۱۳۹۲ دی ۱۷, سه‌شنبه

۳ هفتهٔ آینده

ایران

در ۳ هفتهٔ آینده؛ رژیم جمهوری اسلامی باید برآیند تمامی قیل و قالها و عربده های دروغین چاله میدانی باندهای غارتگر بر سر پروندهٔ «توافق ژنو» را بر روی میز بگذارد و بحثهای بی سر و ته و ادعاهای توخالی مانند «غنی سازی ۶۰ درصدی» را به کنار نهد. زمان دست آوردهای کذایی و دروغین به سر آمده و زمان از دست دادنهای واقعی سر رسیده است؛ هر چند که خامنه ای فرزانه نمیتواند بپذیرد که حتی آن دست آوردهای دروغین نیز در واقع «روند از دست دادنها» بوده است و تاریخ ننگین ۳۵ سالهٔ رژیم مبتنی بر «آیین تباهی»؛ سراسر تباهی و ویرانی بوده است.
آنچه که راهبر و کلید اصلی ۱+۵ (آمریکا) از رژیم شیعی-صفوی حاکم بر ایران میخواهد؛ امضای پادوهایی مانند «امام حسن روحانی» و «محمد جواد طریف» نیست؛ بلکه اعتراف به سرکشیدن جام زهر دوم از زبان رهبر فرزانهٔ همهٔ مسلمین جهان است. این عربده کشیهای کذایی نه تنها دردی را دوا نمیکنند؛ بلکه خامنه ای را بیش از پیش به سوی آنچه که ضروری است (جام زهر) میکشاند. خامنه ای اگر آمریکاییها را «پدر جدّ خود» میداند (اینجا)؛ حتماً اینرا نیز میداند که «پدر جدّش» یک فتوا را به بشیزی هم نمیخرد و میداند که اگر در قرآن «آیه های ناسخ» و «آیه های منسوخ» وجود دارند؛ بس «فتواهای ناسخ و منسوخ» نیز میتوانند وجود داشته باشند. خامنه ای باید بداند که دیگر برای تماشاگران نمیتواند مانند «فروزان» رقص باباکرم برقصد و چون پیر و مفلوک و فرتوت است؛ بر و رویی برایش نمانده است. پس بهتر است که «آب توبه» بر سر بریزد.
خامنه ای میداند که «سوخت اتمی امام زمان» تمام شده است و حتی توان خواندن نامه های گدایان خاک بر سرش را هم ندارد.
در ۳ هفتهٔ آینده من انتظار دارم که خامنه ای فرزانه به سناریوی «رجزخوانیهای بی محتوا و پوچ» بایان دهد و به زبان خودش بگوید که غلط کرده است و بعد از این بچهٔ خوبی خواهد شد و گرنه «توافق نامهٔ ژنو» اجرایی نخواهد شد.

سوریه

بنا بر گزارشهای متعدد منابع اطلاعاتی غرب؛ نیروهای «داعش» در حال عقب نشینیهای بدون درگیری با ارتش آزاد سوریه و «جبههٔ متحد اسلامی»؛ در حال واگذاری بخشهایی از متصرفات خود به این نیروها هستند. 
پرسش این است که این نیروها بس از عقب نشینی به کجا میروند؟
پاسخ این است که «داعش» میداند که نیروهای ارتش آزاد و «جبههٔ متحد» هر چه که باشند سنی مذهب هستند و جنگ اصلی باید بر علیه علوی ها و شیعه مسلکها باشد؛ کشف این مسئله هوش زیادی نمیخواهد.... فقط ایرانیان آریایی نژاد باهوش هستند که «دشمن مشترک» را نمیشناسند و به قول موسوی و کروبی احمق: هر ایرانی یک رهبر است.
نتیجه اینکه: نیروهای «داعش» به سوی عراق و لبنان میروند و باید منتظر اتفاقات مهمی در عراق و لبنان بود.

عراق

گروه «داعش» با اینکه فلوجه و رمادی را در اختیار دارد؛ اما میداند که به محاصره افتاده است؛ لذا یک ذهن نظامی به نخستین مسئله ای که می اندیشد؛ شکستن محاصره است. شکستن محاصره بدون گسیل کردن نیرو از سوریه به عراق و باز کردن جبهه های جدید و ظهور قدرتمند در جبهه های جدید (حمله به شهرهای جدید و کشتارهای فجیع و انفجار منابع نفتی و یا گاز سارین )؛ نمیتواند بار سنگین محاصرهٔ فلوجه و رمادی را بشکند. 
به نظر من؛ اگر نبردهای استان الانبار به شکست سنگین ارتش حکومت شیعی عراق در جنگ با «داعش» نینجامد و نتواند پوزهٔ نوری المالکی و سپاه قدس و رهبر فرزانه را به خاک بمالد و برای آقای اوباما سرشکستگی به همراه نیاورد؛ کشورهای عربی با مرکزیت عربستان سعودی و قطر باید دمشان را روی کولشان گذاشته و تسلیم روند کنونی شوند.
نبردهای الانبار در ۳ هفتهٔ آینده را باید «نبردهای سرنوشت» نامید.

