۱۳۹۴ مهر ۱۹, یکشنبه

با اجازهٔ «شاهین نجفی» بسیار گرامی. تقدیم به گوسفندهای آریایی نژاد شیعه مسلک و «پر افتخار موشکی و هسته ای»

به اشعار این شاهکار دقت کنید ...
یک دنیا سخن برای گفتن دارد .....

مارکسیست دورگهٔ نژاد «ژرمن»...... (آریایی نژاد ناتوانی که به افتخارات آلمانها؛ افتخار می کند) .... (من آنم که آلمانیها آریایی هستند) ... (من آنم که کوروش نابغه بود)....
«انگشت شست پای دین تو دهن».....
«باند سبز پارچهٔ چرک مستراح» ... (جنبش سبز و سپس امام حسن بنفش).
 «شب ... تو خونه  شیرجه لای پای مریم»... (پس از راهپیمایی های سکوت در برابر غارتها و تجاوزها).
«باران هنری و چهچههٔ استاد» (قرمساقهایی مانند شجریان و شهرام ناظری و سایرین ... در این واویلای ویرانیها و چپاولها).
(افتخارات ملّی موسیقی تریاک و حشیش و خانقاه).
 تکرار جملهٔ «می کُنم ... می کُنم .... می کُنم ....» در متن ترانه (یعنی همه را گاییدم .... همه را گاییدم...).
این شاهکار را هرگز فراموش نکنید.کژدم عصبانی و هنر شناس


۴۴ نظر:

 1. ناشناس گرامی
  ویدیو کلیپ شما را منتشر نکردم؛ زیرا ساکنین ایران هیچ بویی از «آریایی بودن» ندارند.
  در بیغوله های دورهٰ قاجار و صفوی زندگی میکنند و «کشور تهران» و صنایع «دروازه دولابی» حتی در سطح عصر دودکشها نیز نیست.
  «افتخارات قلّابی و فوتو شاپی آریایی» نئو نازیهای ساکن ایران؛ حتی پشیزی هم نمی ارزد و ویدیو کلیپی که خواستید منتشر کنم؛ اگر افتخاری در آن است؛ متعلق به »آلمانها» است و نه «ضریح لیسهای تازی پرست» و منتظر «امام چاه نورد».
  دل خودتان را با «قاقالی آلمانی» خوش نکنید.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. بار دیگر ...
   ناشناس گرامی
   از من دلگیر نشو.
   زمانی که آلمان شکست خورد؛ سرویسهای اطلاعاتی روسیه و انگلستان و آمریکا به دنبال بدست آوردن گنجینه های علمی آلمانها بودند. جمله ای که در زیر می آورم؛ عین جملهٔ یکی از دانشمندان آمریکایی است:
   «زمانی که به آزمایشگاههای تحقیقاتی آنها (آلمانیها) دست یافتیم؛ این احساس به ما دست داد که ما در مقایسه با این پیشرفتها؛ مانند غار نشینان هستیم».

   من (کژدم) این واقعیتها را انکار نمی کنم. بلکه میگویم:
   افتخارات آلمانها متعلق به آلمانیها است.
   لطفاً آلمانیها را با «پاپاق به سرها و شلیته تمبان پوشها» و «ضریح لیسها» و «گور پرستهای شفا طلب» مقایسه نکن.
   یا حد اقل با کژدم شوخی نکن.

