۱۳۹۳ آبان ۱۲, دوشنبه

احتمال آغاز رویارویی بخشی از شیعیان عراق با سیاستهای سپاه قدس

خامنه ای فرزانه و سپاه قدس پس از شکستی که در رابطه با حفظ «نوری المالکی» متحمل شد؛ اکنون به ضد حمله به شیعیان پیرو سیستانی و سایر گروههای شیعی مخالف حضور سپاه قدس در عراق روی آورده است و میخواهد از پیروزیهای کوچکی مانند «دهکدهٔ آمرلی» و پیروزی نسبتاً بهتری در «جرف الصخر» پلکانی نه برای بیرون راندن داعش؛ بلکه به عنوان تخته پرشی برای بازگردانیدن سیاستهای دورهٔ «نوری المالکی» استفاده کنند.
حملات داعش در عراق نه تنها متوقف شده است؛ بلکه در برخی مناطق متحمل ضربات سنگینی شده اند. دیگر از شعار حملهٔ بزرگ به بغداد خبری نیست و حملات متعدد آنها به فرودگاه بغداد نیز با شکست مواجه شده است.
طبق گزارش خبرگزاری رویترز سازماندهی دوبارهٔ ارتش عراق و آموزش نیروهای آن برای تدارک یک حملهٔ بزرگ برای بازپس گرفتن موصل در حال انجام است و در صورت پیروزی این عملیات اینبار شیعیان و سنّی های عراق رابطهٔ دوستانه ای با آمریکا خواهند داشت. و این آن چیزیست که رهبر فرزانه و سپاه قدس از آن نگرانند.
چند ماه پیش؛ بازهم عربدهٔ سپاه پاسداران در رابطه با ارقاء موشکهایش به درجهٔ «نقطه زنی»؛ گوش آسمان را کر کرده بود ولی تاکنون حتی یک فروند از این موشکها به هیچ یک از اهداف داعشی شلیک نشده اند (احتمالاً منظور سپاه پاچاهار داران از نقطه یک «شهر» است). این امر برخلاف بوق و کرناهای تبلیغاتی رژیم در بارهٔ «گروهبان قاسم سلیمانی» (فاتح آمرلی و بغداد و جرف الصخر)؛ تاثیر بسیار موثرتری در اذهان عراقیها خواهد گذاشت.
از سوی دیگر پیروزی ارتش عراق در موصل میتواند موضع «سیستانی» را در برابر رهبر فرزانه تقویت نماید. به همین خاطر است که اوباشان «عصائب اهل الحق» اکنون شیپور را از سر گشادش میزنند و نیروهای آمریکایی را به حمله و کشتار تهدید مینمایند (اینجا). اما در صورت عقب نشینی داعش از موصل و سقوط تکریت. سر سپاه قدس و عصائب اهل الحق در سوریه و یمن بسیار شلوغ خواهد بود.
قدر قدرتی رهبر فرزانه و گروهبان قاسم سلیمانی که زمانی در لبنان حرف اوّل را میزدند؛ دیگر حرف اوّل نیست و «خروس قندی مجّانی نظامی» آنها نیز روی دستشان باد کرد و حتی در لبنان خریداری ندارد.
پیشنهاد من به رهبر فرزانه و قاسم سلیمانی این است که این تسلیحات مجانی را به احزاب کردستان ایران بدهند. زیرا به هر حال چراغی که به کردستان رواست به لبنان حرام است.

کژدم

۱ نظر:

  1. 1. حمایتی که الان از سیستانی در تبلیغات رسمی ج ا، بعد از افتضاح حکم جهاد و حذف کردن عنوان آیت الله از سایتش میشود، وجود دارد اصلا قبلا به دلایلی وجود نداشت یا میشود گفت علنی نمیشد. سیستانی عامل ج ا است و شکی در این نیست. و عبادی را هم مثل بازی جلیلی-روحانی با هماهنگی هم، با تبلیغاتی که مثلا خامنه ای مقام معظم و سلیمانی مقام افسانه ای به شدت پشت مالکی هستند، روی کار آوردند.
    2. قبلا گفته میشد که دست سلیمانی عاشق عکس های یادگاری بواسطه افتضاحاتش در عراق کوتاه شده و فرماندهی دست شمخانی افتاده. سایت مهمی هم جدیدا خبر از برکناری سلیمانی و جانشینی شخصی به اسم، اگه درست یادم بیاد، همدانی داده.
    m.b.

    پاسخحذف