۱۳۹۲ آذر ۱۲, سه‌شنبه

آرایش جدید نیروها در خاورمیانه و آسیا

خوانندگان گرامی حتماً به یاد دارند که از زمان جورج بوش؛ به عربستان و اقمارش؛ از طرف کشورهای غربی همیشه پیشنهاد میکردند تا دست به اصلاحات سیاسی بزنند؛ اما آنها هرگز زیر بار نرفتند و حزب بازی را بیش از آنکه به نفع حاکمیتهای خود بدانند؛ به نفع غرب به شمار می آوردند و البته چین نیز همین پندار را داشت و درست هم بود و هست. چین چند حزبی با آن جمعیت کلان؛ یعنی ایجاد گسل برای نفوذ سیاسی غرب و در نتیجه فروپاشی حاکمیت و بازتعریف آن توسط غرب در جهت منافع خودشان. دموکراسی افغانی یعنی لویه جرگه؛ که شیوخ تشکیل دهندهٔ آن مبلغ نوشیدن شاش محمد (برای رفع گرسنگی) هستند و در لیبی هم میبینیم که چه خبر است. اگر چه حاکمیتهای یکدست در کشورهای عربی راه به بهروزی نخواهند برد؛ اما با توجه به ساختار اجتماعی عشیره ای و قبیله ای؛ چند حزبی شدن راه چاره نیست و به فروپاشی کامل می انجامد.
از همین روی با آغاز جنبش تونس و به دنبال آن جنبش مصر؛ بوق و کرنای بهار عربی و گماردن مهره های اخوان المسلمین برای ایجاد یک منطقهٔ اخوانی؛ تا بتواند در ادامهٔ حرکت؛ ساختار سیاسی عربستان سعودی و اقمارش را بتاراند؛ تا برای بار دوم توسط غرب بازتعریف شود ( تعریف نخست و روییدن کشورهای بی اصل و نصب و تاریخ؛ پس از جنگ جهانی اول توسط انگلستان و فرانسه انجام گرفت و باز تعریف دوم قرار بود که همان «خاورمیانهٔ بزرگ» باشد).
اما..... نشد.

جنبش هسته ای

حال اندکی به دورترها میرویم.... به روزهایی که نخستین تماسهای چینی ها برای برقراری روابط استراتژیک با پاکستان شکل گرفت.

پردهٔ نخست:

- الو... من رئیس کل دایرهٔ اطلاعات نظامی جمهوری خلق چین هستم.
- السلام علیکم ؛ بله بفرمایید .. منهم رئیس ISI هستم.
- ما به تمدن کهن (تمدنی با حدود ۳۰ سال عمر) سرزمین شما احترام قائلیم و فکر میکنیم که میتوانیم با حکومت پاکستان در رابطه با دشمن مشترکمان همکاریهای راهبردی داشته باشیم.
- عذر میخوام کدوم دشمن مشترک؟
- منظورم این هندوستان پدر سوخته است که مثل مور وملخ زاد و ولد میکنند و توجه غرب رو هم جلب کرده اند و بخش بزرگی از سرمایه های غربی در حال سرازیر شدن به آنجاست. .... همانطوریکه میدانید این هندیها خدایی دارند به اسم «شیوا» که خدای «ویرانگری» ست؛ و اگر این فیل خفته بیدار بشه و شیوا را صدا کنه؛ آنروز شاید آخرین روزهای تمدن بزرگ پاکستان باشد.
برای گسترش روابط استراتژیک؛ ما تکنولوژی تولید بمب اتمی را به شما میدهیم و شما میتوانید بر افتخارات جهان اسلام بیفزایید و نخستین «بمب اتمی اسلامی» را بسازید.
- آخه ... ما عضو کشورهای مشترک المنافع هستیم و انگلیسها و آمریکاییها پیله میکنند...
- اتفاقاً این بهترین موقعیت هست و شما از این پوشش میتوانید بهترین استفاده را در جهت منافع عالیهٔ اسلام ببرید. نگران انگلیسها و آمریکاییها نباشید؛ آنها اول ذِقّ و ذوقّ میکنند و بعدش با شرایط موجود کنار می آیند. ما اینها را در ویتنام و کره و کامبوج خوب شناخته ایم. مشکلات درونی لیبرالیسم را هم دارند و کارها یشان کند پیش میرود.
از طرف دیگر سعی کنید جمعیتتان را زیاد کنید؛ چون به سرباز نیاز دارید. وقتی که جمعیت زیاد شد و دست مردم از همه جا بریده شد و امیدهایشان نا امید گردید؛ دست به دامن «الله» میشوند و آنوقت شما میتوانید سربازان مجانی که در راه «الله» مبارزه میکنند را تربیت کنید و در مناطق مسلمان نشین هند و یا حتی سایر مناطق هندوستان بحران بوجود بیاورید تا سرمایه های غربی تمایلشان را از هندوستان قطع کنند. البته ماهم عده ای «مائوئیست» در برخی مناطق تربیت کرده ایم که کارشان همین است.
 حالا با پیشنهاد من موافقید؟
-بله... از تو فقط اشاره.... از ما به سر دویدن.