   حذف
  2. کژدم من که گفتم بیخیال ویدیو .اینم همون آهنگ بدون ویدیو آلمان. برین تو بحر خود شعر.

   https://www.youtube.com/watch?v=9YkslXQ-m-I

   حذف
 2. این همه در سوریه آدم نه انسان بگا رفته بنام مدافعان حرم!!! خودشون هم نمیدونند قبرزینب در مصره یا سوریه !!!!!!. اما از حرفهای این آخوند معلومه که در مصره. مدافعان حرم !!!! باید میگفتن مدافعان اسد یا مدافعان توهم دژمن. امید است لینک خطری نباشد. http://www.mashreghnews.ir/fa/news/107653/--

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی
   لینک خطری نیست.
   برای احتیاط همیشه برای ورود به سایتهای داخل ایران همیشه از Tor Browser استفاده کنید و صفحه ای که Tor Browser به شما میدهد را بزرگ نکنید و در همان صفحهٔ کوچک بمانید.
   Tor Browser میگوید که اگر صفحه را بزرگ کنید؛ اندازهٔ اسکرین شما میتواند به ردیابی IP شما کمک کند.
   این هشدار ها را فراموش نکنید.

   حذف
 3. برادر کژدم ارتش بشار به پیشرویی در استان ادلب در سایه حمایتی روسیه ادامه می دهد و به موفقیتهایی رسیده است نظر شما را خواستم جویا شوم!؟

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی
   پیشروی به کدام سو؟ به سوی فتح منطقه؟ یا یکی دو روستا؟ اینگونه فتوحات را میتوانید در جنگ ۸ ساله به وفور ببینید. اگر فراموش کرده اید به فتوحات شیعیان در عراق نگاه کنید. آهنگران «خر صدا» یادتان رفته است؟ سپاهیان همیشه پیروز یادتان رفته است؟ جام زهر نهایی چطور؟
   ناشناس گرامی
   در نوشتارهای پیشین به ماجرای «مگس کُش» و «نبرد به شیوهٔ پلنگ صورتی» اشاره کردم. اینگونه پیشرویها و عقب نشینیها؛ در یک نبرد طولانی مدت؛ امری طبیعی است.
   بگذارید مدتی بگذرد. پیشروی و فتوحات باید «مستمر» باشند و گرنه تغییرات در میدان نبرد بسیار دیده میشوند.
   «هنرپیشه های هالیوودی» (مانند پوتین و حاجی بادمجان) همیشه خرس شکار میکنند. باید دید که آیا سر خرس را هم خواهند برید و پوستش را نیز خواهند کَند؟ یا نه؟
   این قصّه سر دراز دارد.
   به عنوان مثال «سازمان حقوق بشر سوریه که مرکزش در لندن است» میگوید که روسها از «بمب خوشه ای استفاده کرده اند».
   باید به آنها گفت:
   آیا انتظار دارید شکلات و بیسکویت بریزند؟

   حذف
 4. این لینک نوری زاد رو ببینید. درباره کشته شدن همدانی چیزهای جالبی نوشته. احتمالن تسویه حساب بوده. https://www.facebook.com/m.nourizad/videos/1185178948176386/

  پاسخحذف
 5. از نظر روسیه مسائلی را که در سوریه می گذرد از آنچه در اوکراین جاری است، نمی شود جدا کرد. ارتباط بین بحران سوریه و اوکراین مثل رابطه میان مدیترانه و دریای سیاه است. مثل رابطه میان ناوگانهای روسیه در سباستوپل و پایگاه دریائی طرطوس است. روسیه احساس می کند اگر طرطوس را ازدست بدهد در دریای سیاه خفه خواهد شد. این تنها پایگاه و جایگاه او در آبهای گرم و در قلب خاور میانه است

  پاسخحذف
 6. یکی از خوانندگان لینکی مربوط به مصاحبه با پاچاهاردار همدانی را فرستاده بودند که لینک باز نمیشد. لذا منتشر نکردم. در صورت امکان دوباره لینک را کامل بفرستید. شاید در موقع کاپی کردن بخشی از آن کاپی نشده باشد.

