده مالی که احتمالا ترامپ اون رو گشوده در ارتباط باشه؟

   حذف
  3. من (کژدم) فکر میکنم که یک بی آبرویی و رسوایی در انتظارِ IAEA میباشد. اگر یادتان باشد؛ ماهها به رژیم ایران وقت دادند تا «پارچین» را پاکسازی کند. سپس «آمانو» به همراهِ همین شخص به «پارچینِ پاک شده» رفتند و ظاهراً نمونه برداری کردند.
   این احتمال که این نمونه های کذایی نیز با «خاکِ معمولیِ اطراف پارچین» تعویض شده و «خاکِ قلّابی» را مورد آزمایش قرار داده باشند نیز وجود دارد. چه بسا اکثر بازرسیها نیز قلّابی بوده باشند. اسنادی که ناتانیاهو به نمایش گذاشت؛ میتواند فقط بخشی از اسناد بوده و اسنادِ دیگری در رابطه با «پارچین» نیز در میان آنها موجود باشد.
   تا کنون هیچ چیز مشخّص نیست؛ امّا همزمانی این اتفاقات بی معنی نیست.
   آنچه که گفتم تنها در حدّ «حدس و گمانه زنی» هستند. اگر حدسهای من درست باشند؛ بدونِ «رشوه های کلان» از طرفِ رژیم نمیتوانسته اند اتفاق افتاده باشند.
   دربارهٔ «پروندهٔ مالی» اطلاعی ندارم. اگر شما اطلاعِ مستندی دارید؛ بفرستید.

   حذف
 20. مردم چین به محصولات ساخت چین اعتماد ندارند و تا جایی که میتوانند از خریدن محصولات داخلی اجتناب میکنند. گوشت و لبنیّات و سایر مواد غذایی ساخت کشورهای غربی را به بیش از ۱۰ برابر قیمت اصلی آن میخرند. زیرا میدانند که محصولات چینی همگی تقلّبی هستند. امّا به صادر کردن آن و سودِ صادرات آنها افتخار میکنند.

  گردانندگان DW وانمود میکنند که با براه افتادن قطار حمل و نقل چین به ایران؛ تحریمهای آمریکا شکسته خواهند شد.در حالی که دولت مردانِ آلمان میگویند: نمیتوانند از شرکتهای آلمانی حمایت کنند.
  آنچه که DW فراموش کرده است؛ اینکه: «برای خرید؛ پول و درآمد لازم است» و اگر راههای درآمدها به طور کامل بسته شوند؛ این قطارهای چینی نیز بازارشان کساد خواهد شد.

  https://goo.gl/9jDUcB

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. کاملا درسته. در کانادا و آمریکا با اینکه گوشی اپل حرف اول رو میرنه در بیشترین مصرف کننده ولی چینی های کانادا 95 درصد به بالا گوشی اصل سامسونگ کره جنوبی دست دارند

   حذف
 21. آخرین عملیاتهایی که «شیعیان صفوی» مسئولیتش را به عهده خواهند گرفت (عملیاتهای دورانِ «احتضار»):

  https://www.radiofarda.com/a/prais-is-attack/29223670.html

  پاسخحذف
 22. «امیر کبیرِ ظریفِ عارف»؛ کشکول گدایی خود را برداشته و «سفرِ قندهار» آغاز کرده است.
  برخی میگویند که این سفر؛ تنها یک نمایش برای خریدنِ زمان است. تا پس از آنکه عملاً نشان داده شد که اروپا نمیتواند به طور ۱۰۰٪ به «برجام» وفادار بماند؛ رژیمِ ایران برای خروج از برجام «مشروعیّت» کسب کُند و نه تنها از برجام به طوری «مشروع» خارج شود؛ بلکه پس از آن همین بازرسیهای «نصفه نیمه» را نیز آرام؛ آرام قطع نموده و به «خانهٔ نخست» (تولیدِ بمبِ اتمی حقّ مسلّم ماست) باز گردد.
  حتماً با بازی «مار و پلّه» آشنا هستید و میدانید که «مار گزیده» به «خانهٔ نخست» باز میگردد.آنهایی که این نظریّه را مطرح میکنند؛ میگویند که با تصمیمِ دونالد ترامپ؛ رژیمِ اسلامی ایران؛ دستهایش خالی است و باید آنرا دوباره «پُر» کُنَد تا بتواند با «دستهای پُر» به سر میزِ مذاکره باز گردد.
  به نظر من (کژدم) اگر رژیمِ شیعی ایران؛ چنین سناریویی را مدّ نظر دارد؛ به شکستی بسیار بدتر برای رژیم شیعیِ حاکم بر ایران و به تَبَعِ آن برای ایران خواهد انجامید. زیرا پارامترهایی وجود دارند که «تریاکی ـ متفّکرهای شیعه مسلک» (اکبر ولایتی ـ حسین شریعتمداری)؛ هیچ تصوّری در رابطه با آنها ندارند. زیرا از طرفِ «روسیه و چین» در تاریکی نگاه داشته شده اند.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. بر اساس خبرهایی که از انتخاباتِ عراق می رسد؛ «انگلِ فرزانه» و «حاجی بادمجان گروهبان میرزا قاسمی آریو برزنِ عارف» پس از هزینه کردنِ ۱۰۰ ها میلیون دلار؛ همهٔ «سوراخهایشان» گاییده شده است و بهتر است که از «نَمَک جورابهای بو گَندویِ زوّار» برای شام و نهارشان استفاده کنند.

   حذف