پردهٔ دوم: (پس از آزمایش های موفقیت آمیز انفجار هسته ای در پاکستان)

- الو... من رئیس کل دایرهٔ اطلاعات نظامی جمهوری خلق چین هستم.
- السلام علیکم... بله بفرمایید.
- ما در این فکر هستیم که با کمک شما شبکه ای بوجود بیاوریم و تکنولوژی هسته ای را به ۳ کشور منتقل کنیم. پول خیلی خوبی برای شما خواهد داشت. کشورهای کرهٔ شمالی و لیبی و ایران کاندیداهای خوبی هستند. ما به ۳ کانون شورشی با شبح اتمی نیاز داریم و برای شما هم بسیار سود آور خواهد بود. تا به حال از همکاریهایمان در هندوستان و افغانستان ناراضی که نیستید؟
- نه خیلی هم راضی هستیم ولی ایرانی ها شیعهٔ رافضی هستند و ما با عربستان سعودی هم روابط بسار خوب و راهبردی داریم.
- مثل اینکه شما متوجه نشدید... ما ۳ کانون شورشی با شبح اتمی میخواهیم و نه ۳ کشور اتمی؛ شما نگران نباشید و یک مقدار آت و آشغال به لیبی و ایران بدهید تا سرشون گرم بشه؛ تا بعداً ببینیم چطور میشه. نگران ایران نباشید؛ ما خودمان قضیه را از راههای دیگری کنترل میکنیم.

شبکهٔ «عبد القدیرخان» تشکیل شد و رژیم اسلامی ایران و لیبی به مقداری آت و آشغال اتمی دست یافتند. پروژهٔ کرهٔ شمالی را چینی ها با بهانهٔ «شبکهٔ عبد القدیر خان» به طور مستقیم هدایت کردند. لیبی به خاطر مشکلاتی که ایجاد شد؛ کار را نصفه نیمه رها کرد و رژیم ایران دچار هزینه های سنگینی گردید و به این روز افتاد. غرب نیز مشغول دوندگیهای بی پایان برای خاموش نمودن این ۳ کانون شد. تنها کشوری که صاحب بمب اتمی شد؛ کرهٔ شمالی بود که هم مرز چین است. رژیم اسلامی الگوی کرهٔ شمالی را تعقیب نمود و از روسها نیز کمک گرفت (ماجرای پرچین). اما رهبر احمق فرزانه نفهمید که موقعیت کرهٔ شمالی با ایران فرق میکند و پاکستان یک طرف قضیه است. پاکستان میتواند همدم استراتژیک چین برای مهار هندوستان باشد ولی ایران فقط نفت فروش است.