  پاسخحذف
 7. خبر اخیر مربوط به بمباران کاروانی از رهبران داعش؛ به خاطر انتشار آن از طرف منابع «سعید الصحافی» تا زمانی که از طرف نیروهای آمریکایی تأیید نشود؛ قابل اعتماد نیست. ارتش و دولت عراق به خاطر انتشار اخبار و بیانیه های دروغین؛ جدی گرفته نمیشود. حتّی با ادهای کشته شدن «الدوری» و انتشار تصاویر جسد او؛ در آزمایشهای DNA پاسخ منفی بود. مرکزی که بنا به ادعای عراقی ها در جمع آوری اطلاعات و صدور فرمان عملیات دست داشته است بخشی از تشکیلات ویژه است که ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا نیز بخشی از آن میباشد. امّا آمریکاییها در مورد این خبر هنوز موضعی نگرفته اند.
  رادیو آلمان نیز که چندین بار در تلهٔ خبرهای دروغ عراقیها افتاده است؛ با احتیاط زیاد آنرا منتشر نموده است.
  امّا تماس گرفتن یک فرد داعشی با رویترز تأیید خبر نیز به نوعی اخبار منتشر شده را مشکوکم جلوه میدهد. در مورد پیشین نیز که گفته شد؛ البغدادی به شدت مجروح شده است؛ داعشی ها در توئیتر خود دعای سلامتی برایش کرده بودند که بعدها مشخص شد؛ همهٔ خبر دروغ بوده است و حتی با پا فشاری آسوشیتد پرس؛ پنتاگون به طور مکرر گفت که خبرها بی پایه و اساس است.
  امّا اگر خبرها درست باشند؛ روسها و ترکهای عثمان آنرا دوست نخواهند داشت. زیرا روسها علاقه مند هستند که داعش را به صورت کنترل شده در سوریه نگهدارند. ترکهای عثمانی نیز موارد استفاده های دیگری برای داعش دارند.
  تمامی این مواضع ظاهراً ضد و نقیض به خاطر وضعیت پیچیدهٔ سوریه است.

  پاسخحذف
 8. افشاگری نوری زاد در باره سپاهی کشته شده http://www.iranpressnews.com/source/191729.htm

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی
   اینهایی که نوریزاد گفته؛ افشاگری نیست. حدس و گمانه زنی است. اگر از زوایای زندگی شخصی همدانی سخن میگفت و رانتهایی که گرفته و یا پاداشهای دهها میلیونی برای سرکوبهای ۸۸ شاید میشد گفت که چیزی را افشا کرده است که تا حدودی همه میدانند. اگر سند میداد که این شخص را سر به نیست کرده اند؛ می شد گفت که مسئله ای را فاش کرده است.
   نوریزاد یک «شومن» است. حال برای چه کسانی «شو» اجرا میکند؟ فعلاً معلوم نیست.

   حذف
 9. وقتي از يك بي بنچاق و شبه روشن فكر تازه به دوران رسيده فراري به عنوان يك هنر شناس و هنرمند نام ميبري كه خودش هم نفهميده چه چيزي را بيان كرده و اصولا در اين شعر بدنبال چه چيزي است معلوم ميشود كه در چه اندازه از سواد و شعور اجتماعي هستيد جالب در اين است كه اشعار بيشتر اين به اصطلاح آهنگهايش را هم كسان ديگري برايش مينويسند تا اين شخص خودش را بزرگ وبا دانش جلوه بدهد ،اما وجه تشابه شما در يك كلمه ميگنجد جفنگ نويسي....عرشيا

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. عُرشیای گرامی
   شما لطف کنید چند نفر «با بنجاق» معرفی کنید.
   در ایران «راجر واترز» نداریم. با اینکه «راجر واترز» در دنیای موسیقی بسیار مشهور است و بیشتر آثارش را خودش تولید کرده است؛ او نیز «روشنفکر» نیست.
   این «ژانر موسیقی» نه متعلق به روشنفکران است و نه متعلق به شبه روشنفکران.
   این ژانر موسیقی متعلق به «اگزیستانسیالیم» است. که نه فلسفه است و نه روشنفکری.
   بلکه «بیماری بیداری» است.
   امّا شما نباید بدهکار بمانید و حتماً چندتا از آن «با بنجاقهای دانه درشت» و «روشنفکر اصل و نصب دار» را معرفی کنید.
   سپاس

   حذف
  2. عرشیا ! ب بم جان بخودت فشار نیار. یه مملکت رو سالها چاپیدن و ویرانش کردند. حرس نخور واسه 4 تا خط شعر.