کژدم 

۹ نظر:

 1. ناشناس گرامی
  متاسفانه بدون منتشر کردن نظر شما نمیتوانم به آن پاسخ دهم؛ زیرا پرسش برای خوانندگان ناروشن است و مثل این میماند که من به نام دیگران پرسش تولید کرده و خودم هم پاسخ میدهم. نظر شما را باز هم به خاطر درخواست شما منتشر نکردم.
  در مجموع اصلاً فکر نمیکنم که رژیم جمهوری ننگین اسلامی به دنبال جنگ است. اینها لیاقتشان تنها فحاشی و تهمت زدن به هم میهنان و هوچی گری و اوباش سالاری است و لیاقت درگیر شدن با هیچ نیروی خارجی را ندارند. آن موشکها و امثال آنها را خودشان نیز میدانند که پیت حلبی هستند. رژیم شیعی- صفوی حاکم بر ایران فکر میکند که با جنگ نیابتی میتواند به اهداف خود (یعنی اهداف منطقه ای روس ها) برسد ولی خودش توان جنگ مستقیم را ندارد و اگر به ایران حمله شود؛ خواهید دید که مثل سگ دمشان را لای پایشان گذاشته و فرار خواهند کرد.
  ادعای عده ای از اراذل و اوباش حکومتی که ظاهراً نقش خبر نگار و نظریه پرداز را بازی میکنند؛ تنها هوچی گری است و ادعای بولتن نیوز؛ مبنی بر اینکه رژیم با برنامه ریزی قبلی به فاسد کردن رژیم اخوانی اردوغان پرداخته است نیز یک دروغ دیگر است. ماجرای ترکیه تاریخچهٔ طولانی دارد و رهبر فرزانه و مقامات جمهوری اسلامی تا چند روز پیش حاضر بودند و همچنان نیز حاضر هستند تا نقاط ممنوعهٔ اردوغان ها را لیس بزنند. رژیم شیعی کارش لیس زدن نقاط ممنوعهٔ چینی ها و هندی ها و روسها و ترکهای عثمانی است. اینها لیاقت هیچ کاری را ندارند.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. اگر میخواهید به پرسشتان پاسخ خصوصی بدهم؛ لطفاً نظرتان را به ایمیل تماس بفرستید. اما اگر نظرتان را در بخش نظرات بفرستید؛ نمیتوانم پاسخ خصوصی دهم. زیرا گوگل چنین امکانی را نمیدهد. زمانی که شما نظری را در بخش نظرات میفرستید در واقع گوگل نقش میانجی را بازی میکند و هویت شما را از من پنهان میسازد و نظر شما را به صورت یک ایمیل غیر قابل پاسخ No reply برای من میفرستد که تنها از طریق نوشتن در پاسخ میتوانم به شما جواب دهم. شما اگر با یک نام الکی و من در آوردی وارد شوید و یا ناشناس بمانید؛ کسی نمیتواند شما را شناسایی کند؛ مگر آنکه بخواهد سیستم گوگل را هک کند.

   حذف
 2. سلام. مرسی از توضیحاتتون. در اینکه بولتون دروغ میگه شکی نیست. اینها مردم رو مثل خودشون جیگر فرض کردن. ادعاشون خیلی خنده دار بود.
  اگرمیخواید سئوالمو منشر کنید. البته بدون جملات آخر در مورد خودم.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. درود بر شما
   از اینکه اعتماد کردید سپاسگزارم. هم خوشبختانه و هم متاسفانه من نمیتوانم در پیغامها دخالت کنم. پرسش شما را به خاطر مسائلی که در رابطه با شما در آن پیام هستند نمیخواهم منتشر کنم. اگر با همین نام ناشناس نظر بدهید بسیار خوب است. مهم نیست که من و شما چه کسانی هستیم (نام و نام فامیلی) مهم این است که چه میخواهیم بگوییم؟

   حذف
 3. درود کژدم گرامی، با وجود تحلیلی که با توجه به منابع اطلاعاتی در مورد سوریه داشتید، خبر زیر را چگونه می‌بینید؟
  http://www.bbc.co.uk/persian/world/2014/01/140108_l51_syria_isis_rebels.shtml
  آریو