پردهٔ سوم: (سال ۲۰۰۴ )

- الو .... من رئیس دایرهٔ اطلاعات نظامی پاکستان هستم.
- بفرمایید... من رئیس دایرهٔ اطلاعات نظامی چین هستم... مشکلی پیش آمده؟
- نه مشکلی پیش نیامده؛ یک مشتری پر و پاقرص و مطمئن داریم که شریک استراتژیک پاکستان است و میخواهد که بمب اتمی و موشکهای بالیستیک داشته باشد... ولی خودش نمیخواهد تولید کند.
- بله اگر منظورتان عربستان سعودی است؛ چند بار با هم تماس داشته ایم و اتفاقاً بهترین راه این است که سفارش را قبول کنید. هم پول خوبی دارد و هم یک کانون برای مهار همه جانبه در خاورمیانه بوجود می آید.

پاکستان از سال ۲۰۰۴ شروع به ساختن کلاهکهای هسته ای و موشکهای بالیستیک برای عربستان سعودی شد و این کالا آماده و یا در حال تحویل است.

پردهٔ چهارم: (در زمان کنونی)

- الو.... من رئیس دایرهٔ اطلاعات نظامی چین هستم؛ البته وزیر اقتصاد هم اینجا تشریف دارند که اگر لطف کنید و به وزیر اقتصاد پاکستان اطلاع دهید میتوانند با همدیگر در رابطه با معاملات سود آور برای آیندهٔ نزدیک با همدیگر گفتگویی داشته باشند.
- السلام علیکم.... بله همین الآن اطلاع میدم؛ بیایند خدمتتون.
- کارها چطور پیش میره؟ عربستان سعودی راضی هست؟
- بله خیلی راضی هست؛ بالاخره از دست امپریالیسم غرب و این صلیبیهای کافر داریم راحت میشیم. ولی در رابطه با حکومت صفوی ها نگرانیم.
- اصلاً نگران نباشید... شما باید صفوی ها رو بهتر از ما بشناسید... اول امام حسین میشوند... بعد که کار خراب شد؛ امام حسن میشوند و اگر دیدند که کارها دارد بیخ پیدا میکند... امام زین العابدین بیمار شده و تمارض میکنند تا جانشان سالم بماند و اگر باز هم بیشتر احساس خطر کنند؛ درهای غیبت صغری و کبری را دارند . همین آقای ظریف را در مذاکرات باید مشاهده میکردید که روی صندلی چرخدار و تخت خواب اینطرف و آنطرف میرفت... این علامت خوبیه... آنها به مرحلهٔ امام زین العابدین بیمار رسیده اند.
- اما اطلاعات اسرائیلی ها چیزهای دیگری دارند مطرح میکنند...
- نگران اسرائیل و تبلیغاتشان نباشید.. آنها خیلی هم راضی هستند ولی میخواهند تا جایی که میتوانند بیشتر بدوشند؛ تازه داد و بیداد اسرائیلی ها به نفع شما و ما و عربستان سعودی هم هست و میتوان با استناد به آنها عربستان سعودی را به طور کامل به سلاح هسته ای مسلح نمود.... نگران نباش دوست من... از آسمان داره برکت میباره...
تازه ... سال آینده (۲۰۱۴) سال خیلی خوبی خواهد بود... خروج آمریکایی ها برای پاکستان بسیار سود آور خواهد شد... فرصت را از دست ندهید..... هرچه میتوانید بیشتر بدوشید... خودتان که راهش را خوب یاد گرفته اید. اگر به همین روش ادامه بدهیم... صدای جیغ و داد هندوستان را در سال آینده خواهیم شنید که هم برای شما و هم برای ما خبر خوبی خواهد بود.