   حذف
  3. من مطمئنم اسمش «عر شیا» نیست.
   «عُرشیا» هستش

   حذف
 10. مراحل ساخت یک امامزاده در ایران https://freedomforiranian.wordpress.com/2015/10/10/%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی
   الاغهای روشنفکدی که نمیفهمند در این آهنگ چه ها گفته شده است (عَرعَرشیها)؛ در این آهنگ معرفی شده اند.
   سپاس از این لینک.
   امیدوارم «عَرعَرشیای بسیار گرامی» یادش نرود و «خرمهره های روشنفکری و موسیقی و شعر و ادبیات معاصر» را معرفی کند.
   و گرنه همچنان باید «مدیون» بماند.
   اگر نمیتوانید و خجالت میکشد؛ اقلاً بگوید «مطهری و شریعتی».

   حذف
 11. ناشناس گرامی
  لینک نخست باز میشود ولی لینک دوّم باز نمیشود. لینک دوّم مربوط به روسپی زاده های باشگاه خبرنگاران جوان (اطلاعات) است. امّا لینک نخست را هم با استفاده از Tor Browser باز کنید که از متن نوشتهٔ شما کپی پیست کردم.

  http://otaghkhabar24.ir/news/18722

  سپاس

  پاسخحذف
 12. اگه این حرفهای دکتر درست باشه که 99 در صد هست. عن قلاب 57 همین تور پشمی نبوده. از مدتها قبل غرب و امریکا داشتن مقدمات پهن کردن سفره برای عمام جبار سینگ و ملاهاش بودن. این حرام لقمه گان تاریخ هم در عوض رفتن سمت پوتین و خوب ریدن به جد و آبادشون. https://www.facebook.com/toraj.azad/videos/10153730026514973/https://www.facebook.com/toraj.azad/videos/10153730026514973/

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی
   نخست اینکه کدام دکتر؟
   دوّم اینکه لینک برداشته شده است و یا مرا «بلاک» کرده اند تا لینک را نبینم.

   حذف
  2. منظورم دکتر میلانی بود!! صفحه برای منم باز نمیشه .!!!! فیس بوک میگه متاشفانه............................ و باقی قزایا. Im sorry sir.

   حذف
  3. ناشناس گرامی
   «دکتر میلانی» را فراموش کنید. این شخص «خری است که مغزش را پر از «نوشته ها» کرده اند (مانند مفسرین حلیة المتقینی مارکسیت و لنین پرست و سایر جویندگان دنیا در لابلای کتابها). این شخص نا امید کننده است و هیچ خلّاقیتی ندارد. سیاسی بودن به مفهوم داشتن مدرک دانشگاهی «مطالعات سیاسی کلاسیک» نیست.
   یک فرد سیاسی باید یک یک «مهندس» باشد تا بتواند مهندسی ها را حدس بزند و طرحهایی را بریزد و «عملیاتی» کند که «مهندسی دشمن» را نه تنها «خنثی» کند؛ بلکه سیستمی را که خود «مهندسی» کرده است؛ به عنوان «ماشین برتر» بر روی میز مبارزه بگذارد.
   اینگونه دکترها تنها به درد «روزنامه ها» و «رادیو فرداها» میخورند.
   مثل حسین آرین و رضا تقی زاده.