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. آریو گرامی
   «داعش» تنها نیرویی است که در سوریه و عراق؛ تحت امر القاعده میباشد که البته خودمختاری منطقه ای خود را دارد و «مصعب الزرقاوی» نیز چنین نقشی داشت و زیاد هم به فرمانهای «امیر المؤمنین»شان پای بند نبود (مشابه همین مسئله را در باندهای حکومتی رژیم اسلامی ایران نیز میبینیم)؛ جبه النصره که یک نیروی همگرا با القاعده بود بخشی از نیروهایش به داعش پیوستند؛ اما النصرة برخلاف آنچه که در اوایل به نظر میرسید؛ نیرویی جذب شده در القاعده نبود. هر چند که به خاطر عقاید مشابهی که با آنها دارد به القاعده نسبت داده شدند. داعش در مدت کوتاهی توانست بسیاری از نیروهای سلفی - جهادی را به خود جذب کند و سلطهٔ القاعده از عراق تا مصر گسترش یافت. تصور اینکه همهٔ گروههای القاعده و سلفی-جهادی دقیقاً مثل هم می اندیشند؛ تصور نادرستی است؛ زیرا این عناصر مانند عناصر شیمیایی نیستند و مسائل ایدئولوژیک و سیاسی به خاطر عدم وجود اصالت همیشه قابل تفسیر و تعبیر هستند.
   عربستان سعودی با تشکیل «جبههٔ متحد اسلامی» که از ائتلاف ۶ یا ۸ گروه تشکیل شده است؛ همانگونه که پیش تر ها گفته ام در پی جذب بخشی از نیروهای ارتش آزاد و القاعده میباشد؛ اما به طور همزمان باید بازیهای چندگانه ای را اجرا کند؛ در عراق به «داعش» کمک کند و در سوریه دم آنها را قیچی کند. الآن آمریکا و اروپا و روسیه از جبهة النصره نمیترسند و چه بسا این نیرو تصمیم گرفته باشد که به «جبهٔ متحد اسلامی» بپیوندد و سابقهٔ دریافت کمک های تسلیحاتی و مالی از عربستان و قطر را دارد که نشانگر روابط نسبتاً حسنه میباشد و با اختلافی از همان نخست با «داعش» پیدا کرد (به آنها نپیوست و در کنار آنها ماند) نشان داد که اهداف بین المللی را دنبال نمیکند؛ هرچند که نیم نگاهی به آنسوی نیز دارد. اما القاعده اهدافش بین المللی است و «داعش» بخشی از نیروهای بین المللی القاعده است. القاعده از اینکه نیروهایش از طرف کسان دیگر حتی مورد استفادهٔ مقطعی قرار بگیرند؛ ندارد و هدفش بازکردن «جای پا» ست و هیچ کمکی را رد نمیکند.
   بر اساس اخبار جدید؛ «داعش» در حال ترک فلوجه و رمادی است که بدون شک پس از گفتگوهای طولانی میان مردم الانبار با دولت شیعی انجام گردیده است و مردم استان النبار نیز با استفاده کردن از «داعش»؛ احتمالاً به بخشی از خواسته های خود رسیده اند.
   ادامهٔ روند کنونی در سوریه باعث تضعیف «داعش» خواهد شد ولی آنرا از میان نخواهد برد. به خاطر ناتمام ماندن داستان سوریه و عراق؛ تقریباً میتوان گفت که همهٔ نیروهای درگیر؛ تا پایان ماجرا به «داعش» نیاز خواهند داشت.

   حذف
 4. اینم تکه های از سخنان فرزانه جان

  رهبر معظم انقلاب در جمع مردم قم
  نبايد لبخند دشمن را جدي گرفت و فريفته آن شد فارس نيوز

  رهبرمعظم انقلاب: در موضوعات خاص که مصلحت بدانیم با این شیطان برای رفع شرش مذاکره می کنیم  اخرش نفهمدیم با این یکی به نعل یکی به میخ می خواد اب پاکی رو بریزه یا نه؟!

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ایشان هنوز هم دوست دارند مردم بهش بگن چه گوارا

   حذف
 5. گام بلند مسئولان محترم برای اجرای روند نفت در برابر غذا
  رویترز: مذاکره ایران با روسیه برای فروش نفت در برابر کالا
  http://www.radiofarda.com/content/f9_iran_russia_negotiating_oil_for_goods_deal/25226087.html
  احتمالا بجاش انگورفرنگی وارد خواهند کرد. چون به گوش رهبر رسیده سرخپوستها از اون برای بهبود باروری و آبستنی استفاده می‌کردند. روسیه هم که مقام اول را در تولید اون داره...
  آریو

  پاسخحذف