گفتگوی وزیراقتصاد چین با همتای پاکستانی:

- من وزیر اقتصاد چین هستم و خبرهای بسیار خوبی برای شما در رابطه با همکاریهای اقتصادی دارم.
- السلام علیکم و رحمةالله و برکاته.... سرا پا گوشم بفرمایید.
- موضوع مربوط به همکاریهای اقتصادی دوجانبه در پاکستان و افغانستان پس از خروج آمریکایی هاست. ما بسیار علاقه مندیم که در رابطه با توسعهٔ صنعت استخراج معادن افغانستان و همچنین صنعت کشاورزی با همدیگر همکاریهای تنگاتنگ داشته باشیم که البته برای ما و شما بسیار سود آور خواهد بود. ما در کنار هم میتوانیم کشتزارهای خشخاش را کنترل کنیم و در جهت بهینه تر و قانونی از آن استفاده کنیم..... راستی .... شما مذهبی هستید؟
- به صورت رسمی باید مذهبی و مسلمان باشم؛ ولی در واقع نیستم.
- این کار ما را ساده تر میکنه. دانشمندان و باستان شناسان چینی بعد از مطالعهٔ احادیث اسلامی؛ به نقش «شاش محمد» در زندگی مسلمان ها؛ به عنوان یک «عنصر بهشتی» و «شفابخش» پی بردند و در سفرهای اخیرشان به عربستان به نمونه برداریهای فراوانی دست زدند و الآن میتوانیم با کشف دقیق فرمول شیمیایی «شاش محمد» آنرا به صورت تولید انبوه در اختیار مسلمانان قرار دهیم که میتواند به صورت کپسول در داروخانه ها در اختیار مومنین قرار گرفته و آنها را از تحمل مخارج گزاف پزشکی خلاص کند..... اگر شما بتوانید در مدارس اسلامی این مسئله را جا بیندازید؛ هم به کمک بینوایان شتافته اید که یکی از آرمانهای انسانی و کمونیستی است و هم اینکه بیزینس بسیار سود آوری خواهد بود. البته در گسترهٔ نگاه اقتصادی میتوان از این محصول بنیادی عطر و ادکلن اسلامی هم تولید کرد و شاید اگر نگاه ژرفتری داشته باشید؛ راهها و محصولات جدیدی برای تولید و فروش و مصرف پیدا خواهند شد. البته ما بر روی تجارب «تمدن کهن ۲۸ میلیون دقیقه ای پاکستان» حساب میکنیم و میدانیم که راهی برای این محصول نوین و سود آور پیدا خواهید نمود. ما اکنون با مطالعهٔ فرهنگ اسلامی در ایران؛ برای آنها سجاده و تسبیح و مهر تولید میکنیم و به طور تقریباً رایگان در ازای چند صد هزار بشکه نفتی که روی دستشان مانده است صادر میکنیم و رهبر فرزانه و فرماندهان ارشد سپاه اسلام؛ از این مسئله بسیار راضی هستند و از اینکه تمدن کهن چین ایرانیان را در اجرای عبادات آنها یاری میرساند؛ بسیار خوشحالند و اخیراً نیز گفته اند که کمک چینی ها نشان میدهد که فطرتی اسلامی دارند که در قرآن کریم بارها به «فطرت اسلامی» اشاره شده است. لذا شما اصلاً نگران نباشید؛ چون این بیزینس تمامی مراحل آزمایشی اش را در میان شیعیان گذرانده و صد در صد موفق بوده است.
- از ایدهٔ شما ممنونم و بر روی آن به طور شبانه روزی کار خواهیم کرد؛ تنها باید عده ای از شیخ الاسلام ها و مفتی ها را پیدا کنیم و یا تولید کنیم که مسیر را برای این بیزینس سود آور و همچنین بشر دوستانه و اسلامی باز کنند. 