   حذف
 13. ۶۵ سردار و دیپلمات (بخوانید اوباشان صفوی مسلک» به گا رفته اند.
  دستگاههای دروغ سنج؛ شوکهای الکتریکی؛ بیخوابیها؛ روزی ۲ بار دستشویی (اگر رحمت اسلامی شامل شود)؛ شاشیدن در همان کاسه ای که قرار است با آن آب بخوری؛ و بر صندلی آهنی خوابیدن؛ شلاّاق کابلهای برق بر کفهای پاهایشان ..... گوارای وجودشان باد. زنهایشان نیز گوارای وجود «حجت الاسلام گلستانی» ....

  http://www.bbc.com/persian/iran/2015/10/151012_l12_iran_hajj_saudi_mana

  پاسخحذف
 14. چنانچه از گفته های ضد و نقیض در رابطه با کشته شدن فرماندهان ارشد داعش و زخمی شدن «محمد رسول الله دوّم = البغدادی» در عراق میرسد و با اینکه نخست از ۸ فرمانده ارشد کشته شدهٔ داعشی سخن میرفت و اکنون حتی قادر به ذکر نام یکی از فرماندهان داعش با قاطعیت نمیباشند.
  چنین به نظر میرسد که آنچه که بمباران شده است؛ «Decoy» بوده و هدف داعش از این ماجرا «شکار جاسوسان احتمالی» بوده است.

  پاسخحذف
 15. روسها اعلام کرده اند که یک گروه از تروریستها را در مسکو دستگیر کرده و در یکی از خانه ها یک بمب ۴ کیلوگرمی را خنثی کرده اند.
  کژدم میپرسد که: ای الاغی که این خبر را باور میکنی.... آیا حتی درکی از یک «بمب مسلّح» و یک «بمب غیر مسلّح» داری؟
  بمب زمانی مسلح (فعّال) میشود که کار گذاشته شده باشد و ضامن آن کشیده شده باشد و هر احمقی که یک دورهٔ یک ماههٔ ساختن بمب را دیده باشد اینرا میداند.
  بمبی که در خانه یافته شده است نیازی به «خنثی شدن» ندارد. زیرا «بمب» نیست؛ بلکه اجزایی هستند که پتانسیل تبدیل به یک «بمب» توسط «مهندس» را دارند.
  تبلیغات کرملینی؛ دست کمی از تبلیغات «سعید الصحافی» ندارد و دلیل آن نیز یک چیز است: روسها نیز به اندازهٔ «ساکنین ایران و ساکنین کشورهای عربی» ... «احمق» هستند و هر «تپاله ای» را به جای «چلو کباب» می بلعند.

  http://www.dw.com/fa-ir/%DB%8C%DA%A9-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%88-%D8%AE%D9%86%D8%AB%DB%8C-%D8%B4%D8%AF/a-18776752

  آیا به درجهٔ هوش کادرهای رادیو آلمان (DW) که این مزخرفات را بدون توضیح فنّی منتشر کرده اند شک میکنید؟ یا نه؟