دوستی استراتژیک رژیم صفوی با چین:

پردهٔ نخست:

وزیر اقتصاد چین با وزارت اقصاد رژیم شیعی تماس میگیرد:

- من وزیر اقتصاد چین هستم؛ ... طبق اطلاعاتی که ما داریم؛ در آینده ای نزدیک کشور شما تحت تحریمهای شدید قرار خواهد گرفت و بهتر است که از هم اکنون فکری برای آینده بکنید...
- یعنی شما نمیتوانید بکنید؟
- متاسفانه این تحریمها یک جانبه خواهند بود و کاری از دست ما ساخته نیست. ولی میتوانیم استراتژی اقتصادی پیشنهاد کنیم تا بتوانید سنگینی ضربات را برای مدتی خنثی کنید.
- پیشنهاد شما چیست؟
- ما پیشنهاد میکنیم که از امروز در برابر نفتی که ما از شما میخریم؛ پولی دریافت نکنید و ما این پول را در یک حساب بانکی امن برای شما نگهداری خواهیم کرد و در روز مبادا میتوانید از آن استفاده کنید.
- از پیشنهاد شما متشکرم و فکر میکنم پیشنهادی صادقانه و از روی برادری است.

پردهٔ دوم:

پس از پیگیریهای متعدد پاسخی از چینی ها برای استرداد پول (حدود بیش از ۳۰ میلیارد دلار) شنیده نمیشود و رئیس طویلهٔ شورای اسلامی داغ میکند:
رئیس طویلهٔ شورای اسلامی به وزیر اقتصاد چین زنگ میزند:

- الو.....
- Neeha..... Neeha
- من رئیس مجلس شورای اسلامی ایران؛ بروجردی هستم و میخواهم با کسی که با ادبیات فاخر دیپلماتیک آشناست؛ در آن وزارتخانه گفتگو کنم....
- ..... بیپ... بیپ.... بیپ.... مشترک گرامی ارتباط قطع شده است.....

این تماس تلفنی به مدت یک ماه  و هربار در سطحی پایین تر ادامه می یابد:

- الو... من .... دیپلماتیک فاخر... من دارم میام در خونتون...
-.... بیپ... بیپ... بیپ... مشترک گرامی.....

بروجردی به منشی:
نمیدونم چی شده؟....!!!!.... یا خط ها خرابن ..!!! یا تقصیر این ماموتی شامپانزه هستش....

رئیس طویلهٔ شورای اسلامی به چین سفر میکند و به بارگاه چین پذیرفته میشود:

- من مفتخرم که شما را به عنوان نمایندهٔ یک تمدن باستانی و از نوادگان کوروش بزرگ در اینجا پذیرا میشوم... و...
- کوروش یک صهیونیست بود.. لطفاً اسمشو نیارید..
- من مفتخرم که شما را به عنوان نمایندهٔ یک کشور قدیمی و از نوادگان شاه سلطان حسین صفوی در این بارگاه دیدار میکنم... من متاسفانه به خاطر قطع شدن مکرر رابطهٔ تلفنی نتوانستم با شما تماس داشته باشم؛ ولی همینقدر متوجه شدم که شما به گفتگوی دیپلماتیک با ادبیات فاخر علاقهٔ خاصی دارید؟...
- البته اینکه کلمهٔ تمدن باستانی را به تمدن قدیمی تغییر دادید اندکی بی انصافی است ولی چون در حال مذاکره هستیم؛ ایرادی ندارد.
- نه؛ اطلاق نام باستانی به تاریخی بیش از ۱۵۰۰ سال نیاز دارد؛ اما متاسفانه تاریخ شما ۵۰۰ ساله است و از نظر ادبیات فاخر؛ کلمهٔ «باستانی» به این تاریخ کوتاه اطلاق نمیشود و «تمدن قدیمی» درست تر است.
- به هر حال ما خود را نوادگان مادی و معنوی صفویان میدانیم؛ و اگر آنها نبودند... ما نیز نبودیم.
- حال چه خدمتی میتوانم انجام دهم؟
- من آمده ام که در رابطه با ۲۲ میلیارد دلاری که در پیش شما امانت است مذاکره کنیم. ما اکنون شدیداً به این پول نیاز داریم.
- البته باید به اطلاعتان برسانم که این امانت بیش از ۳۰ میلیارد دلار است و تعجب میکنم که چرا شما مبلغی کمتر را عنوان میکنید؟
- ما به مردم چنین وانمود کرده ایم و این مسئله فوق محرمانه و طبقه بندی شده است.
- البته اینجا مردم شما حضور ندارند و شما میتوانید راحت تر صحبت کنید.
- متاسفانه من نمیتوانم؛ چون یک جانوری به اسم «کژدم» همه جا پرسه میزند و یک کلمه که بشنود ۱۰ صفحه حدس و گمان مینویسد...نمیشود همه جا همه چیز را گفت... اما به هر حال تکلیف این امانت چه خواهد شد؟
- چین کشور بسیار ثروتمند و قدرتمندی است و به همین خاطر هم هست که شما اینجا هستید؛ و گرنه من باید به تهران می آمدم. قدرت بزرگ بودن مسئولیت های بزرگی هم دارد. متاسفانه این پول امانتی شما به خاطر مشکلات بانکی به هیچ وجه نمیتواند آزاد شود. اما ما میتوانیم کار دیگری برای رفع نیازهای شما انجام دهیم.
- پیشنهاد شما چیست؟
- پیشنهاد ما این است که شما میتوانید مالکیت این امانت را به نام ما ثبت کنید و ما این پول را به عنوان پشتوانهٔ وامی که به شما میدهیم ؛ داشته باشیم و آن مبلغی نیز که از ما استقراض میکنید متاسفانه نمیتواند به خاطر مشکلات مالی وجه نقد باشد؛ و تنها میتواند به صورت وام های سرمایه گذاری باشد و نظارت بر روند هزینه کردن آن نیز در اختیار ما خواهدبود و این وام به صورت تدریجی در اختیار طرفهای معاملهٔ شما برای خرید ماشین آلات و تاسیسات؛ در اختیار طرف مقابل قرار خواهد گرفت؛ اما مشکل دیگر این است که به خاطر گستردگی تحریم ها شما نمیتوانید از کشور دیگری به جز کشور چین؛ خرید کنید.
- آیا میشود که در ازای این کار فداکارانه ای که شما در حق ملت تسلیم ناپذیر ایران میکنید؛ برای ما راه آهن سریع السیر درست کنید؟
- راه آهن سریع السیر متاسفانه سرمایه گذاری عاقلانه ای نخواهد بود؛ زیرا اقتصاد شما نیازی به چنین سرعت انتقال مردم و کالا و خدمات ندارد. خرید و فروش سیم کارد تلفن و کوپن بنزین که چنین سرمایه گذاری کلانی نمیخواهد؟!!!! ... البته این نظر من است ولی شما آزادید که با رهبر کبیر و داهی انقلاب نیز مشورت کنید و به یک تصمیم جمعی برسید.
- آخرش یعنی اینکه این پول را نمیدهید؟
- متاسفانه گویش شما اندکی در حال عدول  از ادبیات فاخر است. از نظر من این ملاقات بسیار مفید؛ به نتایج ضروری خود رسیده است و دیگر ادامهٔ آن لزومی ندارد. امیدوارم که با دستهای پر به کشورتان برگردید.

مذاکرات چین و عربستان سعودی:

- از اینکه با شما دیدار میکنم و آیندهٔ خوبی برای این مذاکرات پیش بینی میشود بسیار خوشحال هستم. تمدن باستانی حجاز بخشی از افتخارات کهن نژاد قدرتمند عرب است.
- السلام علیکم و رحمةالله... ما نیز از این دیدار که میتواند به دستاوردهایی راهبردی بینجامد بسیار خوشوقتیم.
- دوستان روسی ما گفته اند که شما حاضرید؛ امنیت حوزهٔ «سازمان شانگهای» را تضمین نموده و از نفوذ سلفی جهادیها به این حوزه جلوگیری نمایید. البته دوستان پاکستانی نیز چنین اطمینانی را با مشارکت شما به ما داده اند.
- بله ما هم منابع انرژی کافی برای رشد اقتصاد چین را داریم و هم میتوانیم تضمین های لازم را به صورت عملی به شما بدهیم و دوستان پاکستانی ما نیز در عمل وبا پشتیبانی ما این امر را ثابت کرده اند.
 - بله ما از اینکه دوستان روسی ما از منطقهٔ پر التهاب سوریه به کشور باستانی مصر بروند بسیار خوشحالیم و امیدواریم در آیندهٔ نزدیک شاهد میوه های شیرین اینگونه روابط راهبردی برای همهٔ طرفها باشیم. این احتمال که در آینده سد راه قطعنامه های شورای امنیت در رابطه با تنبیه بشار اسد جنایتکار نایستیم؛ بسیار زیاد است. به هر حال ما باید پیش از آنکه خیلی دیر شود؛ از این کشتارگاه و مسائل مربوط به آن خارج شویم و تلاش خود را بر روی آبادانی خاور میانه متمرکز سازیم.

آخرین پیشنهاد رژیم صفوی حاکم بر ایران به عربستان:

رهبر فرزانه با فرستادن وزیر خارجهٔ مهندسی شده به شیخ نشینهای حوزهٔ خلیج فارس به آنها مژده داد که رژیم اسلامی ایران حاضر است در رابطه با جزیرهٔ « ابو موسی» با شیخ نشینها مذاکره کند. هر احمقی میداند که در چنین زمان و مکانی و موضوع مورد مذاکره؛ رهبر فرزانه میخواهد برای حفظ کیان  اسلام شیعی-صفوی؛ این جزیره را پیشکش کند (اینجا).

کژدم  
۲ نظر:

 1. درود بر شما دوست گرامی
  می خواستم در این پیام بگم شما که از دین اسلام خسته شده اید و نمی
  خواهید مسلمان باشید و از این بابت رنج ببرید،پس خیلی خوب است که زردشتی
  شوید و به این دین زیبا بپیوندید.در این دین خداوند و آخرت و روز رستاخیز
  و پیامبری و نیایش و… خیلی زیبا معرفی شده اند و تنها چیزی که خدا از
  ما می خواهد و برای آن در زندگی پس از مرگ پاداش می دهید،پندار و گفتار و
  کردار و اخلاق نیک و راستی است.
  اگر شما دوست گرامی به دین بهی یا همان دین زردشت علاقه داشتید و دوست
  داشتید سدره پوشی کنید و با اهریمن پیکار کنید،خوشحال می شم به سایت
  انجمن بزرگ بازگشت یا دیگر سایت های زردشتی مانند سایت موبد کامران جمشیدی و سایت های انجمن زردشتی و… یک سری بزنید و کمی بیشتر آشنا شوید.
  خیلی دوست دارم پیشنهاد شما را دین باره بدانم.ممنون می شم نظرتان را در
  این باره برایم به وبلاگم یا ایمیلم بفرستید یا همین جا بنویسید.
  موفق و پیروز باشی دوست گرامی
  ایمیل من:verybahoshmahdi@gmail.com

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. دوست گرامی
   من هیچ دینی را و هیچ پروتوکولی را که انسانها را «شرطی» میکند نمیپذیرم.
   زرتشت آموزگار بزرگی بود؛ اما دینی که به نام او ساخته شد؛ چیز دیگری است. همچنانکه بودا آموزگار بزرگی بود؛ اما آنچه دین بودایی نامیده میشود؛ چیز دیگریست. موسی و مسیح و محمد؛ آموزگاران نبودند؛ بلکه «دینسازان» بودند. بودا و زرتشت آموزگارانی بودند که به نام آنها دین ساختند ولی هر دو دین تهی از وجود آنهاست. اگر میتوانی زرتشت و بودا و نیچه شو.... و نه زرتشتی و بودایی و هوادار نیچه.
   از دعوت شما که از روی حسن نیت است؛ سپاسگذارم؛ اما در خمیرهٔ وجود من نیست که «شرطی» شوم.

   حذف