  پاسخحذف
 16. پس از گذشت ساعتها «تحقیق» و «جمع آوری DNA » هنوز مشخص نیست که آن ۸ نفری که در حمله به کاروان داعش کشته شده اند چه کسانی هستند؟
  گویا رویترز (Reuters) نیز «کیر» خورده و «تِر» زده است و چند نفر از عراقیهای ناقلا با آنها با لهجهٔ «ابوالنمری» تماس گرفته و بر اساس وظایف تعیین شده هر کدام حرفی زده اند که نتیجه اش یک «بمب تبلیغاتی دروغین پیروزی» باشد.
  ناسلامتی «پوتین» (Don Corleone ) و «امام زمان روسی شیعیان» به میدان آمده است و باید برایش «دُم تکان بدهند» و برایش پیروزی بتراشند تا خدای ناکرده «قهر نکند».
  مجموعهٔ تحرکات و اخبار در مورد حملهٔ قهرمانانه به «کاروان رهبران داعش» نشان میدهد که حتی اگر چنین کاروانی مورد حمله قرار گرفته باشد؛ آنهایی که در کاروان بوده اند؛ عده ای از «زندانیان بخت برگشتهٔ شیعهٔ عراقی» و یا اعضای عشیرهٔ «ابو النمر» بوده اند و چه بسا؛ حتّی یک سرباز پیادهٔ داعش نیز کشته نشده باشد.
  اگر این «حدس» من درست باشد؛ «پدر خوانده پوتین» خیلی ناراحت خواهد شد. زیرا در آخرین گفتار خود به دو مطلب اشاره کرده است:
  ۱- ما نیروی زمینی به سوریه نخواهیم فرستاد. (همه میدانند چرا؟)
  ۲- ارتش بشار اسد باید دلاوری کند (ارتش اسد+حزبلبل لبنان+ شیعیان عراقی و هزاره ها و کثافتستانیها). یعنی اگر دلاوری نکنند؛ همهٔ تلاشها به «یک چرخ پنچر شده» هم نمی ارزد.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. در رابطه با کشته شدن «حسین همدانی» هم زیاد ذهنتان را مشغول نکنید؛ تصاویر منتشر شده نشان میدهد که «صمد آغا» انگشتش را با سنگ پای قزوین تیز کرده و به «چشم چپ» این سردار رشید اسلام که در جنگ ۸ ساله دهها هزار نفر را به «گا» داده و برای تکمیل مأموریت الهی خود در سال ۸۸ نیز هزاران نفر را «لت و پار» کرده بود؛ زده است.
   باید به «صمد آغا»؛ جایزهٔ نوبل «انگشت تیز» اهدا شود.

   حذف
 17. متاسفانه مهدی موسویی یکی ازترانه سراهایی که با شاهین نجفی همکاری می کرد به یازده سال حبس و 99 ضربه شلاق در دادگاه انقلاب محکوم شده

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی
   اینرا به «عَرعَرشیای مادرقحبه» بگویید. هرچند که نمیداند پدرش کیست و برایش اهمیتی هم ندارد که کدامین «حجة الاسلام گلستانی» تخمش را کاشته است.(توصیهٔ من این است که از مادرش بپرسد).

   حذف
 18. بد نیست عکسی از استقبال کنندهای شهر ساری از روباه بنفش ببینید.1000 نفر نمیشن!! http://snn.ir/detail/News/449794/187

  پاسخحذف
 19. برادر کژدم به مقاله جالبی برخوردم که حاوی نکات جالب و مهمی هست:
  که قسمتی از ان را اینجا قرار می دهم و در لینک اصلی می توان کل مطلب را مطالعه بفرمایید

  http://kayhanlondon.biz/fa/1394/07/17/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87%E2%80%8C%DB%8C-%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%86%D9%90-%D8%AF%D9%88

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی
   مطلب را مطالعه کردم. نکات جالب توجّه که مهمترین آنها «قدرت بلامنازع شدن سپاه قدس» در سوریه و ساختن حکومتی موازی با رژیم بشار اسد است؛ مهمترین هدف «تشکیل هلال شیعی» است. اگر منابعی که این مقاله به آن استناد کرده است درست باشند و علویهای سوریه میخواهند که روسها شرّ سپاه قدس را از سرشان کم کنند. یک گمانهٔ دیگر را نیز میتوان به گمانه های مطرح شده در رابطه با کشته شدن «پاچاهاردار همدانی»؛ اضافه نمود. و آن گمانه این است:
   پاچاهاردار همدانی را «روسها» کشته اند.

   حذف
  2. واقعن مطالب خوبی بود ناشناس 21 مهر 09/46. اما کژدم جان با توجه به درگیری همدانی و طائب که دکتر نوری زاد قبلن به آن اشاره کرده فک نمیکنی همدانی بدستور ج . اسهالی تلف شده. چون تو این مقالیه میگه طائب رابط طرحهای اجرا شده در سوریه هست. و یکجای دیگه خوندم همدانی به پسرش گفته این آخرین باره که به سوریه میرم و اگر موردم .منو در همدان حاک کنید. بنظر من دستور مستقیه رهبر مفعولین جهانه.

   حذف
  3. ناشناس گرامی
   اینکه بگوییم تصفیه حساب درونی بوده است؛ باید مسئله بسیار بزرگ بوده باشد که رژیم یکی از افراد خودش را کشته است. حتی اگر صمدآغا هم با انگشتش به چشم او زده و او را کشته است؛ مهم نیست. آنچه که مهم است؛ رژیم یکی از کادرهای مهم خودش را از دست داده است و چند روز پیش تر نیز در عربستان سعودی ۶۵ نفر مفقود الاثر شده اند که تعدادی از آنها دانه درشت هستند.

   حذف
 20. نخستین نشانه های گسست در روابط چین و روسیه.

  http://www.radiofarda.com/content/f35_people_daily_us_russia_syria/27303311.html

  اگر این نوشتار که ترجمهٔ مطلبی از «رویترز» است. را در کنار سفر اخیر رئیس جمهور چین به آمریکا که با «تقاضای سرمایه گذاری و تهدید ضمنی» بود و سپس حرکت ناو هواپیما بر چینی به دریای مدیترانه؛ بگذاریم؛ میتوان نتیجه گرفت که چینیها از گسترش جنگ وحشت دارند؛ زیرا میتواند شریانهای انرژی فسیلی را دچار مشکلات اساسی کند. امّا چینیها تصمیم جدّی نگرفته اند و باید امتیازات بیشتری بدهندکه مهمترین آنها «کشیدن قلاّدهٔ سگ زنجیری کرهٔ شمالی» و تولید بحران در منطقهٔ آسیا پاسیفیک و ایجاد تنش با ژاپن و برخی کشورهای دیگر را کنار بگذارند. چینیها اینرا میدانند که اگر جریان «سلفی - جهادی بین المللی» به آسیای مرکزی کشیده شود. تبدیل به مشکل «چینی - روسی» خواهد شد و کشورهای غربی در رابطه با «مبارزه با تروریسم» کلامی نخواهند گفت و در نتیجه نه گاز و نفت روسیه به دست چینیها خواهد رسید و نه روسها دارای در آمد نفتی خواهند بود. در این میانه مسئلهٔ مهم برای چینیها این نیست که روسها در آمد داشته باشند و یا نداشته باشند؛ بلکه مهم این است که «جریان انرژی قطع شده» و چینیها باید منتظر یک زازلهٔ ۹ ریشتری در اقتصادشان باشند که میتواند چین را به دوران مائو بازگرداند.
  نوشتهٔ نشریهٔ چینی با اینکه هنوز یک «جوانه» است؛ ولی روسها حتماً روی آن حساب باز خواهند کرد.

  پاسخحذف
 21. برادر کژدم یکی از زنهای که باید صیغه حاج اقا گلستانی بشود هویتش مشخص شده

  سحام : بر اساس ادعای یک پایگاه خبری، سردار «عبدالله ضیغمی» با نام مستعار «سردار مشفق»، جزو مفقود شدگان حادثه جان باختن حجاج بیت‌الله الحرام در منا قرار دارد.
  http://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=97102

  پاسخحذف
 22. این اسد هم حق داره از این لاشخورهای دزد خون آشام فرقه ضاله شیعه 14 امامی بترسها!! و رفته روسا آورده تا اینارو بیرون کنه. تو عراق این شیعیان رفتن نفربر ها و تجهییزات ارتش عراق رو غارت کردند. با تبریک به شیعیان همچی نثار. http://farsi.alarabiya.net/fa/middle-east/2015/10/12/%D9%86%D8%A7%D9%BE%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%B2%D8%B1%D9%87-%D9%BE%D9%88%D8%B4-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82-.html

  پاسخحذف
 23. گفته میشود که ارتش لبنان به حالت آماده باش جنگی در آمده است؛ زیرا احساس میکنند که داعش و سایر گروههای سلفی - جهادی؛ میخواهند در لبنان جبههٔ دوم بگشایند و تعداد زیادی نیروهای جهادی به طرف مرزهای مشترک سوریه - لبنان حرکت کرده اند.

  پاسخحذف
 24. روسیه با انتقاد از تلاش‌های آمریکا برای مبارزه با حکومت اسلامی و درخواست ایجاد یک ائتلاف گسترده‌تر برای مبارزه با داعش در مجمع عمومی‌ سازمان ملل و همچنین با بسیج رسانه‌های داخلی و پوشش خبری بیش از پیش تحولات خاور میانه و وارد کردن ارتش به یک بحران نظامی پیچیده، ولادیمیر پوتین را به نوعی به مرد شماره یک سیاست جهانی تبدیل کرده است که این روزها تمام نظر‌ها متوجه حرکت بعدی اوست. با در نظر گرفتن این موضوع که بیشترین سیاست‌مداران روسیه با وارد شدن این کشور به یک جنگ تمام عیار در سوریه مخالفند این گمان وجود دارد که پوتین در تلاش برای ورود خود و هم پیمانانش به مذاکرات سیاسی برای حل بحران سوریه از جایگاه قدرت است. این گمان همانا منطقی‌ترین تحلیل برای تحرکات اخیر روسیه به شمار می‌رود. تا جایی که کرملین حتی تلاش می‌کند از تنش‌های احتمالی در اوکراین بپرهیزد تا تاثیری بر شرایط گفتگوهای احتمالی برای حل مسئله سوریه نداشته باشد.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ناشناس گرامی
   پوتین مرد شماره یک نشده است. تنها یک پارامتر قدرتمند است که به معادله وارد شده است.
   تسلیح نیروهای کردستان سوریه و اتحادیهٔ جدیدی که در توسط نیروهای کُرد سوریه و سازمانهای عرب سوریه تشکیل شده است و حرکت این نیروها به سمت «رقّه» (پایتخت داعش)؛ نخست این ذهنیت را پیش می آورد که داعش از رقّه بیرون رانده خواهد شد؛ امّا مسئله این است که «به کجا خواهد رفت؟»؛ به سوی عراق؟ به سوی دمشق؟ به سوی لبنان؟ به کشوری دیگر؟ یا اینکه همهٔ شان در رقّه قتل عام خواهند شد؟
   پوتین گفته است که به مدّت ۴ ماه به بمبارانهای فشرده ادامه خواهد داد. امّا مسئله این است که بقیّه بازیگران «ماست» و «کیسه بوکس بی دست و پا» نیستند. همین اکنون که ما در حال تایپ کردن هستیم؛ در سوریه همه در جوش و خروش هستند.
   اگر پوتین بتواند در طی ۴ ماه مشکل را به نفع روسیه حل کند؛ آن زمان به «مرد شماره یک» تبدیل میشود. امّا اگر کار به «تمدیدهای مکرر» کشانده شود؛ نبرد در سوریه محبوس و محدود نخواهد ماند. از همین اکنون نیز لبنان در حال غلتیدن به «میدان جنگ» است. اگر چنین جبهه ای باز شود. روسها دچار مشکل خواهند شد.

   حذف
 25. راستی از کشته های فرماندهان داعش توسط نیروی هوایی عراق چه خبر؟
  مثل اینکه باز هم طبق معمول خبرشان «سعید الصحافی» بوده است.

  پاسخحذف
 26. رژیم انگلهای صفوی در جنگ داخلی با آیندهٔ ایران است. خائنین ساندیس خوری که تیشه به ریشه ها میزنند و بقیه هم مشمول همان آهنگی هستند که شاهین نجفی خطابشان کرده است.

  http://www.radiofarda.com/content/f2-iran-abadan-palm-trees-hundreds-dried-uprooted/27303649.html

  پاسخحذف